Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Nostalgie zjemňuje atmosféru celého vánočního období. Co přesně ale nostalgie znamená? Je to intenzivní touha po něčem minulém či ztraceném. Ačkoliv si to možná neuvědomujeme, nostalgie nás provází každý den. S tímto termínem je však neoddělitelně spojen i fenomén módní recyklace, který v současné době hraje pro módní scénu klíčovou roli, možná více než kdy jindy.

  Mileniálové si opakovaně vychutnávají všechny epizody Harryho Pottera, teenageři nově objevují svět ságy Stmívání a na večírcích se často setkáváme s hity z éry Y2K nebo 90. let minulého století. Takové počínání je, dámy a pánové, projevem nostalgie. Toužíme po starých časech, které nám připadají tak milované. Sentiment však není omezen jen na náš osobní život, designeři ve světě módy jej rovněž hojně využívají. Mnohdy si tak ani neuvědomujeme, že i současné trendy čerpají inspiraci z poměrně vzdálené minulosti.

  Přesouváme se do královských dvorů. Royal outfity předvedl řetězec H&M a Rabanne

  Letos byly runwaye opravdu pestré. Právě royal taste byl na nich velice zásadní. Nejvíce se však projevil v limitované edici H&M X Rabanne. Celou kolekci prolnul vliv dávného španělského královského dvora. Výsledkem spojení sil obou značek se tak stala řada modelů oslavujících 60. léta 20. století na španělské módní scéně. Setkali jsme se s komplety, které připomínají Napoleona nebo řadu evropských panovníků. V souladu s aktuálními novými trendy tak vznikla nezapomenutelná podívaná.

  Foto: H&M

  V módním propadlišti nezapadla ani obliba iluzí. Beyoncé se stala virální doslova v rukou Loewe

  Snad každý uživatel sociálních sítí alespoň jednou zahlédl na své for you page zpěvačku Beyoncé v bodysuit od Loewe. Během své tour po Evropě tento skvostný look předvedla v největší britské metropoli, tedy v Londýně. Avšak málokdo už si vzpomíná, že trend iluzionistických looků známe už z raných „devadesátek“. Tento trend přitom v současnosti ovládl jak špičkové módní domy, tak streetwearové značky.

  Popularitu mu zajistily módní ikony a celebrity, které se s ním objevily na červených kobercích, v hudebních videoklipech a na coverech časopisů. Návrháři přinášejí trend zpět do moderní módy, přičemž ho často obohacují o současné prvky. Tím vytvářejí nadčasovou avantgardní klasiku ve spojení s, troufáme si říct, éterickou moderní vlnou. Pokud si žádné takové momenty nevybavujete, vzpomeňte si třeba na zpěvačku Lady Gaga, jejíž looky jsou iluzemi často opředené.

  Foto: Loewe

  Propínací kalhoty s bočními knoflíky představují estetickou nezbytnost „devadesátek“ i současnosti

  Kousek, který v éře konce minulého století vlastnil každý milovník streetwearu. Do popředí se však dostává i v posledních letech. Pamatujeme si dokonce dobu, kdy byly tyto kalhoty k nesehnání, asi tři roky zpět. Až s onou zvýšenou poptávkou je do aktuálních kolekcí zařadil také sportovní velikán Adidas. Od té doby se s nimi setkáváme jak na runwayích streetwearových značek, tak i v běžných fast fashion řetězcích.

  Foto: Adidas, Khaite

  Dlouhou dobu jsme zapomínali také na baleríny. Miu Miu a Jacquemus si v nich ale opět libují

  Letos se velkému návratu těší také dlouho opomíjené baleríny. V minulosti byly součástí každého botníku, na několik let se na ně ale zapomnělo. Baleríny za sebou mají obrovský vývoj, nosily se totiž déle než jedno století. S velkou popularizací streetwearu a tenisek však následně upadly do zapomnění. Naštěstí je do svých rukou vzali populární designéři a my tak konečně můžeme oslavovat jejich znovuzrození.

  Foto: Miu Miu, Jacquemus

  Skinny džíny nemusí být red flag. Alespoň ne v podání Céline

  Diskuze o skinny džínách by mohla trvat hodiny, jelikož tvoří prakticky samostatnou kapitolu světa módy. Klíčovým aspektem je nicméně zapamatovat si následující. I když žijeme v éře, kdy zdůrazňujeme, že každý by měl nosit, co mu přijde vhodné, skinny džíny představují výjimku. Kalhoty takového střihu musí perfektně ladit s vaší postavou a lichotit vám. Pokud tomu tak není, vypadají vždy poněkud nevhodně.

  Foto: Céline

  Rozhodně zastáváme princip pozitivního vnímání vlastního těla, ale pravdou zůstává, že ne na každého se skinny jeans hodí. Často záleží i na výšce, což je klíčový faktor při jejich nošení. Avšak snažíme se vyvrátit některá tvrzení, která se objevují zejména na sociálních sítích. Tak například, pokud to vaše postava dovolí, můžete skinny džíny dovést k dokonalosti, a to i v mužské verzi. Výtečné kombinace nacházíme například u módního domu Céline. S jistotou tedy můžeme říct, že skinny džíny v módním propadlišti prozatím nejsou.

  Foto:H&M

  Aktuální módní scéna jako odraz nostalgie. Módní recyklaci oslavujeme více než kdy dříve

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.