More

  Dnes se společně přesuneme do hlavního města módy a to do Paříže. Připravili jsme pro vás základního průvodce, se kterým se jako milovník módy a umění ve městě lásky jistě neztratíte. Můžete se těšit na nejrůznější kavárny i skvělé instaspoty. Sami jsme si ověřili, že velká část atrakcí se dá stihnout i za jeden víkend. Takže sbalte nezbytné a vypravte se s námi.

  Paříž je sama o sobě módní infuzí, kterou každý fashionlover alespoň jednou za rok nutně potřebuje. Již od počátků francouzské módní scény je Paříž světovým centrem, kde se všichni milovníci módy schází. Proto stojí za to navštívit následující.

  Saint Laurent Cafe

  Třídu Rue Saint-Honoré si zapamatujte! Nachází se na ní snad všechny luxusní butiky, na které si vzpomenete. Málokdo ale ví, že stačí zajít za roh na ulici Rue du 29 Juillet a najdete tu stylovou kavárničku Saint Laurent. Mimo kávy tu pořídíte i velmi cool doplňy. Od krásných termo hrnků po zapalovače, či obalů na cigaretové krabičky.

  Kávu dostanete v černém kelímku s klasickým logem módního domu. Pro alergiky obsluha ochotně připraví i variantu s různými druhy mléka. Stačí říct. Jde o velmi trendy místo, proto odtud neváhejte postovat fotky na své sociální sítě.

  La Galerie Dior

  Adresa 30 Avenue Montaigne se pyšní Dior galerií, kde můžete vidět historické haute couture oděvy i kabelky. Je zde otevřeno každý den kromě úterý a čeká vás nezapomenutelný let historií jak módního domu a zároveň i samotného Christiana Diora.

  Na této adrese se ale ještě chvíli zdržíme. Za připomínku stojí i uklouznutí Carrie Bradsaw, která se právě sem vypravila na nákup při svém pobytu v Paříži. Na ulici Avenue Montaigne u vás propukne nákupní obsese, proto dávejte velký pozor!

  Nový Jacquemus butik

  Před pár měsíci v Paříži otevřel svůj první butik Simon Jacquemus. Kromě nádherných kousků tu uvidíte i dokonalý minimalistický interiér. Najdeme ho na adrese 58 Av. Montaigne. Stačí popoběhnout kousek od módního domu Dior a další zážitek z wishlistu si můžete odškrtnout.

  Restaurace Kong

  Pokud chcete následovat stopy Carrie ze Sexu ve městě, určitě stojí za to navštívit restauraci Kong. Kromě velkého instaspotu a Sex and the city atmosféry tu najdete vyhlášenou kuchyni. Připomínáme. Včas si vytvořte rezervaci!

  Lafayette Gallery

  Na tuhle „atrakci“ si nechte volných alespoň 5 hodin. Jedná se totiž o historické obchodním centrum. Najdete tu doslova vše. Nejvíce však doporučujeme beauty sekci, která se ale nenachází pod obrovskou kopulí. Kromě zážitku z nákupu se pokocháte i překrásnou architekturou. Pomyslnou sladkou tečkou je střešní terasa, ze které vidíte takřka celou metropoli.

  Louis Vuitton Champs-Élysées

  Další důležitou složkou vašeho módního výletu je zastávka u „Vuittona“. Butik situovaný v samém centru na vás dýchne opravdu luxusním dojmem. Momentálně vás k návštěvě může přesvědčit kolekce umělkyně Yayoi Kusama. Díky ní je celý dům je zahalený do barevných puntíků a interaktivní výlohy vás ihned okouzlí.

  Zdroj: TikTok, YouTube, Instagram

  Místa v Paříži, která musí vidět každý fashionlover. Ponořte se do světa luxusu

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.