More

  Společnost Balenciaga požaduje nejméně 25 milionů dolarů jako náhradu škody od produkční společnosti, která stojí za reklamní kampaní, kvůli níž se luxusní módní dům stal na začátku prázdninové nákupní sezóny terčem ostré kritiky.

  Balenciaga podala v pátek u Nejvyššího soudu státu New York na Manhattanu žalobu, v níž tvrdí, že produkční společnost North Six Inc. a scénograf Nicholas Des Jardins použili na fotografiích v reklamní kampani bez povolení dokumenty týkající se případu „dětské pornografie“. Informují o tom servery Businessoffashion.com a Bloomberg.com.

  V důsledku toho si veřejnost a média „falešně a děsivě spojily značku Balenciaga s odpudivým a hluboce znepokojujícím tématem„, uvedl módní dům v soudních dokumentech. Zástupce společnosti North Six Inc. se zatím odmítl vyjádřit.

  Společnost Balenciaga se v pondělí znovu omluvila a v prohlášení uvedla, že přebírá „plnou odpovědnost za nedostatečný dohled a kontrolu dokumentů,“ a dodala, že „mohli postupovat jinak.“

  Módní značka se také znovu omluvila za samotnou reklamní kampaň, v níž byly zobrazeny děti držící plyšové medvídky, kteří byli oblečeni do něčeho, co vypadalo jako bondáž. Společnost tyto obrázky rovněž odstranila ze všech svých reklamních materiálů.

  Širší veřejnost na „skandál“ upozornila především influencerka a podnikatelka Kim Kardashian ve svém prohlášení na sociálních sítích, že přehodnocuje svůj vztah s Balenciagou. V neděli sdělila svým 334 milionům sledujících na Instagramu, že její budoucí vztah se značkou bude založen na její „ochotě přijmout odpovědnost za něco, co se nemělo nikdy stát“.

  Foto: Reuters

  „Na bezpečí dětí musíme dohlížet a jakékoli pokusy o normalizaci zneužívání dětí jakýmkoliv způsobem by neměly mít v naší společnosti místo,“ uvedla Kardashianová.

  Kardashianová se objevila již v mnoha reklamních kampaních značky. V loňském roce se například účastnila galavečeru Met Gala v kompletním outfitu od Balenciaga.

  Web Businessoffashion.com odkazuje na dubnovou zprávu Banky HSBC, která odhadla, že Balenciaga v roce 2021 dosáhla tržeb ve výši přibližně 1,76 miliardy eur (1,82 miliardy dolarů).

  Značka se na začátku tohoto měsíce dostala na titulní stránky novin, když přestala spolupracovat s Ye, rapperem dříve známým jako Kanye West, poté, co zveřejnil antisemitské příspěvky. Ye je bývalým manželem Kardashianové.

  Zdroj: Businessoffashion.com, Bloomberg.com, Instagram

  Balenciaga požaduje 25 milionů dolarů od společnosti, která vytvořila kontroverzní reklamu

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.