Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Poslední dva dny nás opět utvrdily v tom, že představovat zvířata na fashion show je velmi obtížná záležitost. Schiaparelli svými děsivě realistickými vyobrazeními zvířecích hlav spustil krupobití kontroverzí. Xavier Veilhan naopak dokázal na runway přivést zvířata s jemnou fantazií. V tomto duchu se nesla celá přehlídka Chanel Couture SS2023 s modely od Virginie Viard.

  Couture show, která se konala v Grand Palais Éphémère, nedaleko Eiffelovy věže, označovala třetí a poslední kapitolu spolupráce francouzského umělce Xaviera Veilhan s kreativní ředitelkou Chanel Virginií Viard. Výchozím bodem pro kolekci bylo ikonické místo, byt Gabrielle „Coco“ Chanel, na adrese rue Cambon 31. Právě zde se setkala Viard s Veilhan na samém začátku jejich společné práce. Tento pečlivě zrestaurovaný byt je plný předmětů, soch a kreseb představující srny, jeleny, ptáky, velbloudy a lvy. Z tohoto důvodu zvířata tvoří základ této kolekce, objevují se na runway a výšivkách oblečení.

  Netradiční entrance

  V souladu se zmíněným konceptem obsahovala scéna jedenáct zvířat vyrobených ze dřeva, kartonu a papíru. Na začátku show se pojízdné figuríny zvířat v nadživotní velikosti otevřely, aby umožnily modelkám vystoupit na runway.

  Na úvod modelky vynesly jemné tvídové komplety v délce po stehna, doplněných o cylindry, motýlky, světlé rukavice a nejčastěji bílé šněrovací boty ve stylu mažoretek. Plisované sukně, volné šortky nebo minisukně s pěnovým tylovým nařasením byly doplněny tvídovými saky a rozšířenými kabáty. Většinu modelů dotvářely exkluzivní výšivky se zvířecími nebo květinovými vzory.

  Foto: Chanel

  V druhé části přehlídky se Chanel nezvykle odvázal

  Za znění devadesátkových hitů přišla na řadu letní kolekce ready-to-wear, ve které se návrhářka lehce odvázala a představila módu ideálně vhodnou na letní večery. Lehké průhledné materiály i smyslné odhalování. Na to jsme u značky Chanel nebyli doposud zvyklí. Návrhářka si pohrála s průhledností a metalickými efekty, které se v této sezóně jeví jako silný trend. Kolekce nabízí šaty a overaly na ramínka, které jsou vyvinuté z jemných materiálů, jako je krajka Chantilly, krep Georgette a hedvábný tyl. To vše v mini, midi i maxi délce.

  Foto: Chanel

  Pohádková show skončila svatbou

  Poslední část přehlídky patřila svatebním šatům. Návštěvníkům se doslova zatajil dech, když se z obrovského slona vynořila modelka v krátkých šatech s tylovým závojem vyšívaným vlaštovkami. U dalších svatebních šatů dominovaly tyl a krajka, návrhářka si také opět pohrála s průhledností, kterou tyto materiály nabízí. Šaty byly doplněny bílým nebo černým motýlkem, případně zlatými nebo stříbrnými výraznými výšivkami, v kombinaci se zlatými a černými kozačkami. Během celé přehlídky, ani u večerních a svatebních modelů, se neobjevily žádné heels.

  Foto: Chanel

  „Mám ráda, když je to úžasné a tok událostí je přerušen,“ uvedla Viard v prohlášení. Přehlídka odhalila hravější stránku návrhářky v souladu s měnící se tváří zákaznic, které se značka snaží přizpůsobit. „Naše Haute Couture klientela je stále mladší a mladší,“ řekl Bruno Pavlovsky, prezident Fédération de la Haute Couture a prezident Chanel.

  Zdroj: Chanel, WWD, Hypebae

  Foto:Chanel

  Chanel Couture jaro 2023

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.