Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S teplejším ročním obdobím přichází i potřeba změny. Hledat ji ovšem nemusíte pouze ve svém šatníku. Osvěžit můžete také svůj interiér. Stačí přitom aplikovat několik jednoduchých kroků, které dokáží vytvořit velký rozdíl. Pohrajte si se svým osvětlením, počtem dekorací nebo barvami. Využít ve svůj prospěch můžete i jarní úklid.

  Dejte sbohem nadbytečným potiskům. Bílé povlečení osvěží každou ložnici

  Pokud jste si povlečení v zářivě bílé barvě ještě nepořídili, je na čase k takovému kroku přistoupit. Jedná se přitom o poměrně nenáročný nákup. Samozřejmě ovšem záleží na materiálu, který si zvolíte. Ať už vyberete jakkoli, okamžitě zaznamenáte vytoužený rozdíl. Bílá barva dělá skutečné divy.

  Zdroj: Marks & Spencer, Venetto Design

  Pokud se bojíte, že bude vaše ložnice až moc jednoduchá nebo nudná, nebojte se hry s drobnými detaily. Neznamená to, že na postel nemůžete naházet barevné polštáře nebo před ni položit barevný koberec. Originální dekorace tedy aplikujte na jiná místa v místnosti, postel ale ponořte do bílé.

  Rozzařte si poslední dny temného období. Chytrá žárovka dokáže zázraky

  Doslova rozzářit si svou ložnici nebo obývací pokoj můžete pomocí chytrých žárovek. V případě, že jste o nich ještě neslyšeli, připravte se na duhový zážitek. Jedná se v podstatě o klasickou žárovku, která ovšem umožňuje spárování s aplikací na vašem telefonu. Některé modely pak nabízí i speciální ovladače.

  Zdroj: Philips

  Všechny ovšem fungují na stejném principu. Umí totiž vaši místnost rozjasnit jakoukoli barvou, po které zatoužíte. Kromě toho aplikace nabízí už předem připravená nastavení, jako je „party“ nebo „romantika“. Zároveň umožní také nastavení času, kdy se žárovka sama ráno rozsvítí a večer zhasne.

  Naučte se pracovat s čísly. Při dekoracích dbejte na ladící tria

  Další tip po vás nevyžaduje absolutně žádný nákup. Jedná se spíše o princip, který můžete aplikovat i na dekorace, které už vlastníte. Donutí vás totiž pohrát si s estetikou a pochopit, jak poskládat jednotlivé kousky tak, aby vytvořily poutavý celek. Trik přitom spočívá v jednoduché matematice. Zvládne ji tak opravdu každý.

  Zdroj: Unsplash

  Až budete skládat knížky na noční stolek nebo svíčky na jídelní stůl, vzpomeňte si na číslo tři. Náš mozek totiž vnímá lichá čísla o něco pozitivněji. Dekorace v takovém počtu proto naše oko vždy potěší. Zároveň se v případě výraznějších doplňků vyvarujte vyššímu číslu, tedy pětce. Takové uskupení už by působilo příliš přehlceně.

  Nebojte se zářivých barev. Zacházejte s nimi ovšem opatrně

  Ano, dává smysl, že jaro přivítáte právě pomocí různorodých barev. Cílem ovšem není najít jednu zářivou dekoraci a umístit ji mezi stále stejně vypadající hromadu dekorací, pyšnících se na stolečcích, poličkách nebo skříních. Zkuste místo toho projasnění svého interiéru více promyslet. Vyberte si proto jednu barvu, které se chcete věnovat.

  Zdroj: Unsplash, IKEA

  Z vybraného kousku ve vysněném odstínu pak učiňte klíčový prvek vašeho pokoje. Nepřidávejte žádné další barvy nebo odstíny. Doplnit ho můžete o pár dalších maličkostí, mělo by se ovšem jednat opravdu o detaily. Druhou možností je zachovat celou místnost v neutrálních barvách. Takové nastavení vám dovolí položit pestrobarevný koberec, jako je například ten na fotce vpravo.

  Pusťte se do úklidu zbytečností. Ke stylovému interiéru stačí málo

  Nemusíte být stoprocentní minimalista, aby byl váš příbytek stylový. S jarními měsíci ale přichází jedinečná příležitost ověřit si, zda nadále potřebujete veškeré dekorace, knihy, svíčky nebo polštářky, které jste za poslední roky nashromáždili. Možností může být také pořízení nového skladovacího systému, který některé z méně používaných věcí chytře schová.

  Zdroj: Unsplash

  Kromě dobrého pocitu po sobě úklid zanechá také více místa. Nově získaný prostor pak dokáže projasnit každou místnost. Zároveň ho ale můžete využít k pořízení dominantní dekorace. Ať už se vám padne do oka obrovské zrcadlo nebo obraz. Podobná volba ovšem jasně všem příchozím ukáže, že máte ten správný cit pro styl.

  Zdroje: Shalini Misra, Staging Interiors

  Darujte svému bydlení nečekanou svěžest. Nastal čas na jarní makeover

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.