Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Vánoční období oplývá magickou atmosférou plnou tepla, lásky a výjimečných vůní. V dnešním článku se ponoříme do světa vonných svíček a tyčinek, které vánočně oživí naše domovy, ale také do nich přinesou tu správnou vánoční náladu. Každá vůně je jako malý příběh. Vtáhne nás do nostalgických vzpomínek a vytvoří nezapomenutelnou atmosféru, v níž můžeme sdílet radostné chvíle s našimi blízkými. Neexistuje magičtější předmět než je svíčka, proto její výběr nepodceňte.

  Objevte Trudon, francouzského výrobce svíček od roku 1643. Proměňte s ním domov v honosný palác

  Kam jinam se při výběru svíček vypravit než do Francie? Tedy země, která je s neodolatelnými vůněmi úzce spjata? Trudon je jeden z nejstarších francouzských domů připravujících ty nejspecifičtější aromatické svíčky. Jeho letošní řada oslavující Vánoce je zároveň poctou k 380. výročí značky. Nese název Astral a vzdává hold astronomii a prastarému objevování vesmíru.

  V jejím středu září svíčka Altair, spojující dva nejoblíbenější vonné ingredience, tedy oud a růži. Dokonala harmonie vytváří teplý, avšak osvěžující akord proměňující vaše obydlí ve vánoční zámek plný energie a radosti. Kromě své výjimečné vůně se Altair může pyšnit i pozlaceným obalem, který z designového hlediska přidává správnou dávku luxusu. 

  Foto: Trudon

  Značka Boy Smells připravila trio vánočních svíček. Zapalte je najednou a získejte pozoruhodnou vonnou kompozici

  Boy Smells není v oblasti svíček žádným nováčkem. Letos tak přináší do světa vůní set, který spojuje různé akcenty, jako je káva, cedr, šafrán, zázvor a skořice. Tři unikátní vůně můžete použít samostatně, nebo se nechat unést jejich kombinací. Vašemu domovu tak dodají novou originální vůni, kterou jinde nenajdete. Boy Smells opět potvrzuje svou mistrovskou pozici v umění vytváření jedinečných a nezapomenutelných aromatických zážitků.

  Foto: Boy Smells

  Bella Freud jako vítězka neočekávaných vůní. Zimu se snaží prolít létem

  Ať už Hot Spell, nebo 1970, obě svíčky vás překvapí. V Hot Spell se totiž značka Bella Freud rozhodla zimu prolít sluncem, osvěžením a exotikou. Hlavní složkou této svíčky je totiž grapfruit, citrón a magnólie. Ačkoliv se nejedná o typicky vánoční vůni, tak vás svíčka z všudypřítomné zimy přenese na exotický ostrov a oživí vzpomínky na léto. Další nezbytnost luxusní společnosti je aromatický grál s názvem 1970. Jakoby vás přenesl do kostela na vánoční mši. Jeho základem je kadidlo a myrha, které ale následně do pozadí rozvine také čerstvý mech a pačuli.

  Foto: Bella Freud

  Co takhle vonný vějíř? Na svém kontě ho má parfémový král Byredo

  Ano, čtete správně. Společnost Byredo spojila dekoraci s vonnou svíčkou a výsledkem se stal vonný vějíř. Místo ovívání ho však položte na vhodné a designové místo a nechte ho působit. Váš domov provoní k nepoznání. Vybrat si můžete ze tří již známých vůní. Bibliothèque, Cotton Poplin nebo Tree House. Vějíř je vytvořen z ručně leštěné břízy a bavlny. Domů is ho donesete ve vakuovém balení, které zajišťuje zachování intenzity vůně.

  Foto: Byredo

  Zaha Hadid přichází s luxusním difuzérem. Zakomponujete ho do jakékoliv vánoční výzdoby

  Ateliér Zaha Hadid, který se mimo jiné podepsal i pod novou pražskou Masaryčku, nyní představuje svůj exkluzivní vonný difuzér s okouzlující vůní santalového dřeva a fíku. Dokáže s lehkostí naplnit celý byt intenzivní parfémovou esencí. Jeho výraznou předností je univerzálnost, neboť se bez problémů integruje do jakéhokoli interiéru a ladí s každou vánoční výzdobou. Porcelánový design pak dodá interiéru punc luxusu. Studio Zaha Hadid opět dokazuje svou mistrovskou ruku nejen ve světě architektury, ale i v umění dotvářet atmosféru prostřednictvím nezaměnitelných vonných kompozic. 

  Foto: Zaha Hadid

  Foto:Trudon

  Zima v nové dimenzi svíček a vonných dekorací. Provoňte váš domov vánoční magií

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.