Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  S velkolepou show, na které se předváděla nejnovější kolekce Métiers d’Art, se módní dům Chanel zapsal do historie.

  Umělecká ředitelka Virginie Viard prozradila, že příprava trvala tři roky, s cílem rezonovat s uměleckou a kulturní energií místa, kde se událost konala. Chanel se coby první evropská luxusní značka ukázala v prostředí subsaharské Afriky. Kolekci Métiers d’Art 2023 se Virginie Viard rozhodla přenést do senegalského Dakaru. K nápadu ji přivedli přátelé, kteří si toto místo zamilovali, realizovali zde umělecké projekty a chtěli rozšířit sílu jeho kultury. Přehlídka měla oslňující autentický nádech, doprovázený charakteristickými prvky značky Chanel. Ve vzduchu byla cítit energie 70. let a jako stěžejní motiv se nesla oslava umění Senegalu.

  „Chtěla jsem uspořádat něco milého a zábavného. Toužila jsem po kreativní obměně a věřila, že to zafunguje právě s kolekcí Métiers d’Art,“ nechala se slyšet Viard. „Dala jsem do této prezentace celou svou duši. Úžasná setkání s vřelými lidmi a skutečné dialogy, ze kterých vznikají umělecká dobrodružství, jsou tím, co mě pohání dál,“ dodává.

  Akce, navazující na 20. ročník Dakarského týdne módy (což je nejdéle trvající módní událost v Africe), byla důležitým módním momentem. Kromě souznění s uměleckou a kulturní energií města vyzdvihovala módu, film, tanec, literaturu, současné umění a hudbu celé této africké země.

  Modelky a účastníky přivítalo kouzelné místo bývalého Palais de Justice v centru hlavního města. Přehlídku otevřela svým vystoupením zpěvačka Obree Daman a tanečníci z École des Sables – mezinárodního tréninkového centra pro tradiční a současné africké tance. Barvy, siluety a detaily ztělesňovaly radostného ducha 70. let. Na molu dominovaly pestrobarevné oděvy s flitry a tvídem, rozšířené kalhoty a vypasované kabáty. Nechyběly charakteristické motivy Chanel, například květ kamélie v propracovaných výšivkách.

  Do publika usedli Naomi Campbell i Pharrell Williams

  Významná akce, která přilákala 850 hostů, si žádala velké osobnosti z řad hvězd a blízkých přátel módního domu. V publiku byla k vidění třeba Whitney Peak, která oblékla modrozelené šaty, sladěné s očními linkami. Modelka Naomi Campbell zvolila klasické dlouhé tvídové sako v bílé barvě. Hudebník Pharrell Williams dorazil v ležérním stylu s růžovou květovanou košilí a „bucket“ kloboukem stejného designu.

  Zdroj: Hypebae.com, Elle, Instagram, Youtube

  Foto:Chanel

  Chanel uspořádal jedinečnou přehlídku. V čem byla unikátní?

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.