Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Řada parfémů společnosti Gucci nazvaná Alchymistova zahrada se dočkala nového produktu. Tentokrát firma využila moderní inovativní technologie a vytvořila revoluční udržitelnou vůni. Obsahuje totiž alkohol vyrobený z recyklovaných emisí uhlíku.

  Název řady vůní známé módní značky Gucci Alchymistova zahrada nabyl nového významu. Její součástí je nyní parfém Where My Heart Beats, který inspiraci alchymií pozvedl na novou úroveň. Společnost ho totiž za pomocí firmy Coty vytvořila s využitím nejmodernější technologie. Vyzkoušela totiž inovativní alkohol CarbonSmart od svého partnera LanzTech. Ten ho vyrábí z recyklovaných průmyslových emisí.

  Speciální kolekce parfémů má totiž odrážet umění starodávného předchůdce chemie. Jednotlivé parfémy tak nejen vypadají jako lahvičky s lektvary, mají se zároveň snadno doplňovat. Jejich jednotlivé složky totiž v kombinaci vytvářejí nové originální vůně. „Parfém je inspirujícím příkladem toho, jak dokáže udržitelnost pohánět inovaci,“ okomentovala výrobek šéfka pro vědu a udržitelnost firmy Coty Shimei Fan.

  Společnost Coty oznámila spolupráci s LanzaTech už před dvěma lety. První parfémy využívající moderní technologii pak zveřejnila v lednu roku 2022. Až do současnosti ovšem vytvářela parfémy, které inovativní metodu aplikovaly jen z části. Míchala tak tradiční alkohol s tím, který dokázala přetvořit z emisí uhlíku. Parfém Where My Heart Beats proto označila za první vyrobený na 100 procent z udržitelného alkoholu.

  Čistotu recyklovaného alkoholu podtruje také zářivě bílá flakonka parfému

  Nový způsob získávání alkoholu navíc šetří vodu. Kromě toho také oproti tradiční produkci alkoholu vyžaduje méně zemědělské půdy. „Je něco magického na tom recyklovat průmyslové emise a přetvářet je do alkoholu dostatečně čistého na to, aby se dal využít v luxusních parfémech. Proto byl nový parfém Gucci pro naši moderní technologii jasnou volbou,“ dodala Shimei Fan. Svěžest a čistotu parfému podtrhuje také jeho flakonka, která je čistě bílá. Zdobí ji pouze zlatý jemný název vůně.

  Mezi jedny z posledních přídavků alchymistické řady pak patří také vůně A Reason to Love. Loni na podzim ji představil ještě bývalý kreativní ředitel Gucci Alessandro Michele spolu s parfumérem Albertem Morillas. Stejně jako ostatní parfémy řady, i on měl být zamýšlený jako jeden z „vrstev“, které mohou zákazníci originálně kombinovat. Jednotlivé vůně se totiž nejen vzájemně doplňují, ale také se v různých spojeních mění a oscilují.

  Zdroj: FashionNetwork, GCI Magazine, Wonderland Magazine, Instagram, Twitter

  Gucci si pohrává s alchymií. Do své kouzelné řady vůní přidal revoluční udržitelný parfém

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.