Balenciaga využívá svého vlivu pro dobrou věc a na tři roky vstupuje do partnerství s National Children Alliance. Spolupráce pomůže více než 50 tisícům dětem s jejich traumaty. Uběhlo již pár měsíců od zveřejnění kontroverzní kampaně Balenciaga ohledně údajné sexualizace dětí. Za svůj čin se módní dům hluboce omluvil, slíbil nápravu a podal žalobu na produkční společnost, která za kampaní stojí.

Balenciaga oznámila tříleté partnerství s Národní dětskou aliancí (NCA). Program se zaměří na několik základních bodů. Tím nejdůležitějším bude podpora samotné instituce NCA, která pomáhá dětem léčit se z traumat prostřednictvím kognitivně-behaviorálních terapií. Spolupráce se bude také zaměřovat na šíření povědomí o zneužívání a ochraně dětí. Rovněž chtějí pomoci rodičům, jak co nejlépe svoje děti uchránit před možným rizikem spojeným s dětským zneužíváním. Balenciaga se také chystá na pravidelná osvětová školení uvnitř firmy.

„Existuje silná souvislost mezi traumatem z dětství a negativními zdravotními dopady. Od špatných výsledků ve škole přes zvýšené riziko sebevražd až po vyšší výskyt cukrovky, srdečních chorob a rakoviny. Tento cyklus lze přerušit a výrazně zlepšit u dětí, kterým se dostane léčby zaměřené na trauma a založené na důkazech. Může to pro ně znamenat rozdíl mezi životem a smrtí, a proto je podpora tohoto programu ze strany společnosti Balenciaga a nadace Kering tak naléhavě potřebná,“ říká výkonná ředitelka NCA Teresa Huizar.

Podpora ze strany značky má umožnit NCA vyškolit téměř 2 000 odborníků, kteří se specializují na podporu těch, kteří zažili zneužívání dětí. Pomoc se také dostane zhruba 55 tisícům dětí, kterým se budou snažit pomoci vystoupit ze začarovaného kruhu strachu.

„S realitou a rozsahem dětských traumat jsme byli konfrontováni během našich debat, na kterých jsme se setkali s několika předními organizacemi a odborníky v oblasti dětských traumat. Jsme vděční, že můžeme podpořit práci NCA,“ uvedl v prohlášení prezident a generální ředitel společnosti Balenciaga Cédric Charbit.

Zřejmě nikomu na konci loňského roku neunikla kontroverzní kampaň módního domu Balenciaga, který čelil kritice kvůli fotkám dětí s medvídky v kožených postrojích, které se používají při BDSM. V reakci na to značka a její mateřská společnost Kering urychleně odstranily dětské snímky a vydaly několik omluv s příslibem, že do budoucna podniknou konkrétní kroky proti zneužívání dětí. Balenciaga opravdu splnila své slovo a snaží se napravit škody, za které ovšem viní produkční společnost North Six Inc., na kterou podala žalobu.

Zdroj: Hypebae, FashionUnited, Instagram

Balenciaga oznámila tříleté partnerství s organizací na pomoc dětem

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.