Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Návštěvníkům Káhiry o víkendu bylo možné odpustit, že si mysleli, že přistáli na jiné planetě. 

  Po západu slunce představil francouzský módní dům pánskou kolekci před pyramidami v Gíze. Velkolepá přehlídka, která nastavila novou laťku v období po pandemii. Když se modelové objevili jako přízračné tečky na osvětleném pásu přehlídkového mola, postupně se za nimi rozsvítily tři pyramidy, jejichž bílé okraje se rýsovaly na tmavé obloze.

  Foto: Dior

  Se svými peroxidově blond vlasy, ležérním oblečením z 80. let a měsíčními botami připomínal první model Stinga adaptaci filmu „Duna“ Davida Lynche z roku 1984.

  Kim Jones, kreativní ředitel značky Dior uvedl, že se nejvíce inspiroval storyboardy kultovního filmu režiséra Alejandra Jodorowského, který se v polovině 70. let neúspěšně pokusil román převést na filmové plátno. „Ten film, který nebyl nikdy natočen, by byl neuvěřitelný. Ve své knihovně mám podepsané vydání každé ze sedmi knih ‚Duna‘ od Franka Herberta a jsem jím už léta posedlý,“ řekl návrhář v předpremiéře pro server WWD.com.

  Foto: Dior

  Co má meziplanetární cestování společného s Egyptem? Jistě, faraóni po sobě zanechali dost záhad, aby podpořili teorie, že jejich civilizaci založili mimozemšťané. „O starověkém Egyptě toho mnohé nevíme. Otázka na „mimozemšťany“ vždycky přijde na řadu,“ řekl Jones a poukázal na děsivě přesnou geografickou polohu nekropole v Gíze. „Velká pyramida se v té době nacházela ve středu celé zeměkoule. Jak to věděli?

  Jones, syn hydrogeologa, navštívil Egypt poprvé jako dítě a několikrát se tam vrátil, naposledy v roce 2019, kdy se vydal na plavbu po Nilu.

  Návrhář se rozhodl spojit oslavy 75. výročí značky Dior se 100. výročím objevení Tutanchamonovy hrobky britským archeologem Howardem Carterem.

  Aby se vyhnul případným obviněním z kulturního přivlastňování, založil Jones svých 75 vzhledů na dámském archivu značky Dior. Jeho klíčovým kouskem byl vlněný „demi-kilt“, inspirovaný šikmo skládanou sukní z 50. let, nazvaný Bonne Fortune, což kolekci elegantně spojuje se zálibou zakladatele Christiana Diora v pověrách a láskou k astrologii.

  Foto: Dior

  Poryvy větru bičovaly odnímatelné „panely“ v délce ke kolenům nebo do půli lýtek, které byly připevněny k vyhrnutým kalhotám v neutrálních tónech. Byly kombinovány se svěžími mikinovými topy s rozepnutými knoflíky na zádech, gázovými bundami s ochrannými kapucemi a nadýchanými trapézovými kabáty.

  Jonesovy kolekce udržují rovnováhu mezi pohodlím a bohatstvím. Tílka byla zdobena vroubkovanými „panely“ lemovanými flitry, což byla připomínka jednoho z nejslavnějších výtvorů domu, šatů Junon z roku 1949. K nejexkluzivnějším klientům značky promluví zaprášená šedá bunda z krokodýlí kůže a její blýskavější alternativa z holografické krajty.

  Foto: Dior

  Přehlídka však byla významná i pro street-style a to díky kouskům, jako je bezpečnostně oranžová bunda s vestavěným batohem a užitkovými kapsami přes celá záda.

  Jones, který u Diora slaví 25 let, uvedl, že helmy ve stylu Gigera byly vytištěny 3D tiskem, zatímco čepice se šikmými vrcholy byly okopírovány z návrhu, který poprvé vytvořil krátce po absolvování studia na Central Saint Martins v roce 2002.

  Foto: Dior

  Zatímco noční oblohu křižovaly zelené laserové paprsky, orchestr zahrál rekomponovanou verzi Vivaldiho Čtvera ročních dob a završil tak večer plný nevídaných událostí na tomto prestižním místě.

  Akce byla pro předsedu představenstva a výkonného ředitele společnosti Christian Dior Couture Pietra Beccariho a jeho týmy velkým zážitkem. Překážky, s nimiž se organizátoři potýkali, sahaly od byrokracie až po obavy o bezpečnost, nedostatečný přístup k internetu a nedostatek kvalifikovaného personálu, například anglicky mluvících řidičů. „Chce to dobrou vůli a dobré vztahy. Přehlídka byla kompletně vyrobena zde. Pracovali jsme s místními lidmi. Myslím, že se k nim nikdy v životě nechovali tak dobře. Byla tu jídelna i inspektor práce,“ řekl Beccari před začátkem akce.

  Beccari začal připravovat půdu pro výstavu již před více než rokem na prvním ročníku Forever Is Now, výstavy velkoformátových děl poblíž pyramid v Gíze, kterou pořádá poradenská společnost Art d’Égypte, jejímž cílem je demokratizace umění a podpora kulturního turismu v Egyptě prostřednictvím veřejných výstav současného umění.

  Dior získal také exkluzivní přístup do zbrusu nového Velkého egyptského muzea, kde v pátek uspořádal prezentaci hostující kapsulové kolekce Dior Tears, kterou navrhl kreativní ředitel Denim Tears Tremaine Emory.

  Po skončení přehlídky nastal čas na večírek pro nadšeného Jonese a jeho tým. Dokonce i návrháři vyrazilo dech finále s modely, jejichž siluety se v dlouhé řadě rýsovaly na pozadí pyramid. „Když jsem vyšel ven, snažil jsem se nebrečet,“ přiznal.

  Dior Men Fall 2023 Show

  Celou fotokolekci si můžete prohlédnou na stránkách Dior.com / Men Fall 2023 Show.

  Zdroj: WWD.com, Instagram, Twitter, YouTube

  Dior definoval efekt WOW svou kolekcí před pyramidami v Gíze. „Snažil jsem se nebrečet,“ přiznal Kim Jones

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.