Dnes se společně přesuneme do hlavního města módy a to do Paříže. Připravili jsme pro vás základního průvodce, se kterým se jako milovník módy a umění ve městě lásky jistě neztratíte. Můžete se těšit na nejrůznější kavárny i skvělé instaspoty. Sami jsme si ověřili, že velká část atrakcí se dá stihnout i za jeden víkend. Takže sbalte nezbytné a vypravte se s námi.

Paříž je sama o sobě módní infuzí, kterou každý fashionlover alespoň jednou za rok nutně potřebuje. Již od počátků francouzské módní scény je Paříž světovým centrem, kde se všichni milovníci módy schází. Proto stojí za to navštívit následující.

Saint Laurent Cafe

Třídu Rue Saint-Honoré si zapamatujte! Nachází se na ní snad všechny luxusní butiky, na které si vzpomenete. Málokdo ale ví, že stačí zajít za roh na ulici Rue du 29 Juillet a najdete tu stylovou kavárničku Saint Laurent. Mimo kávy tu pořídíte i velmi cool doplňy. Od krásných termo hrnků po zapalovače, či obalů na cigaretové krabičky.

Kávu dostanete v černém kelímku s klasickým logem módního domu. Pro alergiky obsluha ochotně připraví i variantu s různými druhy mléka. Stačí říct. Jde o velmi trendy místo, proto odtud neváhejte postovat fotky na své sociální sítě.

La Galerie Dior

Adresa 30 Avenue Montaigne se pyšní Dior galerií, kde můžete vidět historické haute couture oděvy i kabelky. Je zde otevřeno každý den kromě úterý a čeká vás nezapomenutelný let historií jak módního domu a zároveň i samotného Christiana Diora.

Na této adrese se ale ještě chvíli zdržíme. Za připomínku stojí i uklouznutí Carrie Bradsaw, která se právě sem vypravila na nákup při svém pobytu v Paříži. Na ulici Avenue Montaigne u vás propukne nákupní obsese, proto dávejte velký pozor!

Nový Jacquemus butik

Před pár měsíci v Paříži otevřel svůj první butik Simon Jacquemus. Kromě nádherných kousků tu uvidíte i dokonalý minimalistický interiér. Najdeme ho na adrese 58 Av. Montaigne. Stačí popoběhnout kousek od módního domu Dior a další zážitek z wishlistu si můžete odškrtnout.

Restaurace Kong

Pokud chcete následovat stopy Carrie ze Sexu ve městě, určitě stojí za to navštívit restauraci Kong. Kromě velkého instaspotu a Sex and the city atmosféry tu najdete vyhlášenou kuchyni. Připomínáme. Včas si vytvořte rezervaci!

Lafayette Gallery

Na tuhle „atrakci“ si nechte volných alespoň 5 hodin. Jedná se totiž o historické obchodním centrum. Najdete tu doslova vše. Nejvíce však doporučujeme beauty sekci, která se ale nenachází pod obrovskou kopulí. Kromě zážitku z nákupu se pokocháte i překrásnou architekturou. Pomyslnou sladkou tečkou je střešní terasa, ze které vidíte takřka celou metropoli.

Louis Vuitton Champs-Élysées

Další důležitou složkou vašeho módního výletu je zastávka u „Vuittona“. Butik situovaný v samém centru na vás dýchne opravdu luxusním dojmem. Momentálně vás k návštěvě může přesvědčit kolekce umělkyně Yayoi Kusama. Díky ní je celý dům je zahalený do barevných puntíků a interaktivní výlohy vás ihned okouzlí.

Zdroj: TikTok, YouTube, Instagram

Místa v Paříži, která musí vidět každý fashionlover. Ponořte se do světa luxusu

Kampaň Gucci Horsebit 1955 inovuje vlastní historii. Klasickou kabelku představí po svém tři známé tváře

V nejnovější kampani se společnost Gucci rozhodla propojit vlastní historii s osobnostmi třech hvězdných umělkyň. Různé varianty klasické kabelky Horsebit 1955 proto představí Halle Bailey, Hanni a Julia Garner. Každá ikonické tašce vnukla vlastní styl.