Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Deset mezinárodních umělců a designerů společně vytvořili jedinečnou výstavu, která oslaví 70 let od roku, kdy Gucci poprvé zveřejnil své slavné mokasíny. Dnes už ikonický kousek pozvedl především takzvaný „horsebit“ detail, inspirovaný koňskou uzdou.

  Miláno přiláká nadcházející víkend milovníky módy do svých ulic na mimořádnou výstavu značky Gucci. I když se otevírá už v pátek, veřejnosti bude přístupná pouze v sobotu a neděli. Návštěvníkům umožní oslavit 70. výročí ikonických mokasínů. Kromě uměleckých instalací deseti mezinárodních umělců se jim uvnitř luxusních prostor Spazio Maiocchi odtajní také jarní kolekce pro rok 2024.

  Událost nazvaná Gucci Horsebit Society má ovšem za úkol především uctít jeden z nejvíce ikonických návrhů z archivů společnosti Gucci. Známé mokasíny navrhl roku 1953 Aldo Gucci. Návrhář tím chtěl nejen odkázat na práci svého otce, ale také přilákat tehdejší nejluxusnější klientelu. To se mu také podařilo, jelikož se následně obuv s prvky připomínajícími část koňské uzdy proslavila po celém světě.

  V uplynulých 70 letech totiž mokasíny obuly nejen slavné modelky, ale také herečky a herci, politici nebo ti nejmocnější podnikatelé. Roku 1984 se proto mokasíny také dostaly do stálé sbírky Metropolitního muzea umění v New Yorku. Symbol luxusu tak znázorňují od svého stvoření až do současnosti. Takzvaný „horsebit“ prvek se totiž postupně začal ukazovat i na dalších návrzích značky Gucci.

  Výstava představí surrealistický stůl i ikonické lodičky Toma Forda

  Známý prvek se proto objevil například na různých doplňcích, špercích, kabelkách nebo ready-to-wear kouscích. Nedávno ho italská značka představila například při propagaci kabelek Horsebit 1955. Součástí hvězdné kampaně se stala Halle Bailey, Julia Garner nebo Hanni. Milánská výstava se ovšem zaměřila především na mokasíny. Návštěvníky proto čekají například jejich různé podoby na obrazech vygenerovaných umělou inteligencí a vytvořených umělcem Blatant Space.

  Milovníky módy překvapí také surrealistický stůl navržený americkým sochařem Pitterpatter. Místo klasických noh má totiž ty „lidské“, obuté do slavných mokasínů. Motivy jezdectví zase připomene obrovské dílo amerického fotografa Charlie Engman. Znázorňuje totiž impozantního bílého koně. Zároveň slouží jako pozadí pro ikonickou červenou lodičku navrženou roku 1995 Tomem Fordem. Jejím hlavním prvkem není totiž nic jiného než všemi oslavovaný „horsebit“.

  Zdroj: WWD, CNN, Hypebae, Instagram, YouTube

  Značka Gucci otevřela výstavu v Miláně. Poctí 70. výročí slavných horsebit mokasínů

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.