Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pryč jsou doby, kdy jsme se lednové dny zatěžovali vytouženými, ale komplikovanými předsevzetími. Nemusíme se hned ze začátku roku trápit a nutit se do aktivit, které nám stejně nevydrží. Zkuste místo toho ve svém životě udělat malé, ale příjemné a alespoň trochu užitečné změny. Ať už se jedná o nasazení nového doplňku stravy, nebo investice do kvalitní kabelky či peněženky. Naučit se můžete také zpříjemňovat dny kvalitní kulturou.

  Vyzkoušejte tekutý kolagen. Dodá pleti pružnost i hydrataci

  Příkladem toho, jak můžete jednoduše zlepšit své dny nového roku, je začít používat nový doplněk stravy. Pokud jde o vitamíny, doporučujeme zkonzultovat vaši ideální dávku s lékaři. Minimálně přihlédněte ke svým potřebám a obloukem se vyhněte „geniálním“ multi-vitamínům. Platí, že vitamíny jsou mnohem účinnější, pokud si je koupíte zvlášť v potřebném množství.

  Vyzkoušet můžete také tekutý kolagen, který s narůstajícím věkem potřebujeme čím dál více. Postará se totiž o pružnost i hydrataci pleti. Při výběru svého nového pomocníka si ale dejte pozor na kvalitu. Jinak riskujete, že vám doplněk kvůli nedostatku množství kolagenu nepomůže. Vybrat si pak můžete z prášku, který smícháte s vodou, čajem nebo smoothiem, ale také ochucené kapsičky, kterou lze pohodlně nosit i v kabelce.

  Zdroj: Revive Collagen, Absolute Collagen

  Naučte se správně pečovat o své vlasy. Začít můžete u kvalitního kartáče

  Dalším krokem na cestě za větší pohodou může být letos také zaměření na vlasovou péči. Vyhraďte si proto v nejbližších dnech čas na to pochopit, co vaše vlasy vyžadují a jak se o ně správně starat. Přestaňte používat doplňky nebo šampony, které mají sednout každému. Podobné produkty zkrátka nikdy nemohou vyhovovat všem. Začít můžete s obnovou své péče například u kvalitního hřebenu.

  Je například známé, že kudrnaté vlasy by se neměly česat suché. Poohlédněte se proto po kartáči, který je vhodný do sprchy, jako je například známý Wet Brush. Investovat můžete také do klasického, ovšem opravdu kvalitního hřebenu. Tvar a materiál si vyberte podle vlastní hřívy, tedy toho, jestli je spíše hustá, řídká, rovná, nebo vlnitá. Příkladem skvělé investice je značka Kent nabízející kartáče ruční výroby.

  Zdroj: Wet Brush, Kent

  Vyberte si konečně vlastní ikonickou kabelku. Vyplatí se i nákup kvalitní peněženky

  Běžné dny vám zaručeně vylepší také investice do kvalitních produktů. V podstatě to může být absolutně cokoli, co každý den využíváte hojně a víte, že se vyplatí zakoupit lepší variantu. Ideálním příkladem je ale pořízení vysněné kabelky nebo peněženky. Podobná investice se totiž vždy vyplatí a vydrží vám roky.

  Jako tip musíme samozřejmě doporučit produkty od nejznámějších módních značek. Vedle rozhodně nešlápnete například s peněženkou Gucci. Je už jen na vás, jestli preferujete méně nápadnou verzi se zlatým logem uprostřed, nebo tu logy zcela potištěnou. Pokud jde o kabelku, doporučujeme volit především praktičnost nad extravaganci.

  Zdroj: Gucci, Loewe

  Organizační taštičky vám změní život. Volte jednoduché, ale odolné modely

  Další drobná investice, která se dle nás letos vyplatí, jsou pořádné organizační taštičky. Nic vám neulehčí běžný den více, než konec přehrabování se v pracovní tašce nebo batohu. Vyvarujte se ovšem nevkusných barevných a šíleně potištěných variant. Dbejte místo toho opět na praktičnost, i design. Doporučujeme proto volit hlavně neutrální odstíny.

  Vedle nešlápnete samozřejmě například s černou barvou. Skvělý model nabízí například luxusní italská značka Prada. Pokud ale nejste fanoušky loga, pak šáhněte po univerzální taštičce od japonské značky Muji. Využít ji můžete jako cestovní kosmetickou tašku, perfektně se bude ale hodit také na organizaci všech potřebných i nepotřebných drobností.

  Zdroj: Prada, Muji

  Udělejte si letos čas na kulturu. Zarezervujte si lístky do divadla nebo na koncert klasické hudby

  Rozhodnutí poznat o trochu více kulturu nemusí být žádným těžkým předsevzetím. Není zapotřebí upisovat se k měsíčnímu předplatnému, nebo se nutit z komfortní zóny vycházet každý týden. Místo toho si každých pár měsíců udělejte čas na nějaký nový kulturní zážitek. Může se jednat o nákup lístku do divadla poté, co jste se do něj nepodívali roky.

  Odvážit se můžete nakoupit také lístky na koncert klasické hudby nebo do opery. Existuje ale spousta dalších možností, ze kterých si měsíc od měsíce můžete vybrat. Zavítejte na vernisáže, dlouhodobé výstavy či do obohacujících muzeí. Není třeba vždy dělat velké kroky, abyste pocítili potřebnou změnu, která jde s novým rokem ruku v ruce.

  Zdroje: L’Officiel, The Standard

  Zapomeňte letos na složitá předsevzetí. Zahajte místo toho rok drobnými, ale prospěšnými radostmi

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.