Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V oblasti filmů a seriálů je správná vizuální estetika polovina úspěchu. V době, kdy jsme zvyklí na nejpropracovanější grafiku téměř čehokoliv, od filmu očekáváme řádný estetický zážitek. Kromě dějové linky činí jeden z hlavních důvodů, proč se nám snímek líbí. Ať už oceníte skvostné kulisy, nebo dokonalé zachycení atmosféry, určitě si z našeho seznamu vyberete.

  Barevně nasycený filmový poklad má na kontě Wes Anderson. První místo patří snímku Grandhotel Budapešť

  Režisér Wes Anderson je svou dokonalou filmovou estetikou proslulý. Film, o němž je řeč, ovšem představuje naprostou špičku. Jde o několika cenami oceněný snímek Grandhotel Budapešť. I když je v něm nastíněna předválečná atmosféra, jde o velice příjemnou podívanou s hlubokou zprávou.

  Příběh se odehrává ve fiktivní zemi Zubrowka a čerpá inspiraci z prosperující „staré“ Evropy. Chvílemi je sice film situován do brutalistické doby komunismu, většina se ale odehrává v kapitalistickém luxusním prostředí.

  Samotný hotel je rozzářen růžovými sytými odstíny. Evropa je zde rovněž vykreslena na výbornou a precizně odráží danou dobu. Několik prvků vám nejspíše připomene Karlovy Vary, odkud pochází značná část režisérovi inspirace.

  V hlavní roli oceníte herce Ralpha Fiennes, jehož obsazení hovoří za vše. Herec je podle nás spojován pouze s kvalitními snímky a zde opět předvedl skvělou roli, která s jeho fiktivní postavou korespondovala naprosto přesně.

  Stylová dekadence. Film Saltburn ztvárňuje novodobé aristokratické prostředí

  Novinka roku 2023 s názvem Saltburn přinesla celou řadu negativních i pozitivních recenzí. Sami jsme film zhlédli a popravdě nevíme, jak se ohledně něj cítit. Co ale víme zcela jistě, je fakt, že jeho estetická stránka je velmi propracovaná. Kritiky dějové linky můžeme ubezpečit, že atmosféra i kostýmy jsou nezapomenutelné.

  Film se odehrává převážně uvnitř honosného domu aristokratické rodiny v období nultých let. Estetika a zvláště kostýmy, jako by by vypadly z této doby i prostředí. V kombinaci s hercem Jacobem Elordi, na který má v současnosti polovina internetu obsesivní crush, pak estetická stránka nemá žádnou chybu.

  @tvdinspired This movie deserved a golden globe nomination #saltburn #saltburnedit #jacobelordi #jacobelordiedit #saltburnmovie #fyp #fypage #felixcatton #barrykeoghan ♬ original sound – 📞

  Fanoušci Jacoba Elordi navíc jásají, protože ve filmu ztvárňuje sexy a neodolatelnou postavu. Snímek pak bude lahodit především očím milovníků takzvaného old money stylu. Největší pozornost si pak vysloužil primárně na sociálních sítích. O kontroverzi se zase starají velice dekadentní až zvrácené scény.

  Temnou estetikou překypuje film Dark Shadows. Johnny Depp a Helena Bonham Carter tvoří ikonické duo

  Film Dark Shadows, v češtině Temné stíny, není žádným nováčkem. Všimli jste si v něm ale někdy dokonale vykreslených amerických sedmdesátek? Pokoj teenage Caroline je naprosto bezchybný, stejně jako přímořské městečko a dům, ve kterém rodina žije. Hvězdné obsazení ani nekomentujeme. Helena Bonham Carter a Johnny Depp tvoří absolutně nezapomenutelnou dvojku.

  Co však estetiku povyšuje na ještě vyšší úroveň, je úžasný soundtrack. Celým filmem vás doprovází pečlivě vybraná hudba, čítající skladby od Black Sabath i Deep Purple. V kombinaci s momentálně oblíbenou upírskou tematikou vznikl další filmový klenot, na který nedáme dopustit.

  Po zhlédnutí jakéhokoliv filmu z tohoto seznamu doporučujeme poslechnout si i jednotlivé originální soundtracky. Hudba totiž neodmyslitelně patří k estetice i charakteru atmosféry. Grandhotel Budapešť reflektuje svou dobu pomocí hravých orchestrálních tónů, umocňujících napětí a záhadnost. Saltburn opěvuje klasické Y2K hity, a to společně s old money působícími skladbami. Dark Shadows pak oproti předešlým filmům vyzařuje vysokou melancholií.

  Zdroje: YouTube, TikTok, Instagram

  Estetika tvoří polovinu úspěšného filmu. Potěšte se snímky lahodící očím

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.