More

  Balenciaga využívá svého vlivu pro dobrou věc a na tři roky vstupuje do partnerství s National Children Alliance. Spolupráce pomůže více než 50 tisícům dětem s jejich traumaty. Uběhlo již pár měsíců od zveřejnění kontroverzní kampaně Balenciaga ohledně údajné sexualizace dětí. Za svůj čin se módní dům hluboce omluvil, slíbil nápravu a podal žalobu na produkční společnost, která za kampaní stojí.

  Balenciaga oznámila tříleté partnerství s Národní dětskou aliancí (NCA). Program se zaměří na několik základních bodů. Tím nejdůležitějším bude podpora samotné instituce NCA, která pomáhá dětem léčit se z traumat prostřednictvím kognitivně-behaviorálních terapií. Spolupráce se bude také zaměřovat na šíření povědomí o zneužívání a ochraně dětí. Rovněž chtějí pomoci rodičům, jak co nejlépe svoje děti uchránit před možným rizikem spojeným s dětským zneužíváním. Balenciaga se také chystá na pravidelná osvětová školení uvnitř firmy.

  „Existuje silná souvislost mezi traumatem z dětství a negativními zdravotními dopady. Od špatných výsledků ve škole přes zvýšené riziko sebevražd až po vyšší výskyt cukrovky, srdečních chorob a rakoviny. Tento cyklus lze přerušit a výrazně zlepšit u dětí, kterým se dostane léčby zaměřené na trauma a založené na důkazech. Může to pro ně znamenat rozdíl mezi životem a smrtí, a proto je podpora tohoto programu ze strany společnosti Balenciaga a nadace Kering tak naléhavě potřebná,“ říká výkonná ředitelka NCA Teresa Huizar.

  Podpora ze strany značky má umožnit NCA vyškolit téměř 2 000 odborníků, kteří se specializují na podporu těch, kteří zažili zneužívání dětí. Pomoc se také dostane zhruba 55 tisícům dětí, kterým se budou snažit pomoci vystoupit ze začarovaného kruhu strachu.

  „S realitou a rozsahem dětských traumat jsme byli konfrontováni během našich debat, na kterých jsme se setkali s několika předními organizacemi a odborníky v oblasti dětských traumat. Jsme vděční, že můžeme podpořit práci NCA,“ uvedl v prohlášení prezident a generální ředitel společnosti Balenciaga Cédric Charbit.

  Zřejmě nikomu na konci loňského roku neunikla kontroverzní kampaň módního domu Balenciaga, který čelil kritice kvůli fotkám dětí s medvídky v kožených postrojích, které se používají při BDSM. V reakci na to značka a její mateřská společnost Kering urychleně odstranily dětské snímky a vydaly několik omluv s příslibem, že do budoucna podniknou konkrétní kroky proti zneužívání dětí. Balenciaga opravdu splnila své slovo a snaží se napravit škody, za které ovšem viní produkční společnost North Six Inc., na kterou podala žalobu.

  Zdroj: Hypebae, FashionUnited, Instagram

  Balenciaga oznámila tříleté partnerství s organizací na pomoc dětem

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.