Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Některé módní značky zažívají v poslední době ekonomické problémy. Tento týden se k nim zařadila například společnost Moncler, která čelí propadu akcií. Konglomerát Kering zase oznámil, že očekává pokles výsledků za letošní první čtvrtletí. Prodejci švýcarských hodinek pak bojují s klesajícími exporty.

  Poptávka po švýcarských hodinkách v Číně a Hong Kongu klesla. Prodejce trápí nižší exporty

  Zástupci značek prodávajících švýcarské hodinky zveřejnili v úterý očekávané únorové výsledky. Oznámili však, že export luxusního zboží v uplynulém měsíci poklesl. Stalo se tak ovšem pouze podruhé za poslední tři roky. Vývoz se propadl oproti předchozímu roku o 3,8 procenta, a to na 2,4 miliardy eur. Důvodem jsou především nižší zásilky do Číny a Hong Kongu, kde poptávka po drahých hodinkách klesá.

  Vývoz do Číny tak spadl o 25 procent, do Hong Kongu zase o 19 procent. Spojené státy americké naopak zůstávají top destinací, do které švýcarské hodinky putují. Tamní export tak vzrostl o 5,5 procenta. Důvodem ekonomických problémů jsou mimo jiné tlaky spojené s trvající válkou na Ukrajině, ale i na Blízkém Východu. Prodejci švýcarských hodinek také nadále čelí dopadům světové pandemie.

  Společnost Moncler zaznamenala propad akcií. Důvodem je rozhodnutí rodiny Rivetti

  Negativní zprávy zasáhly v úterý také značku Moncler. Italská rodina Rivetti totiž prodala svůj podíl v této společnosti. Způsobila tak propad jejích akcií o tři až pět procent. Rozhodnutí pak rodina učinila poté, co ani ne před měsícem oznámila, že se stane přímým akcionářem známé luxusní společnosti. Poprvé se s ní propojila před třemi roky, kdy zástupci Moncler odkoupili její firmu Stone Island.

  Kering vydal varování. Očekává, že výsledky prvního čtvrtletí odhalí propad zisků o 10 procent

  Skupina vlastnící řadu luxusních značek Kering oznámila v úterý nečekané informace spojené s výsledky z prvního čtvrtletí. Uveřejněné přitom ještě nejsou. Už nyní ovšem zástupci společnosti očekávají, že zisky za uplynulé období oproti těm z předchozího roku klesnou o 10 procent. Důvodem je především poměrně strmý pokles prodejů značky Gucci.

  V současnosti totiž prochází zásadní proměnou. Kreativních otěží se totiž po odchodu Alessandro Michele ujal Sabato De Sarno. Jeho návrhy spadající do trendu tichého luxusu se ale musí teprve uchytit. Jeho nová kolekce má však do obchodů dorazit v následujících měsících. Zástupci Kering tedy očekávají, že by se výsledky firmy mohly opět brzo otočit k lepšímu.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, X, YouTube

  Značky čelí ekonomickým výzvám. Bojují s nimi prodejci švýcarských hodinek, Moncler i Kering

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.