V letošním roce posunou moderní technologie kosmetický průmysl zase o kus dál. Značky totiž pomocí nich oslovují větší cílové skupiny a nabízejí také možnost si výrobky přizpůsobit. Zároveň vytvářejí exkluzivní pomůcky jako ze salonu, které si však tentokrát budete moct vzít i domů.

Čím dál pokročilejší technologie umožňují, aby společnosti kosmetického průmyslu rozšířily své produkty také na menšiny nebo specifické skupiny. Například firma Estée Lauder Companies (ELC) pro Británii a Irsko zveřejnila aplikaci sloužící jako hlasový asistent pro nanášení make-upu. Nově vyvinutá umělá inteligence tak pomůže lidem se zrakovým postižením s jeho bezchybnou aplikací. „Služba bude v následujících měsících upravovaná, a tedy postupně vylepšovaná,“ okomentovala produkt značka ELC.

Inkluze je přitom pro beauty společnosti stále důležitější. Například data firmy Global Cosmetic Industry ukazují, že prodej multikulturních kosmetických produktů roste oproti konvenčnímu trhu dvojnásobným tempem. K zařazení více zákazníků do své cílové skupiny využívají kosmetické firmy umělou inteligenci a virtuální realitu. Do svých kolekcí ji zahrnuly například značky jako Chanel, YSL, Charlotte Tilbury nebo Maybelline. V moderních technologiích totiž vidí cestu kupředu.

Například ředitel indické pobočky L’Oréal Amit Jain prohlásil, že se značka „hodlá vyvinout z kosmetické na kosmeticko-technologickou společnost“. Právě francouzská společnost L’Oréal rovněž nedávno sdílela nejnovější technologii zvanou HAPTA. Jedná se o „první ruční precizní počítačový aplikátor na make-up, navržený tak, aby splnil poptávku lidí s limitovanou mobilitou dlaní a paží,“ okomentovala nový produkt firma. Pomocí vhodné úchytky tak pomůže například s aplikací rtěnky.

Místo celebrit vám nejnovější produkt oblíbené značky představí virtuální influencer

Nejmodernější výrobky kosmetických firem se zaměřují také na to, aby jejich uživatelé měli více osobní zážitek. Vývojáři L’Oréal proto představili produkt zvaný Brow Magic. Jedná se o elektronický aplikátor make-upu na obočí. Pomocí moderní technologie umí naskenovat obličej, dotyčné osobě navíc nabídne tipy na microblading, micro-shading nebo vyplnění obočí. Korejská značka Amorepacific zase představila produkt Authentic Color Master nabízející zcela personalizovaný make-up vyrobený přímo u vás „v obýváku“.

Za pomocí skenování obličeje a robotických paží totiž stroj vytvoří produkt „na míru“ daného uživatele. Rozpoznání typu pleti nabízí například i společnost Neutrogena ve své nové aplikaci Skin360. Kosmetické značky ale také mnohem častěji využívají metaverse, virtuální 3D sféru a k nim patřící avatary. Čím dál více z nich proto představuje vlastní virtuální influencery. K takovému kroku přistoupila třeba firma Nars, která uveřejnila své „umělé“ ambasadorky Maxine, Chelsea a Sissi. Každá z nich má přitom vlastní styl, osobnost i historii, kterými se vás bude snažit oslovit.

Zdroj: Fashion Network, Yieldify, Harper’s Bazaar, YouTube, Instagram

Beauty značky budují krásu budoucnosti. Pomocí technologií usilují o inkluzi i personalizaci

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.