Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Balenciaga požaduje nejméně 25 milionů dolarů jako náhradu škody od produkční společnosti, která stojí za reklamní kampaní, kvůli níž se luxusní módní dům stal na začátku prázdninové nákupní sezóny terčem ostré kritiky.

  Balenciaga podala v pátek u Nejvyššího soudu státu New York na Manhattanu žalobu, v níž tvrdí, že produkční společnost North Six Inc. a scénograf Nicholas Des Jardins použili na fotografiích v reklamní kampani bez povolení dokumenty týkající se případu „dětské pornografie“. Informují o tom servery Businessoffashion.com a Bloomberg.com.

  V důsledku toho si veřejnost a média „falešně a děsivě spojily značku Balenciaga s odpudivým a hluboce znepokojujícím tématem„, uvedl módní dům v soudních dokumentech. Zástupce společnosti North Six Inc. se zatím odmítl vyjádřit.

  Společnost Balenciaga se v pondělí znovu omluvila a v prohlášení uvedla, že přebírá „plnou odpovědnost za nedostatečný dohled a kontrolu dokumentů,“ a dodala, že „mohli postupovat jinak.“

  Módní značka se také znovu omluvila za samotnou reklamní kampaň, v níž byly zobrazeny děti držící plyšové medvídky, kteří byli oblečeni do něčeho, co vypadalo jako bondáž. Společnost tyto obrázky rovněž odstranila ze všech svých reklamních materiálů.

  Širší veřejnost na „skandál“ upozornila především influencerka a podnikatelka Kim Kardashian ve svém prohlášení na sociálních sítích, že přehodnocuje svůj vztah s Balenciagou. V neděli sdělila svým 334 milionům sledujících na Instagramu, že její budoucí vztah se značkou bude založen na její „ochotě přijmout odpovědnost za něco, co se nemělo nikdy stát“.

  Foto: Reuters

  „Na bezpečí dětí musíme dohlížet a jakékoli pokusy o normalizaci zneužívání dětí jakýmkoliv způsobem by neměly mít v naší společnosti místo,“ uvedla Kardashianová.

  Kardashianová se objevila již v mnoha reklamních kampaních značky. V loňském roce se například účastnila galavečeru Met Gala v kompletním outfitu od Balenciaga.

  Web Businessoffashion.com odkazuje na dubnovou zprávu Banky HSBC, která odhadla, že Balenciaga v roce 2021 dosáhla tržeb ve výši přibližně 1,76 miliardy eur (1,82 miliardy dolarů).

  Značka se na začátku tohoto měsíce dostala na titulní stránky novin, když přestala spolupracovat s Ye, rapperem dříve známým jako Kanye West, poté, co zveřejnil antisemitské příspěvky. Ye je bývalým manželem Kardashianové.

  Zdroj: Businessoffashion.com, Bloomberg.com, Instagram

  Balenciaga požaduje 25 milionů dolarů od společnosti, která vytvořila kontroverzní reklamu

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.