Řada parfémů společnosti Gucci nazvaná Alchymistova zahrada se dočkala nového produktu. Tentokrát firma využila moderní inovativní technologie a vytvořila revoluční udržitelnou vůni. Obsahuje totiž alkohol vyrobený z recyklovaných emisí uhlíku.

Název řady vůní známé módní značky Gucci Alchymistova zahrada nabyl nového významu. Její součástí je nyní parfém Where My Heart Beats, který inspiraci alchymií pozvedl na novou úroveň. Společnost ho totiž za pomocí firmy Coty vytvořila s využitím nejmodernější technologie. Vyzkoušela totiž inovativní alkohol CarbonSmart od svého partnera LanzTech. Ten ho vyrábí z recyklovaných průmyslových emisí.

Speciální kolekce parfémů má totiž odrážet umění starodávného předchůdce chemie. Jednotlivé parfémy tak nejen vypadají jako lahvičky s lektvary, mají se zároveň snadno doplňovat. Jejich jednotlivé složky totiž v kombinaci vytvářejí nové originální vůně. „Parfém je inspirujícím příkladem toho, jak dokáže udržitelnost pohánět inovaci,“ okomentovala výrobek šéfka pro vědu a udržitelnost firmy Coty Shimei Fan.

Společnost Coty oznámila spolupráci s LanzaTech už před dvěma lety. První parfémy využívající moderní technologii pak zveřejnila v lednu roku 2022. Až do současnosti ovšem vytvářela parfémy, které inovativní metodu aplikovaly jen z části. Míchala tak tradiční alkohol s tím, který dokázala přetvořit z emisí uhlíku. Parfém Where My Heart Beats proto označila za první vyrobený na 100 procent z udržitelného alkoholu.

Čistotu recyklovaného alkoholu podtruje také zářivě bílá flakonka parfému

Nový způsob získávání alkoholu navíc šetří vodu. Kromě toho také oproti tradiční produkci alkoholu vyžaduje méně zemědělské půdy. „Je něco magického na tom recyklovat průmyslové emise a přetvářet je do alkoholu dostatečně čistého na to, aby se dal využít v luxusních parfémech. Proto byl nový parfém Gucci pro naši moderní technologii jasnou volbou,“ dodala Shimei Fan. Svěžest a čistotu parfému podtrhuje také jeho flakonka, která je čistě bílá. Zdobí ji pouze zlatý jemný název vůně.

Mezi jedny z posledních přídavků alchymistické řady pak patří také vůně A Reason to Love. Loni na podzim ji představil ještě bývalý kreativní ředitel Gucci Alessandro Michele spolu s parfumérem Albertem Morillas. Stejně jako ostatní parfémy řady, i on měl být zamýšlený jako jeden z „vrstev“, které mohou zákazníci originálně kombinovat. Jednotlivé vůně se totiž nejen vzájemně doplňují, ale také se v různých spojeních mění a oscilují.

Zdroj: FashionNetwork, GCI Magazine, Wonderland Magazine, Instagram, Twitter

Gucci si pohrává s alchymií. Do své kouzelné řady vůní přidal revoluční udržitelný parfém

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.