Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Útěk do Paříže ještě nikdy neměl takovou podobu. Představte si, že máte unikátní příležitost se na jednu noc ocitnout v samotném srdci muzikálu Fantom opery. Zve vás přímo jedinečný Palais Garnier. Sbalte si hedvábné pyžamo a vyrazte za dobrodružstvím. Tohle totiž není jen další ledajaký nocleh.

  Fantom opery je bez debat jedním z nejslavnějších muzikálů všech dob. Vypráví příběh o znetvořeném a psychicky narušeném chlapci, ve kterém však dřímá génius. Žije dole, v katakombách, v pařížské Opéra Garnier. Vy si nyní můžete pobyt v tomto divadle, které Fantoma opery inspirovalo, rezervovat.

  Milovníci divadla, držte si klobouky

  Nezbláznili jsme se. Na počest 35. výročí muzikálu se na jednu noc opravdu můžete stát součástí snu. Konkrétně vy a jedna osoba k tomu. Exkluzivní čestná lóže, která je obvykle vyhrazená jen pro vybranou společnost, se promění na elegantní komnatu hodnou luxusního odpočinku. Červeno-zlatá výzdoba odpovídá dané historii místa. Královské dvojlůžko a výhled na jeviště. Kolikrát za život se podobná příležitost naskytne?

  Foto: Thibaut Chapotot – Airbnb

  Nepředpokládáme, že by se na tento pobyt hrnul někdo jiný než zarytí fandové románu z pera francouzského spisovatele Gastona Lerouxe. Proto vás jistě nadchnou i další aktivity a překvapení, které luxusní ubytování skýtá. Celý zážitek bude oděný do pláště Fantoma opery. Nakouknete do zapovězených prostor divadla, podíváte se ke skutečnému podzemnímu jezeru, které inspirovalo domov chlapce s maskou. Stanete se účastníky exkluzivního recitálu v podání umělců Akademie pařížské opery, povečeříte v historickém a běžně nepřístupném Foyer de la Dance a dostanete soukromé baletní zasvěcení.

  Foto: Broadway

  Záhadný a úchvatný Palais Garnier

  Opéra Garnier nebo chcete-li Palác Garnier, je jedním z pěti národních divadel v Paříži. Za jeho vznikem stál sám Napoleon III., který se stal roku 1858 cílem bombového atentátu. Bomba císaře na cestě do Opery neohrozila, zároveň si však uvědomil, že Paříž nutně potřebuje divadlo s bezpečnějším přístupem, jenž se bude zároveň nacházet ve středu grandiózních bulvárů. Vítězný projekt do té doby neznámého architekta Charlese Garniera nesl motto: „Mířím vysoko, očekávám málo.” Jako jediný dokázal splnit všechny požadavky. Nezastavila ho ani vysoká hladina podzemní vody. Tak se zrodilo největší divadlo na světě.

  Foto: Pexels – Céline

  Hlediště pojme dva a půl tisíce diváků. Jeviště je jako stvořené pro megalomanská výpravná představení. I díky unikátnímu prostoru pěti pater, který je pod ním vybudovaný. Grand Foyer někomu připomíná Sixtinskou kapli, jinému zrcadlový sál zámku ve Versailles. Na historicky první představení sem lidé přišli předně ukázat svoji garderobu a společenské postavení. Až tak pompézní tohle místo je.

  Kolik za pařížský útěk

  Už máte jasno, že se rozhodně musíte stát součástí nejdéle uváděného muzikálu v historii Broadwaye? Jako všechno nejlepší na světě, nebude to tak snadné. Exkluzivní pobyt totiž bude k dispozici pouze na jedinou noc, a sice v neděli 16. července 2023. Ovšem cena je vzhledem k tomu, co dostanete, velmi střídmá. Zážitek pořídíte bez poplatků za 40 dolarů.

  Foto: Thibaut Chapotot – Airbnb

  „Klasický příběh mého pradědečka inspiroval v průběhu let tolik lidí,“ uvedla v tiskovém prohlášení Véronique Leroux, pravnučka francouzského spisovatele a také vaše hostitelka. „Je to ideální příležitost uctít jeho památku a přivítat fanoušky ve slavném prostředí jeho tolik oblíbeného románu v rámci jedinečného pobytu.“

  Teď už si jen nastavit upozornění na 1. března v 9 hodin ráno PST, kdy se na Airbnb otevře rezervační systém, a když budete mít štěstí, odhalíte, co se skrývá pod maskou tajemného Fantoma opery.

  Zdroj: Robb Report, Rady na cestu, Airbnb

  Bookněte si noc s Fantomem opery v jedinečném Palais Garnier

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.