More

  Společnost Hermès vydělala loni o 29 procent více než předchozí rok. Její zisky totiž dosáhly na 11,6 miliardy eur. Podle značky se dařilo všem jejím řadám v různých regionech světa. Úspěch si tak zaručila navzdory inflaci a následkům světové pandemie.

  Výsledky z posledního čtvrtletí minulého roku potvrdily rostoucí úspěch módní značky Hermès. Jenom za období od října do prosince totiž vydělala na 2,99 miliardy eur, tedy 70 miliard korun. „Všechna naše odvětví prokázala vysokou úroveň prodeje, a to včetně ready-to-wear řady, doplňků nebo hodinek,“ okomentovala data společnost. Nejvíce se pak dle ní dařilo výrobkům z kůže a těm ze sekce sedlářství.

  Za loňský rok si tak firma vydělala na 11,6 miliardy eur, tedy 275 miliard korun. Jedná se o 29 procent více oproti roku 2021. Značka se tedy těšila oblibě napříč různými regiony, a to navzdory zdražujícím se životním nákladům. Dařilo se jí proto například i v Asii, včetně Číny. Ostatní společnosti jako LVMH nebo Kering přitom tak úspěšné v druhé největší ekonomice světa nebyly. Země se totiž donedávna potýkala s dopady světové pandemie.

  „Uplynulý rok byl velmi silný, a to napříč všem nejistotám,“ vysvětlil šéf značky Hermès Axel Dumas. Společnost za úspěch dle něj vděčí především „přitažlivosti“ pro své zákazníky. Ti pak pochází především z čím dál bohatší a početnější střední třídy. „Jsme módní dům, který nabízí funkční produkty s asertivním stylem a nekompromisní kvalitou. Rok 2022 podtrhl relevantnost našeho zodpovědného a udržitelného modelu,“ popsala dále firma.

  Pro nový rok si značka Hermès vybrala téma nazvané Astonishment

  Módní společnost rovněž sdílela, že za poslední tři roky vytvořila 4 300 pracovních míst. Asi 2 900 z nich se přitom nachází ve Francii, kde se značka těší velké popularitě. Jako poděkování svým zaměstnancům za odvedenou práci se vedení firmy rozhodlo svým pracovníkům po celém světě vyplatit unikátní bonus v hodnotě 4 tisíc eur, tedy asi 94 tisíc korun. Do nového roku pak hodlá značka vkročit s tématem Astonishment. Údiv totiž považuje za zdroj své inovace.

  Známá módní společnost se přesto musela potýkat s menšími problémy. Podle ní totiž do jejích obchodů docházejí zákazníci, kteří si nepřejí produkty nakupovat pro sebe. Místo toho je hodlají dále rozprodávat. Podle šéfa značky je pak Hermès „obětí číslo jedna“, co se týče neautorizovaných prodejů, a to především kabelek. Milovníci módy tak mohou často skončit s neautorizovanou, nebo falešnou taškou. „Chceme vyrábět tolik produktů, kolik jen můžeme, aby se dostalo opravdu na všechny,“ doplnil Dumas.

  Zdroj: The Fashion Law, Zawya, Hermès, Instagram, Twitter

  Značce Hermès se dařilo navzdory inflaci. Zveřejnila rekordní roční zisky

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.