More

  V letošním roce posunou moderní technologie kosmetický průmysl zase o kus dál. Značky totiž pomocí nich oslovují větší cílové skupiny a nabízejí také možnost si výrobky přizpůsobit. Zároveň vytvářejí exkluzivní pomůcky jako ze salonu, které si však tentokrát budete moct vzít i domů.

  Čím dál pokročilejší technologie umožňují, aby společnosti kosmetického průmyslu rozšířily své produkty také na menšiny nebo specifické skupiny. Například firma Estée Lauder Companies (ELC) pro Británii a Irsko zveřejnila aplikaci sloužící jako hlasový asistent pro nanášení make-upu. Nově vyvinutá umělá inteligence tak pomůže lidem se zrakovým postižením s jeho bezchybnou aplikací. „Služba bude v následujících měsících upravovaná, a tedy postupně vylepšovaná,“ okomentovala produkt značka ELC.

  Inkluze je přitom pro beauty společnosti stále důležitější. Například data firmy Global Cosmetic Industry ukazují, že prodej multikulturních kosmetických produktů roste oproti konvenčnímu trhu dvojnásobným tempem. K zařazení více zákazníků do své cílové skupiny využívají kosmetické firmy umělou inteligenci a virtuální realitu. Do svých kolekcí ji zahrnuly například značky jako Chanel, YSL, Charlotte Tilbury nebo Maybelline. V moderních technologiích totiž vidí cestu kupředu.

  Například ředitel indické pobočky L’Oréal Amit Jain prohlásil, že se značka „hodlá vyvinout z kosmetické na kosmeticko-technologickou společnost“. Právě francouzská společnost L’Oréal rovněž nedávno sdílela nejnovější technologii zvanou HAPTA. Jedná se o „první ruční precizní počítačový aplikátor na make-up, navržený tak, aby splnil poptávku lidí s limitovanou mobilitou dlaní a paží,“ okomentovala nový produkt firma. Pomocí vhodné úchytky tak pomůže například s aplikací rtěnky.

  Místo celebrit vám nejnovější produkt oblíbené značky představí virtuální influencer

  Nejmodernější výrobky kosmetických firem se zaměřují také na to, aby jejich uživatelé měli více osobní zážitek. Vývojáři L’Oréal proto představili produkt zvaný Brow Magic. Jedná se o elektronický aplikátor make-upu na obočí. Pomocí moderní technologie umí naskenovat obličej, dotyčné osobě navíc nabídne tipy na microblading, micro-shading nebo vyplnění obočí. Korejská značka Amorepacific zase představila produkt Authentic Color Master nabízející zcela personalizovaný make-up vyrobený přímo u vás „v obýváku“.

  Za pomocí skenování obličeje a robotických paží totiž stroj vytvoří produkt „na míru“ daného uživatele. Rozpoznání typu pleti nabízí například i společnost Neutrogena ve své nové aplikaci Skin360. Kosmetické značky ale také mnohem častěji využívají metaverse, virtuální 3D sféru a k nim patřící avatary. Čím dál více z nich proto představuje vlastní virtuální influencery. K takovému kroku přistoupila třeba firma Nars, která uveřejnila své „umělé“ ambasadorky Maxine, Chelsea a Sissi. Každá z nich má přitom vlastní styl, osobnost i historii, kterými se vás bude snažit oslovit.

  Zdroj: Fashion Network, Yieldify, Harper’s Bazaar, YouTube, Instagram

  Beauty značky budují krásu budoucnosti. Pomocí technologií usilují o inkluzi i personalizaci

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.