Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V letošním roce posunou moderní technologie kosmetický průmysl zase o kus dál. Značky totiž pomocí nich oslovují větší cílové skupiny a nabízejí také možnost si výrobky přizpůsobit. Zároveň vytvářejí exkluzivní pomůcky jako ze salonu, které si však tentokrát budete moct vzít i domů.

  Čím dál pokročilejší technologie umožňují, aby společnosti kosmetického průmyslu rozšířily své produkty také na menšiny nebo specifické skupiny. Například firma Estée Lauder Companies (ELC) pro Británii a Irsko zveřejnila aplikaci sloužící jako hlasový asistent pro nanášení make-upu. Nově vyvinutá umělá inteligence tak pomůže lidem se zrakovým postižením s jeho bezchybnou aplikací. „Služba bude v následujících měsících upravovaná, a tedy postupně vylepšovaná,“ okomentovala produkt značka ELC.

  Inkluze je přitom pro beauty společnosti stále důležitější. Například data firmy Global Cosmetic Industry ukazují, že prodej multikulturních kosmetických produktů roste oproti konvenčnímu trhu dvojnásobným tempem. K zařazení více zákazníků do své cílové skupiny využívají kosmetické firmy umělou inteligenci a virtuální realitu. Do svých kolekcí ji zahrnuly například značky jako Chanel, YSL, Charlotte Tilbury nebo Maybelline. V moderních technologiích totiž vidí cestu kupředu.

  Například ředitel indické pobočky L’Oréal Amit Jain prohlásil, že se značka „hodlá vyvinout z kosmetické na kosmeticko-technologickou společnost“. Právě francouzská společnost L’Oréal rovněž nedávno sdílela nejnovější technologii zvanou HAPTA. Jedná se o „první ruční precizní počítačový aplikátor na make-up, navržený tak, aby splnil poptávku lidí s limitovanou mobilitou dlaní a paží,“ okomentovala nový produkt firma. Pomocí vhodné úchytky tak pomůže například s aplikací rtěnky.

  Místo celebrit vám nejnovější produkt oblíbené značky představí virtuální influencer

  Nejmodernější výrobky kosmetických firem se zaměřují také na to, aby jejich uživatelé měli více osobní zážitek. Vývojáři L’Oréal proto představili produkt zvaný Brow Magic. Jedná se o elektronický aplikátor make-upu na obočí. Pomocí moderní technologie umí naskenovat obličej, dotyčné osobě navíc nabídne tipy na microblading, micro-shading nebo vyplnění obočí. Korejská značka Amorepacific zase představila produkt Authentic Color Master nabízející zcela personalizovaný make-up vyrobený přímo u vás „v obýváku“.

  Za pomocí skenování obličeje a robotických paží totiž stroj vytvoří produkt „na míru“ daného uživatele. Rozpoznání typu pleti nabízí například i společnost Neutrogena ve své nové aplikaci Skin360. Kosmetické značky ale také mnohem častěji využívají metaverse, virtuální 3D sféru a k nim patřící avatary. Čím dál více z nich proto představuje vlastní virtuální influencery. K takovému kroku přistoupila třeba firma Nars, která uveřejnila své „umělé“ ambasadorky Maxine, Chelsea a Sissi. Každá z nich má přitom vlastní styl, osobnost i historii, kterými se vás bude snažit oslovit.

  Zdroj: Fashion Network, Yieldify, Harper’s Bazaar, YouTube, Instagram

  Beauty značky budují krásu budoucnosti. Pomocí technologií usilují o inkluzi i personalizaci

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.