Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Ať už s jógou začínáte, nebo se její cvičení stalo vaším pravidelným zvykem už loni, nový rok nabízí skvělou příležitost. Po svátcích totiž vždy trvá, než se zcela navrátíme do starých rutin. Zpříjemněte si podobnou cestu vylepšením své jógové výbavy. Chybět v ní totiž nesmí kvalitní legíny a podložka, pohodlné oblečení, ani stabilní podpůrné bloky nebo natahovací pásy.

  Správná podložka nesmí klouzat. Vydržet by měla sebevíc náročnou jógu

  Nikoho pravděpodobně nepřekvapí, že základem každé jógy je správná podložka. Přesto spousta z nás tento krok přeskakuje s tím, že bude stačit první model ze střední cenové třídy v jakémkoli sportovním obchodě. Cvičit se na podobném kousku samozřejmě dá a hodí se v případě, že s jógou opravdu začínáte. Pokud chcete ale cvičení pozvednout na další úroveň, je třeba řádně kvalitních modelů.

  Vzhled podložky by měl být až třešničkou na dortu. Pozor si dejte především na to, aby podložka neklouzala, a to ani při větší námaze, a tedy větším množství potu. Ze stejného důvodu se také hodí, aby byla vodě-odolná. Neprakticky těžké kousky se samozřejmě nehodí, tlustší modely ovšem pomůžou těm z citlivějšími koleny nebo zády. Vhodnou variantu najdete například u Lululemon, kvalitní eko verzi zase nabízí firma Jade Yoga.

  Zdroj: Lululemon, Jade Yoga

  Jóga bloky si zamilujete. Zaručeně zpříjemní nejednu složitou pozici

  Pokud jste se svou podložkou spokojení a hledáte do nového roku spíše nový jóga doplněk, pak jednoznačně doporučujeme investovat do kvalitních podpůrných bloků. Nejedná se o velmi drahou záležitost, pozor si musíte dát především na to, aby šlo buď o korkový model nebo ten pěnový, ovšem stále pevný.

  Například varianta od Jade Yoga je nejen pevná, ale také antibakteriální a voděodolná. Citlivější milovníci jógy zase ocení model od Lululemon. Vyrobený je z kvalitní pěny, která zajistí větší pohodlí. Zahnuté boky se budou hodit v ošemetnějších pozicích, jako je například fish pose.

  Zdroj: Jade Yoga, Lululemon

  Najděte v novém roce balanc i sílu. S obojím pomůže jóga pás

  Další vhodnou pomůckou je jóga pás, který nepatří do rukou pouze začátečníků. Pomoci může v podstatě s každou protahovací pozicí, ať už máte jakoukoli kondici nebo výdrž. Zajistí vám totiž vytouženou flexibilitu, ale bez jakéhokoli rizika natažených svalů. Nejvíce se hodí k pozicím v sedě. Pokud si ale stoupnete, vylepší vám skvěle také balanc. Kvalitní modely v různé barevné nabídce naleznete například u značky YogaMatters.

  Zdroj: YogaMatters

  Kvalitní legíny a pohodlné oblečení zajistí nezapomenutelné chvilky. Na jógu se budete letos opravdu těšit

  Cvičit jógu můžete samozřejmě v čem se vám zlíbí. Kvalitní legíny, které se budou hodit i na běhání nebo posilování, ovšem skrývají jisté výhody. Oproti například teplákům budete schopní mnohem lépe pozorovat správnost své pozice. Pokud zvolíte rychlejší cvičení, nechcete navíc riskovat zamotání se do vlastního volného oblečení. Super bonusem je samozřejmě kvalitní materiál, který vydrží i opakované praní nebo schovaná kapsička na klíče od skříňky nebo kapesník.

  Zdroj: Athleta, Girlfriend Collective

  Máme ovšem i variantu pro klidnější jógu. Hodit se může také profíkům, kteří ví, co dělají. Volné kalhoty s vysokým pasem z jemného a kvalitního materiálu vás na jógu přímo nalákají. Například značka Indigo Luna nabízí udržitelné varianty v několika zemitých tónech. Vybrat si k nim můžete také ladící crop topy, sportovní podprsenky, ale i zavinovací topy s dlouhým rukávem, svetry nebo víceúčelové šály. Svoji denní jógu si tak užijete zase o něco více.

  Zdroje: The New York Times, Travel and Leisure, Origym, Instagram

  Začněte rok v té správné pozici. Ponořte se do světa jógy s kvalitními doplňky

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.