Poslední dva dny nás opět utvrdily v tom, že představovat zvířata na fashion show je velmi obtížná záležitost. Schiaparelli svými děsivě realistickými vyobrazeními zvířecích hlav spustil krupobití kontroverzí. Xavier Veilhan naopak dokázal na runway přivést zvířata s jemnou fantazií. V tomto duchu se nesla celá přehlídka Chanel Couture SS2023 s modely od Virginie Viard.

Couture show, která se konala v Grand Palais Éphémère, nedaleko Eiffelovy věže, označovala třetí a poslední kapitolu spolupráce francouzského umělce Xaviera Veilhan s kreativní ředitelkou Chanel Virginií Viard. Výchozím bodem pro kolekci bylo ikonické místo, byt Gabrielle „Coco“ Chanel, na adrese rue Cambon 31. Právě zde se setkala Viard s Veilhan na samém začátku jejich společné práce. Tento pečlivě zrestaurovaný byt je plný předmětů, soch a kreseb představující srny, jeleny, ptáky, velbloudy a lvy. Z tohoto důvodu zvířata tvoří základ této kolekce, objevují se na runway a výšivkách oblečení.

Netradiční entrance

V souladu se zmíněným konceptem obsahovala scéna jedenáct zvířat vyrobených ze dřeva, kartonu a papíru. Na začátku show se pojízdné figuríny zvířat v nadživotní velikosti otevřely, aby umožnily modelkám vystoupit na runway.

Na úvod modelky vynesly jemné tvídové komplety v délce po stehna, doplněných o cylindry, motýlky, světlé rukavice a nejčastěji bílé šněrovací boty ve stylu mažoretek. Plisované sukně, volné šortky nebo minisukně s pěnovým tylovým nařasením byly doplněny tvídovými saky a rozšířenými kabáty. Většinu modelů dotvářely exkluzivní výšivky se zvířecími nebo květinovými vzory.

Foto: Chanel

V druhé části přehlídky se Chanel nezvykle odvázal

Za znění devadesátkových hitů přišla na řadu letní kolekce ready-to-wear, ve které se návrhářka lehce odvázala a představila módu ideálně vhodnou na letní večery. Lehké průhledné materiály i smyslné odhalování. Na to jsme u značky Chanel nebyli doposud zvyklí. Návrhářka si pohrála s průhledností a metalickými efekty, které se v této sezóně jeví jako silný trend. Kolekce nabízí šaty a overaly na ramínka, které jsou vyvinuté z jemných materiálů, jako je krajka Chantilly, krep Georgette a hedvábný tyl. To vše v mini, midi i maxi délce.

Foto: Chanel

Pohádková show skončila svatbou

Poslední část přehlídky patřila svatebním šatům. Návštěvníkům se doslova zatajil dech, když se z obrovského slona vynořila modelka v krátkých šatech s tylovým závojem vyšívaným vlaštovkami. U dalších svatebních šatů dominovaly tyl a krajka, návrhářka si také opět pohrála s průhledností, kterou tyto materiály nabízí. Šaty byly doplněny bílým nebo černým motýlkem, případně zlatými nebo stříbrnými výraznými výšivkami, v kombinaci se zlatými a černými kozačkami. Během celé přehlídky, ani u večerních a svatebních modelů, se neobjevily žádné heels.

Foto: Chanel

„Mám ráda, když je to úžasné a tok událostí je přerušen,“ uvedla Viard v prohlášení. Přehlídka odhalila hravější stránku návrhářky v souladu s měnící se tváří zákaznic, které se značka snaží přizpůsobit. „Naše Haute Couture klientela je stále mladší a mladší,“ řekl Bruno Pavlovsky, prezident Fédération de la Haute Couture a prezident Chanel.

Zdroj: Chanel, WWD, Hypebae

Foto:Chanel

Chanel Couture jaro 2023

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!