Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Beauty odnož módní společnosti Yves Saint Laurent zveřejnila poprvé od roku 2017 novou pánskou vůni. Parfém s názvem MYSLF cílí na Generaci Z a ukazuje jí tak, proč stojí za to být sám sebou. V kampani ho představí známý herec Austin Butler.

  Po šesti letech od vydání poslední pánské vůně se Yves Saint Laurent vrací na trh s novým produktem MYSLF. Reflektovat má především současnou dobu a pohled Generace Z na maskulinitu i vytváření vlastní identity. „Vůně má vyvolávat otázky o tom, jaké to je být v dnešní společnosti mužem,“ vysvětlil například mezinárodní generální ředitel beauty sekce Yves Saint Laurent Stephan Bezy.

  Generace Z totiž dle něj rozbořila stereotypy a klišé, která je do té doby svazovala. Místo toho se naučila vyjadřovat, jaké to je být sám sebou. Takový postoj k životu má vyzařovat také herec Austin Butler, který se stal tváří nové vůně. „V posledních letech jsem hovořil s lidmi, kteří znali M. Saint Laurent. Dle nich bořil zažité nálepky a byl rebel, což na něm miluji,“ okomentoval svou novou pozici herec.

  Austin Butler je známý především svou rolí ve filmu Elvis. Brzy se ale objeví také ve snímcích Bikeriders a Dune: Part Two. „Vyzdvihuje své různé stránky, nebojí se také přijmout svoji jedinečnost, a to vřele a bez omluv,“ popsal nového ambasadora Bezy. Název vůně MYSLF má pak odkazovat nejen na anglické slovo myself, tedy já sám, ale také zkratku luxusní značky. M a F na začátku a konci jména zase propojují maskulinitu s ženskostí.

  Nová pánská vůně MYSLF v sobě mísí pomerančové květy, jantar, pačuli i tabák

  Myšlenku vůně Butler vyjadřuje také v reklamě, kterou ovšem firma zveřejní až koncem srpna. V ní se má ukázat v několika svých „podobách“, dokud se neodvrátí od svého odrazu v zrcadle se slovy „já sám, bez ohledu na okolnosti“. Nový pánský parfém pak vystihuje především vůně pomerančových květů, pačuli, jantaru a tabáku. Květinově dřevitou vůni navrhli parfuméři Daniela Andrier, Christophe Raynaud a Antoine Maisondieu.

  Černý, elegantní a jednoduchý design obalu pro značku zase navrhla Suzanne Dalton. Vůně odráží současnou dobu také tím, že je poměrně udržitelná. Lahvička od parfému se dá totiž snadno doplnit. Kromě toho je vyrobená z recyklovaného certifikovaného skla, které se dá na konci jeho životnosti opět recyklovat. Parfém zveřejnila značka na americkém webu v úterý, pro ostatní státy ho zpřístupní až od čtvrtka. Mezi další známé ambasadory beauty sekce Yves Saint Laurent pak patří americký rapper Lil Nas X.

  Zdroje: WWD, Fashionista, People, YouTube, Instagram

  Značka Yves Saint Laurent vytvořila vůni pro Gen Z. Její myšlenku ztvární Austin Butler

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.