More

  S velkolepou show, na které se předváděla nejnovější kolekce Métiers d’Art, se módní dům Chanel zapsal do historie.

  Umělecká ředitelka Virginie Viard prozradila, že příprava trvala tři roky, s cílem rezonovat s uměleckou a kulturní energií místa, kde se událost konala. Chanel se coby první evropská luxusní značka ukázala v prostředí subsaharské Afriky. Kolekci Métiers d’Art 2023 se Virginie Viard rozhodla přenést do senegalského Dakaru. K nápadu ji přivedli přátelé, kteří si toto místo zamilovali, realizovali zde umělecké projekty a chtěli rozšířit sílu jeho kultury. Přehlídka měla oslňující autentický nádech, doprovázený charakteristickými prvky značky Chanel. Ve vzduchu byla cítit energie 70. let a jako stěžejní motiv se nesla oslava umění Senegalu.

  „Chtěla jsem uspořádat něco milého a zábavného. Toužila jsem po kreativní obměně a věřila, že to zafunguje právě s kolekcí Métiers d’Art,“ nechala se slyšet Viard. „Dala jsem do této prezentace celou svou duši. Úžasná setkání s vřelými lidmi a skutečné dialogy, ze kterých vznikají umělecká dobrodružství, jsou tím, co mě pohání dál,“ dodává.

  Akce, navazující na 20. ročník Dakarského týdne módy (což je nejdéle trvající módní událost v Africe), byla důležitým módním momentem. Kromě souznění s uměleckou a kulturní energií města vyzdvihovala módu, film, tanec, literaturu, současné umění a hudbu celé této africké země.

  Modelky a účastníky přivítalo kouzelné místo bývalého Palais de Justice v centru hlavního města. Přehlídku otevřela svým vystoupením zpěvačka Obree Daman a tanečníci z École des Sables – mezinárodního tréninkového centra pro tradiční a současné africké tance. Barvy, siluety a detaily ztělesňovaly radostného ducha 70. let. Na molu dominovaly pestrobarevné oděvy s flitry a tvídem, rozšířené kalhoty a vypasované kabáty. Nechyběly charakteristické motivy Chanel, například květ kamélie v propracovaných výšivkách.

  Do publika usedli Naomi Campbell i Pharrell Williams

  Významná akce, která přilákala 850 hostů, si žádala velké osobnosti z řad hvězd a blízkých přátel módního domu. V publiku byla k vidění třeba Whitney Peak, která oblékla modrozelené šaty, sladěné s očními linkami. Modelka Naomi Campbell zvolila klasické dlouhé tvídové sako v bílé barvě. Hudebník Pharrell Williams dorazil v ležérním stylu s růžovou květovanou košilí a „bucket“ kloboukem stejného designu.

  Zdroj: Hypebae.com, Elle, Instagram, Youtube

  Foto:Chanel

  Chanel uspořádal jedinečnou přehlídku. V čem byla unikátní?

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.