More

  Útěk do Paříže ještě nikdy neměl takovou podobu. Představte si, že máte unikátní příležitost se na jednu noc ocitnout v samotném srdci muzikálu Fantom opery. Zve vás přímo jedinečný Palais Garnier. Sbalte si hedvábné pyžamo a vyrazte za dobrodružstvím. Tohle totiž není jen další ledajaký nocleh.

  Fantom opery je bez debat jedním z nejslavnějších muzikálů všech dob. Vypráví příběh o znetvořeném a psychicky narušeném chlapci, ve kterém však dřímá génius. Žije dole, v katakombách, v pařížské Opéra Garnier. Vy si nyní můžete pobyt v tomto divadle, které Fantoma opery inspirovalo, rezervovat.

  Milovníci divadla, držte si klobouky

  Nezbláznili jsme se. Na počest 35. výročí muzikálu se na jednu noc opravdu můžete stát součástí snu. Konkrétně vy a jedna osoba k tomu. Exkluzivní čestná lóže, která je obvykle vyhrazená jen pro vybranou společnost, se promění na elegantní komnatu hodnou luxusního odpočinku. Červeno-zlatá výzdoba odpovídá dané historii místa. Královské dvojlůžko a výhled na jeviště. Kolikrát za život se podobná příležitost naskytne?

  Foto: Thibaut Chapotot – Airbnb

  Nepředpokládáme, že by se na tento pobyt hrnul někdo jiný než zarytí fandové románu z pera francouzského spisovatele Gastona Lerouxe. Proto vás jistě nadchnou i další aktivity a překvapení, které luxusní ubytování skýtá. Celý zážitek bude oděný do pláště Fantoma opery. Nakouknete do zapovězených prostor divadla, podíváte se ke skutečnému podzemnímu jezeru, které inspirovalo domov chlapce s maskou. Stanete se účastníky exkluzivního recitálu v podání umělců Akademie pařížské opery, povečeříte v historickém a běžně nepřístupném Foyer de la Dance a dostanete soukromé baletní zasvěcení.

  Foto: Broadway

  Záhadný a úchvatný Palais Garnier

  Opéra Garnier nebo chcete-li Palác Garnier, je jedním z pěti národních divadel v Paříži. Za jeho vznikem stál sám Napoleon III., který se stal roku 1858 cílem bombového atentátu. Bomba císaře na cestě do Opery neohrozila, zároveň si však uvědomil, že Paříž nutně potřebuje divadlo s bezpečnějším přístupem, jenž se bude zároveň nacházet ve středu grandiózních bulvárů. Vítězný projekt do té doby neznámého architekta Charlese Garniera nesl motto: „Mířím vysoko, očekávám málo.” Jako jediný dokázal splnit všechny požadavky. Nezastavila ho ani vysoká hladina podzemní vody. Tak se zrodilo největší divadlo na světě.

  Foto: Pexels – Céline

  Hlediště pojme dva a půl tisíce diváků. Jeviště je jako stvořené pro megalomanská výpravná představení. I díky unikátnímu prostoru pěti pater, který je pod ním vybudovaný. Grand Foyer někomu připomíná Sixtinskou kapli, jinému zrcadlový sál zámku ve Versailles. Na historicky první představení sem lidé přišli předně ukázat svoji garderobu a společenské postavení. Až tak pompézní tohle místo je.

  Kolik za pařížský útěk

  Už máte jasno, že se rozhodně musíte stát součástí nejdéle uváděného muzikálu v historii Broadwaye? Jako všechno nejlepší na světě, nebude to tak snadné. Exkluzivní pobyt totiž bude k dispozici pouze na jedinou noc, a sice v neděli 16. července 2023. Ovšem cena je vzhledem k tomu, co dostanete, velmi střídmá. Zážitek pořídíte bez poplatků za 40 dolarů.

  Foto: Thibaut Chapotot – Airbnb

  „Klasický příběh mého pradědečka inspiroval v průběhu let tolik lidí,“ uvedla v tiskovém prohlášení Véronique Leroux, pravnučka francouzského spisovatele a také vaše hostitelka. „Je to ideální příležitost uctít jeho památku a přivítat fanoušky ve slavném prostředí jeho tolik oblíbeného románu v rámci jedinečného pobytu.“

  Teď už si jen nastavit upozornění na 1. března v 9 hodin ráno PST, kdy se na Airbnb otevře rezervační systém, a když budete mít štěstí, odhalíte, co se skrývá pod maskou tajemného Fantoma opery.

  Zdroj: Robb Report, Rady na cestu, Airbnb

  Bookněte si noc s Fantomem opery v jedinečném Palais Garnier

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.