Útěk do Paříže ještě nikdy neměl takovou podobu. Představte si, že máte unikátní příležitost se na jednu noc ocitnout v samotném srdci muzikálu Fantom opery. Zve vás přímo jedinečný Palais Garnier. Sbalte si hedvábné pyžamo a vyrazte za dobrodružstvím. Tohle totiž není jen další ledajaký nocleh.

Fantom opery je bez debat jedním z nejslavnějších muzikálů všech dob. Vypráví příběh o znetvořeném a psychicky narušeném chlapci, ve kterém však dřímá génius. Žije dole, v katakombách, v pařížské Opéra Garnier. Vy si nyní můžete pobyt v tomto divadle, které Fantoma opery inspirovalo, rezervovat.

Milovníci divadla, držte si klobouky

Nezbláznili jsme se. Na počest 35. výročí muzikálu se na jednu noc opravdu můžete stát součástí snu. Konkrétně vy a jedna osoba k tomu. Exkluzivní čestná lóže, která je obvykle vyhrazená jen pro vybranou společnost, se promění na elegantní komnatu hodnou luxusního odpočinku. Červeno-zlatá výzdoba odpovídá dané historii místa. Královské dvojlůžko a výhled na jeviště. Kolikrát za život se podobná příležitost naskytne?

Foto: Thibaut Chapotot – Airbnb

Nepředpokládáme, že by se na tento pobyt hrnul někdo jiný než zarytí fandové románu z pera francouzského spisovatele Gastona Lerouxe. Proto vás jistě nadchnou i další aktivity a překvapení, které luxusní ubytování skýtá. Celý zážitek bude oděný do pláště Fantoma opery. Nakouknete do zapovězených prostor divadla, podíváte se ke skutečnému podzemnímu jezeru, které inspirovalo domov chlapce s maskou. Stanete se účastníky exkluzivního recitálu v podání umělců Akademie pařížské opery, povečeříte v historickém a běžně nepřístupném Foyer de la Dance a dostanete soukromé baletní zasvěcení.

Foto: Broadway

Záhadný a úchvatný Palais Garnier

Opéra Garnier nebo chcete-li Palác Garnier, je jedním z pěti národních divadel v Paříži. Za jeho vznikem stál sám Napoleon III., který se stal roku 1858 cílem bombového atentátu. Bomba císaře na cestě do Opery neohrozila, zároveň si však uvědomil, že Paříž nutně potřebuje divadlo s bezpečnějším přístupem, jenž se bude zároveň nacházet ve středu grandiózních bulvárů. Vítězný projekt do té doby neznámého architekta Charlese Garniera nesl motto: „Mířím vysoko, očekávám málo.” Jako jediný dokázal splnit všechny požadavky. Nezastavila ho ani vysoká hladina podzemní vody. Tak se zrodilo největší divadlo na světě.

Foto: Pexels – Céline

Hlediště pojme dva a půl tisíce diváků. Jeviště je jako stvořené pro megalomanská výpravná představení. I díky unikátnímu prostoru pěti pater, který je pod ním vybudovaný. Grand Foyer někomu připomíná Sixtinskou kapli, jinému zrcadlový sál zámku ve Versailles. Na historicky první představení sem lidé přišli předně ukázat svoji garderobu a společenské postavení. Až tak pompézní tohle místo je.

Kolik za pařížský útěk

Už máte jasno, že se rozhodně musíte stát součástí nejdéle uváděného muzikálu v historii Broadwaye? Jako všechno nejlepší na světě, nebude to tak snadné. Exkluzivní pobyt totiž bude k dispozici pouze na jedinou noc, a sice v neděli 16. července 2023. Ovšem cena je vzhledem k tomu, co dostanete, velmi střídmá. Zážitek pořídíte bez poplatků za 40 dolarů.

Foto: Thibaut Chapotot – Airbnb

„Klasický příběh mého pradědečka inspiroval v průběhu let tolik lidí,“ uvedla v tiskovém prohlášení Véronique Leroux, pravnučka francouzského spisovatele a také vaše hostitelka. „Je to ideální příležitost uctít jeho památku a přivítat fanoušky ve slavném prostředí jeho tolik oblíbeného románu v rámci jedinečného pobytu.“

Teď už si jen nastavit upozornění na 1. března v 9 hodin ráno PST, kdy se na Airbnb otevře rezervační systém, a když budete mít štěstí, odhalíte, co se skrývá pod maskou tajemného Fantoma opery.

Zdroj: Robb Report, Rady na cestu, Airbnb

Bookněte si noc s Fantomem opery v jedinečném Palais Garnier

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.