Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Poslední dva dny nás opět utvrdily v tom, že představovat zvířata na fashion show je velmi obtížná záležitost. Schiaparelli svými děsivě realistickými vyobrazeními zvířecích hlav spustil krupobití kontroverzí. Xavier Veilhan naopak dokázal na runway přivést zvířata s jemnou fantazií. V tomto duchu se nesla celá přehlídka Chanel Couture SS2023 s modely od Virginie Viard.

  Couture show, která se konala v Grand Palais Éphémère, nedaleko Eiffelovy věže, označovala třetí a poslední kapitolu spolupráce francouzského umělce Xaviera Veilhan s kreativní ředitelkou Chanel Virginií Viard. Výchozím bodem pro kolekci bylo ikonické místo, byt Gabrielle „Coco“ Chanel, na adrese rue Cambon 31. Právě zde se setkala Viard s Veilhan na samém začátku jejich společné práce. Tento pečlivě zrestaurovaný byt je plný předmětů, soch a kreseb představující srny, jeleny, ptáky, velbloudy a lvy. Z tohoto důvodu zvířata tvoří základ této kolekce, objevují se na runway a výšivkách oblečení.

  Netradiční entrance

  V souladu se zmíněným konceptem obsahovala scéna jedenáct zvířat vyrobených ze dřeva, kartonu a papíru. Na začátku show se pojízdné figuríny zvířat v nadživotní velikosti otevřely, aby umožnily modelkám vystoupit na runway.

  Na úvod modelky vynesly jemné tvídové komplety v délce po stehna, doplněných o cylindry, motýlky, světlé rukavice a nejčastěji bílé šněrovací boty ve stylu mažoretek. Plisované sukně, volné šortky nebo minisukně s pěnovým tylovým nařasením byly doplněny tvídovými saky a rozšířenými kabáty. Většinu modelů dotvářely exkluzivní výšivky se zvířecími nebo květinovými vzory.

  Foto: Chanel

  V druhé části přehlídky se Chanel nezvykle odvázal

  Za znění devadesátkových hitů přišla na řadu letní kolekce ready-to-wear, ve které se návrhářka lehce odvázala a představila módu ideálně vhodnou na letní večery. Lehké průhledné materiály i smyslné odhalování. Na to jsme u značky Chanel nebyli doposud zvyklí. Návrhářka si pohrála s průhledností a metalickými efekty, které se v této sezóně jeví jako silný trend. Kolekce nabízí šaty a overaly na ramínka, které jsou vyvinuté z jemných materiálů, jako je krajka Chantilly, krep Georgette a hedvábný tyl. To vše v mini, midi i maxi délce.

  Foto: Chanel

  Pohádková show skončila svatbou

  Poslední část přehlídky patřila svatebním šatům. Návštěvníkům se doslova zatajil dech, když se z obrovského slona vynořila modelka v krátkých šatech s tylovým závojem vyšívaným vlaštovkami. U dalších svatebních šatů dominovaly tyl a krajka, návrhářka si také opět pohrála s průhledností, kterou tyto materiály nabízí. Šaty byly doplněny bílým nebo černým motýlkem, případně zlatými nebo stříbrnými výraznými výšivkami, v kombinaci se zlatými a černými kozačkami. Během celé přehlídky, ani u večerních a svatebních modelů, se neobjevily žádné heels.

  Foto: Chanel

  „Mám ráda, když je to úžasné a tok událostí je přerušen,“ uvedla Viard v prohlášení. Přehlídka odhalila hravější stránku návrhářky v souladu s měnící se tváří zákaznic, které se značka snaží přizpůsobit. „Naše Haute Couture klientela je stále mladší a mladší,“ řekl Bruno Pavlovsky, prezident Fédération de la Haute Couture a prezident Chanel.

  Zdroj: Chanel, WWD, Hypebae

  Foto:Chanel

  Chanel Couture jaro 2023

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.