Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S každým obdobím našeho života se mění také základní kousky, které obývají náš šatník. Výchozí módní bod je někdy těžké vytvořit především pro starší dámy. Ne všechno oblečení totiž vypadá skvěle po celý život. Inspirujte se proto tipy, které vám pomohou vypadat každý den elegantně a šik.

  Každá generace je definovaná svým vlastním způsobem oblékání. Starším dámám je tak často přisuzován především jednoduchý, elegantní, ale stále šik styl. Ne vždy je ovšem snadné ho dosáhnout s kousky, které vlastníme po celý život. Už zkrátka nesedí tak dobře.

  Ještě před udělením našich tipů na praktický, ale stále stylový šatník chceme ovšem podotknout, že všechny módní kousky lze nosit v jakémkoli věku. Je ovšem potřeba vědět, jak je správně kombinovat. Právě takovou stylizaci vám umožní i dobře padnoucí set oblečení.

  Kostýmek je samozřejmostí. Zaujmete ale i dobře padnoucí bílou košilí a klasickými džínami

  Není snad třeba ani zmiňovat, že klasický kostýmek v šatníku starších dam nesmí chybět. Jedná se totiž o naprosto nestárnoucí set kousků. Problém ovšem nastává u více pohodlných outfitů. Právě u nich se snadno dopustíte nevkusných módních přešlapů.

  Zdroj: Dior, COS

  Takovým chybám se ovšem snadno vyhnete s dokonale padnoucími džínami a jednoduchou bílou košilí. Obojí ovšem musí být z opravdu kvalitních materiálů. Zároveň je potřeba, aby vám kousky sedly tak, aby nejen, že lichotily vaší postavě, ale byly opravdu pohodlné.

  Vzory snadno přitáhnou pozornost. Zacházejte s nimi proto s rozvážností

  Bláznivé kombinace různých vzorů nebo trendy kousků ponechte mladší generaci. Místo toho se zaměřte na jednotlivé kusy oblečení, které vám pomohou pozvednout váš vzhled na další úroveň. Klíčem k úspěchu je ovšem jednoduchost a minimalismus.

  Zdroj: Marks&Spencer, Pucci

  Pokud se tedy rozhodnete vynést vzory, měly by se objevit pouze na jednom kousku. Může se jednat o top, šaty nebo košili. Vybírejte ale s rozvahou, pestrobarevným květinám nebo rádoby „hippie“ potiskům se raději vyhněte. Inspirovat se můžete například retro vzory nebo těmi italské značky Pucci.

  Šátky zachrání každý outfit. Jedním doplňkem vytvoříte elegantní a vkusný outfit

  Jedním z doplňků, které sluší ženě jakéhokoli věku, jsou šátky. Kouzelné je na nich především jejich všestranné využití. Ovázat je můžete do vlasů nebo kolem krku, a to hned několika způsoby. Při jeho výběru ovšem nezapomeňte dbát na výše zmíněné rady o vzorech. Raději se tak držte spíše zpátky.

  Zdroj: Gucci, Burberry

  Šátky také okořeňte spíše jinak jednoduché a minimalistické outfity. Skvěle budou vypadat například se zmíněnými klasickými kostýmky nebo s jakoukoli nevýraznou košilí. Raději je ale nekombinujte s obyčejnými tričky, jelikož tím elegance a stylovost outfitu rychle vyprchá.

  Nenechte se unést vábivými šperky. Držte se nadčasových a minimalistických kousků

  Je poměrně snadné ponořit se do vábivé představy velkých korálů nebo objemných náramků. Pravdou ovšem je, že podobně výrazné doplňky je poměrně těžké nakombinovat se zbytkem outfitu tak, aby i nadále vypadal vkusně. Raději se proto podobně výstředním šperkům vyhněte.

  Zdroj: Cartier, Tiffany & Co.

  Místo toho doporučujeme volit spíše jednoduché, ovšem okouzlující a nadčasové šperky. Jednat se může o jednoduchý řetízek nebo náušnice kombinující stříbro a zlato. Podobné varianty stále zaujmou a prokáží vkus, ale nerozbijí zbytek vašeho pečlivě vybraného outfitu.

  Pokud se ale chcete u nějaké doplňku „odvázat“, nebojte se tak učinit například u slunečních brýlí. Jejich oversized verze bude vypadat stylově vždy a v postatě k jakýmkoli kouskům. Zaručeně tak na sebe přitáhnete pozornost.

  Zdroje: Who What Wear, D2Line

  Foto:Pexels

  Základy šatníku pro starší dámy. Jak snadno vytvořit elegantní outfit

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.