Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Antoine Arnault se stává generálním ředitelem a místopředsedou představenstva holdingu Christian Dior SE, který ovládá LVMH. Jmenování přichází současně s přeměnou Financière Agache, hlavní holdingové společnosti majitele Bernarda Arnaulta, na komanditní akciovou společnost.

  Cílem přeměny, která započala již v loni v červenci, je předat kontrolu nad tímto subjektem jeho pěti dětem: Delphine Arnault, Antoine Arnault, Alexandre Arnault, Frédéric Arnault a Jean Arnault.

  Všichni z nich pracují pro značky LVMH – včetně Louis Vuitton, Tiffany & Co. a Tag Heuer. Nyní jsou připraveni vystřídat svého otce v čele skupiny.

  V dubnu loňského roku akcionáři LVMH odhlasovali 81,6 procenta hlasy ve prospěch usnesení o prodloužení věkové hranice pro dlouholetého předsedu představenstva a generálního ředitele Bernarda Arnaulta, kterému je 73 let, na 80 let. Dříve stanovy společnosti měly věkovou hranici pro výkon funkce generálního ředitele na 75 let.

  Ve společnosti Christian Dior SE přebírá Antoine Arnault funkci po Sidneym Toledanovi, který se rozhodl odejít z pozice výkonného ředitele. Změny byly schváleny na zasedání výboru pro nominace a odměňování v Paříži ve čtvrtek večer.

  V krátkém prohlášení vydaném v pátek ráno Bernard Arnault, který je předsedou představenstva společnosti Christian Dior SE, uvedl, že se připojil k ostatním členům představenstva, aby „srdečně poděkoval Sidneymu Toledanovi za maximální profesionalitu, kterou vždy projevoval při výkonu tohoto mandátu důvěry“.

  „Byl jsem opravdu dojat,“ řekl Toledano, který nadále zůstává ve funkci předsedy a generálního ředitele skupiny LVMH Fashion Group, do níž patří značky Celine, Loewe, Givenchy, Kenzo, Pucci, Marc Jacobs, Patou a Moynat. „Mé poslání v LVMH pokračuje, pracuji pro skupinu a pro rodinu.“

  Toledano, který 20 let vedl módní dům Christian Dior Couture, zastával stejnou dobu stejný titul v holdingové společnosti Christian Dior SE. „Mise splněna a jsem rád, že nyní otěže přebírá Antoine, někdo z rodiny. Dává to smysl,“ řekl Toledano.

  Antoine Arnault přebírá nový titul vedle svých funkcí generálního ředitele společnosti Berluti, předsedy představenstva společnosti Loro Piana a vedoucího oddělení komunikace, image a životního prostředí v LVMH.

  „Tato volba byla učiněna v souvislosti s přeměnou společnosti Agache SE na komanditní akciovou společnost, k níž došlo 6. prosince, a umožní zachovat dlouhodobou rodinnou kontrolu nad společnostmi Christian Dior SE a LVMH Moët Hennessy – Louis Vuitton SE,“ uvádí se v pátečním prohlášení.

  Dior SE je společnost kótovaná na burze, která je pro rodinu velmi symbolická, protože Christian Dior byl jednou z klíčových akvizic Bernarda Arnaulta, která zahájila budování největší světové luxusní společnosti.

  Agache je majoritním akcionářem společností Christian Dior SE a LVMH SE. Podle údajů regulátora burzy AMF kontroluje rodinná skupina Arnaultů kumulativně 48 % kapitálu LVMH a 63,7 % hlasovacích práv. Zároveň drží 97,5 procenta kapitálu společnosti Christian Dior SE, která ovládá LVMH, a 98,4 procenta hlasovacích práv.

  Zdroj: WWD.com, Instagram

  Antoine Arnault se stává generálním ředitelem společnosti Christian Dior SE

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.