Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Balenciaga využívá svého vlivu pro dobrou věc a na tři roky vstupuje do partnerství s National Children Alliance. Spolupráce pomůže více než 50 tisícům dětem s jejich traumaty. Uběhlo již pár měsíců od zveřejnění kontroverzní kampaně Balenciaga ohledně údajné sexualizace dětí. Za svůj čin se módní dům hluboce omluvil, slíbil nápravu a podal žalobu na produkční společnost, která za kampaní stojí.

  Balenciaga oznámila tříleté partnerství s Národní dětskou aliancí (NCA). Program se zaměří na několik základních bodů. Tím nejdůležitějším bude podpora samotné instituce NCA, která pomáhá dětem léčit se z traumat prostřednictvím kognitivně-behaviorálních terapií. Spolupráce se bude také zaměřovat na šíření povědomí o zneužívání a ochraně dětí. Rovněž chtějí pomoci rodičům, jak co nejlépe svoje děti uchránit před možným rizikem spojeným s dětským zneužíváním. Balenciaga se také chystá na pravidelná osvětová školení uvnitř firmy.

  „Existuje silná souvislost mezi traumatem z dětství a negativními zdravotními dopady. Od špatných výsledků ve škole přes zvýšené riziko sebevražd až po vyšší výskyt cukrovky, srdečních chorob a rakoviny. Tento cyklus lze přerušit a výrazně zlepšit u dětí, kterým se dostane léčby zaměřené na trauma a založené na důkazech. Může to pro ně znamenat rozdíl mezi životem a smrtí, a proto je podpora tohoto programu ze strany společnosti Balenciaga a nadace Kering tak naléhavě potřebná,“ říká výkonná ředitelka NCA Teresa Huizar.

  Podpora ze strany značky má umožnit NCA vyškolit téměř 2 000 odborníků, kteří se specializují na podporu těch, kteří zažili zneužívání dětí. Pomoc se také dostane zhruba 55 tisícům dětí, kterým se budou snažit pomoci vystoupit ze začarovaného kruhu strachu.

  „S realitou a rozsahem dětských traumat jsme byli konfrontováni během našich debat, na kterých jsme se setkali s několika předními organizacemi a odborníky v oblasti dětských traumat. Jsme vděční, že můžeme podpořit práci NCA,“ uvedl v prohlášení prezident a generální ředitel společnosti Balenciaga Cédric Charbit.

  Zřejmě nikomu na konci loňského roku neunikla kontroverzní kampaň módního domu Balenciaga, který čelil kritice kvůli fotkám dětí s medvídky v kožených postrojích, které se používají při BDSM. V reakci na to značka a její mateřská společnost Kering urychleně odstranily dětské snímky a vydaly několik omluv s příslibem, že do budoucna podniknou konkrétní kroky proti zneužívání dětí. Balenciaga opravdu splnila své slovo a snaží se napravit škody, za které ovšem viní produkční společnost North Six Inc., na kterou podala žalobu.

  Zdroj: Hypebae, FashionUnited, Instagram

  Balenciaga oznámila tříleté partnerství s organizací na pomoc dětem

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.