Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kdybyste se na jednu noc v roce mohli stál čímkoliv chcete, jak by zněla vaše odpověď? Ale ne že to odbydete nějakou prvoplánovou hloupostí. Zalovte hezky pěkně ve svém nitru. Až do žil, kde vám koluje rudá krev. Do srdce, které náruživě bije v bezpečí hrudního koše… Takže se ptáme znovu. Kdybyste se na jednu noc v roce mohli stát čímkoliv chcete, kdo nebo co je vaším skrytým alter egem? Jaké jsou vaše nejtajnější touhy?

  Maškarní zábava a plesání

  „Když se na půl cesty potká berlínská party a vídeňský ples.” Tak lze jednou větou popsat vzrušující a zároveň inspirující akci Ples Sobje by Mumm, o jaké se vám ani zítra nezdálo. V matičce stověžaté se uskuteční dekadentní surrealistický bál, který se řídí heslem, že co je příjemné, je i přípustné.

  Netradiční maškarní radovánky pod rouškou noci zažije Praha 25. února v pořadí už počtvrté. Pokud si je nutně potřebujete spojit s nějakým tvůrcem, ukažte si na českou designérku Ivu Burkertovou, ta v tom má prsty. Hosté se pokaždé mohou těšit na jedinečné prostory. Předchozím ročníkům se stal útočištěm například Martinický palác nebo Nová scéna Národního divadla. Letos se ”druhá já” návštěvníků setkají na vršovické kulturní křižovatce bývalého sokolského biografu Vzlet.

  Žádná pravidla

  Jakmile jste uvnitř, pravidla jako by se rozplynula v mlze. Ale abyste se za brány fantastického bálu vůbec dostali, je nutné splnit dress code. Bez výjimek. V minulosti jsme se setkali třeba s tématem večera The Colours shake up, které udávalo tzv. monochromatický look. Nebo černo-bílo-stříbrný creative black tie. Rok 2023 se ponořil více do hloubky v době, kdy se ve společnosti smazává hranice mezi tím, co je ženské a co mužské.

  Ples Sobje zve tentokrát k účasti všechna hrdinská alter ega s podtématem Inner (Super)heroes undercovered. Základ dresscodu musí tvořit klasické, minimalistické tuxedo. A dál nechť se necháte unášet na vlnách své nejtemnější fantazie. Jaká verze vašeho vnitřního superhrdiny dostane prostor vylézt na povrch? Pojďte promíchat naše protipóly, nechte promluvit své androgynní já.

  Pojďme si říct, že maškarní je už samo o sobě vzrušující pomyšlení. Kdo se za maskou schovává? Naše mozkové závity a touha jedou na plné otáčky. A naopak z druhé strany, s maskou máme najednou pocit, že můžeme cokoliv, naše pravá tvář zůstává v utajení. Z těchto důvodů nás akce tohoto typu zkrátka lákají a nemusí se nutně jednat pouze o kontroverzní ples Sobje. Může to být například o poznání elegantnější pražský Ples v maskách nebo více taneční Masquerade New Year’s Eve v Sasazu.

  Pobídka k androgynní sebeprezentaci

  Podle oxfordského slovníku ”androgynní” znamená jakýsi hermafroditismus, kombinaci mužských a ženských znaků. Ve feministické literatuře též pojednává o absenci sociálně posílených rozdílů v chování, které jsou údajně charakteristické pro jedno z pohlaví. Když je móda androgynní, není ani mužská, ani ženská. Stírá typické znaky jedinců a spojuje je v jeden harmonický celek. O obohacení dámského šatníku o mužské prvky se hodně zasloužila Coco Chanel. Dříve však nešlo ani tak o potlačení ženskosti, jako spíš o touhu po svobodném pohybu. Vždyť muži měli oblékání o tolik snazší, žádné korzety a krinolíny.

  Sexuálně nevyhraněná móda je aktuálně velký trend. Pryč jsou doby, kdy bylo jasně dané pohlaví muž a žena. Společnost se vyvíjí a s ní i touha po vymanění z předem definovaných škatulek. Už nechceme patřit do tabulek, které vytvořila byrokratická společnost, chceme být autentičtí bez ohledu na to, co se zdá být správné.

  Takže klidně neváhejte. A nemusíte rozdíly mezi mužským a ženským elementem smazávat pouze na undergroundové party pod záštitou buržoazní zábavy, zatímco budete tančit, dokud nevypustíte duši. Zahoďte masky a odkryjte své pravé já.

  Zdroj: GoOut, Facebook, Instagram, Glamour Cabaret

  Dekadentní, vzrušující, inspirující. Ples Sobje vábí k maškarním radovánkám

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.