Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Hermès vydělala loni o 29 procent více než předchozí rok. Její zisky totiž dosáhly na 11,6 miliardy eur. Podle značky se dařilo všem jejím řadám v různých regionech světa. Úspěch si tak zaručila navzdory inflaci a následkům světové pandemie.

  Výsledky z posledního čtvrtletí minulého roku potvrdily rostoucí úspěch módní značky Hermès. Jenom za období od října do prosince totiž vydělala na 2,99 miliardy eur, tedy 70 miliard korun. „Všechna naše odvětví prokázala vysokou úroveň prodeje, a to včetně ready-to-wear řady, doplňků nebo hodinek,“ okomentovala data společnost. Nejvíce se pak dle ní dařilo výrobkům z kůže a těm ze sekce sedlářství.

  Za loňský rok si tak firma vydělala na 11,6 miliardy eur, tedy 275 miliard korun. Jedná se o 29 procent více oproti roku 2021. Značka se tedy těšila oblibě napříč různými regiony, a to navzdory zdražujícím se životním nákladům. Dařilo se jí proto například i v Asii, včetně Číny. Ostatní společnosti jako LVMH nebo Kering přitom tak úspěšné v druhé největší ekonomice světa nebyly. Země se totiž donedávna potýkala s dopady světové pandemie.

  „Uplynulý rok byl velmi silný, a to napříč všem nejistotám,“ vysvětlil šéf značky Hermès Axel Dumas. Společnost za úspěch dle něj vděčí především „přitažlivosti“ pro své zákazníky. Ti pak pochází především z čím dál bohatší a početnější střední třídy. „Jsme módní dům, který nabízí funkční produkty s asertivním stylem a nekompromisní kvalitou. Rok 2022 podtrhl relevantnost našeho zodpovědného a udržitelného modelu,“ popsala dále firma.

  Pro nový rok si značka Hermès vybrala téma nazvané Astonishment

  Módní společnost rovněž sdílela, že za poslední tři roky vytvořila 4 300 pracovních míst. Asi 2 900 z nich se přitom nachází ve Francii, kde se značka těší velké popularitě. Jako poděkování svým zaměstnancům za odvedenou práci se vedení firmy rozhodlo svým pracovníkům po celém světě vyplatit unikátní bonus v hodnotě 4 tisíc eur, tedy asi 94 tisíc korun. Do nového roku pak hodlá značka vkročit s tématem Astonishment. Údiv totiž považuje za zdroj své inovace.

  Známá módní společnost se přesto musela potýkat s menšími problémy. Podle ní totiž do jejích obchodů docházejí zákazníci, kteří si nepřejí produkty nakupovat pro sebe. Místo toho je hodlají dále rozprodávat. Podle šéfa značky je pak Hermès „obětí číslo jedna“, co se týče neautorizovaných prodejů, a to především kabelek. Milovníci módy tak mohou často skončit s neautorizovanou, nebo falešnou taškou. „Chceme vyrábět tolik produktů, kolik jen můžeme, aby se dostalo opravdu na všechny,“ doplnil Dumas.

  Zdroj: The Fashion Law, Zawya, Hermès, Instagram, Twitter

  Značce Hermès se dařilo navzdory inflaci. Zveřejnila rekordní roční zisky

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.