Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Chloé potvrdila současný trend módního světa. Za svou novou kreativní ředitelku si totiž vybrala poměrně neznámou osobnost. Značku povede návrhářka Chemena Kamali. Ve svém životopise má ovšem nejen například práci pro Saint Laurent, ale také samotnou Chloé. Novou pozici tak bere jako návrat „domů“.

  Módní dům Chloé zná svou novou vedoucí. Stala se jí jednačtyřicetiletá návrhářka Chemena Kamali narozená v Německu. I když její jméno není v módním světě tolik známé, za sebou má působivé zkušenosti. Napřed vystudovala módní design na University of Applied Sciences v Trier. Následně úspěšně absolvovala studium na slavné londýnské Central Saint Martins. Svou kariéru pak zahájila právě v Chloé, a to jako členka týmu Phoebe Philo.

  Její jmenování do pozice kreativní ředitelky je pro ni tak trochu jako „návrat domů“. Pro společnost pracovala totiž také pod vedením Clare Waight Keller. Poté ovšem přešla do módního domu Saint Laurent. Kromě toho navrhovala také pro značky, jako je Alberta Ferretti nebo Strenesse. „Moje srdce vždy patřilo Chloé. Stalo se tak ve chvíli, kdy jsem vstoupila do dveří módního domu před 20 lety,“ popsala svou novou pozici návrhářka.

  První kolekci pak hodlá nová kreativní ředitelka představit v lednu příštího roku. O měsíc později bude následovat její kolekce pro podzim 2024, kterou odhalí na Pařížském týdnu módy. „Jsem velice poctěná, že se mohu takové role ujmout a budovat tak vizi Gaby Aghion nebo Karla Lagerfelda,“ popsala Kamali. K jejímu jmenování se vyjádřil také ředitel Chloé Eiccardo Bellini. „Její vize je inspirovaná láskou k této značce,“ vysvětlil.

  Vedení Chloé následuje současný trend. Do vedení zvolilo méně známou ženu

  Nové vedení pak značka Chloé oznámila jen pár dní poté, co podobnou zprávu oznámila také společnost Alexander McQueen. Místo návrhářky Sarah Burton totiž kreativní pozici zaujme Seán McGirr. Obě firmy tak sledují nejnovější trend módního světa. Poslední dobou si totiž společnosti za své vedoucí návrháře vybírají méně známé tváře. Upřednostňují je tak před mnohem slavnějšími osobnostmi. Chloé zase reflektuje debatu o tom, proč ve vedení módních firem není více žen.

  V módním domě Chloé pak v minulosti pracovala spousta známých návrhářů. Patří mezi ně například Martine Sitbon, Stella McCartney, Paulo Melim Andersson, Hannah MacGibbon nebo Natacha Ramsay-Levi. Značka vznikla roku 1952 a je dodnes vnímána jako jedna z klíčových francouzských společností založených v poválečné éře. Patří tak mezi jména jako Yves Saint Laurent nebo Christian Dior.

  Zdroje: WWD, The New York Times, Fashion Network, Instagram, YouTube

  Značka Chloé zná svou novou kreativní ředitelku. Stala se jí Chemena Kamali

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.