S velkolepou show, na které se předváděla nejnovější kolekce Métiers d’Art, se módní dům Chanel zapsal do historie.

Umělecká ředitelka Virginie Viard prozradila, že příprava trvala tři roky, s cílem rezonovat s uměleckou a kulturní energií místa, kde se událost konala. Chanel se coby první evropská luxusní značka ukázala v prostředí subsaharské Afriky. Kolekci Métiers d’Art 2023 se Virginie Viard rozhodla přenést do senegalského Dakaru. K nápadu ji přivedli přátelé, kteří si toto místo zamilovali, realizovali zde umělecké projekty a chtěli rozšířit sílu jeho kultury. Přehlídka měla oslňující autentický nádech, doprovázený charakteristickými prvky značky Chanel. Ve vzduchu byla cítit energie 70. let a jako stěžejní motiv se nesla oslava umění Senegalu.

„Chtěla jsem uspořádat něco milého a zábavného. Toužila jsem po kreativní obměně a věřila, že to zafunguje právě s kolekcí Métiers d’Art,“ nechala se slyšet Viard. „Dala jsem do této prezentace celou svou duši. Úžasná setkání s vřelými lidmi a skutečné dialogy, ze kterých vznikají umělecká dobrodružství, jsou tím, co mě pohání dál,“ dodává.

Akce, navazující na 20. ročník Dakarského týdne módy (což je nejdéle trvající módní událost v Africe), byla důležitým módním momentem. Kromě souznění s uměleckou a kulturní energií města vyzdvihovala módu, film, tanec, literaturu, současné umění a hudbu celé této africké země.

Modelky a účastníky přivítalo kouzelné místo bývalého Palais de Justice v centru hlavního města. Přehlídku otevřela svým vystoupením zpěvačka Obree Daman a tanečníci z École des Sables – mezinárodního tréninkového centra pro tradiční a současné africké tance. Barvy, siluety a detaily ztělesňovaly radostného ducha 70. let. Na molu dominovaly pestrobarevné oděvy s flitry a tvídem, rozšířené kalhoty a vypasované kabáty. Nechyběly charakteristické motivy Chanel, například květ kamélie v propracovaných výšivkách.

Do publika usedli Naomi Campbell i Pharrell Williams

Významná akce, která přilákala 850 hostů, si žádala velké osobnosti z řad hvězd a blízkých přátel módního domu. V publiku byla k vidění třeba Whitney Peak, která oblékla modrozelené šaty, sladěné s očními linkami. Modelka Naomi Campbell zvolila klasické dlouhé tvídové sako v bílé barvě. Hudebník Pharrell Williams dorazil v ležérním stylu s růžovou květovanou košilí a „bucket“ kloboukem stejného designu.

Zdroj: Hypebae.com, Elle, Instagram, Youtube

Foto:Chanel

Chanel uspořádal jedinečnou přehlídku. V čem byla unikátní?

Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.