Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Interiérový design se letos nese v metalickém duchu. Designéři totiž zasazují kovy téměř do všeho, a to od stylového osvětlení po noční stolky. V kuchyni platí to stejné. Metalické odlesky se stylově prolínají do nádobí, doplňků i samostatných kusů nábytku. Stejně jako ve všech designových odvětvích, i v kuchyni panuje značná diverzita. Trendy je totiž také teplé a hřejivé dřevo.

  Kov a dřevo jsou nadčasové materiály připomínající víno, které postupem času zraje. Proto se nemusíme obávat, že vyjdou z módy. Naopak, mohou poskytnout pevný základ pro kuchyni, která bude vždy působit aktuálně a elegantně. Pro ty, kteří jsou odvážní a kreativní, existuje možnost zkombinovat obě textury do jedné. Dřevo a metalické kovy spolu totiž harmonicky korespondují. 

  Metalický ostrůvek jako příkladový vzor moderní kuchyně. Inspirujte se oblíbeným asijským bistrem

  Pokud hledáme ikonický symbol kuchyně, který bude definovat rok 2024, rozhodně se bude jednat o metalický ostrůvek s plynovým sporákem. Na první pohled vás okamžitě osloví svou surovostí. Po důkladném zkoumání však odhalíte, že jeho zaoblené tvary jsou překvapivě jemné a harmonické.

  Podobné kousky má na kontě několik významných designových studií, tento konkrétní exemplář ovšem považujeme za nejlepší. Je spojením elegance s funkcionalitou a praktičností, čímž odráží ducha a trend kuchyňského designu v roce 2024.

  Působí trochu jako kuchyňská část obyčejného asijského bistra, což je ale trend, který je letos opravdu v kurzu. Vizuálně působivý a funkčně inovativní ostrůvek z vaší kuchyně vytvoří opravdovou designovou oázu.

  Studený akcent pak vyladíte právě teplým dřevem. A to v podstatě na chlup stejně jako na fotografii. Všimněte si, jak kov koresponduje s dřevěnou podlahou i židlí na druhé straně místnosti.

  Zdroj: Remodelista

  Kov v kuchyni v neposlední řadě disponuje několika neocenitelnými výhodami. Úklid i údržba jsou značně jednodušší, kov je totiž připraven tak, aby nepodléhal korozi. Rozlitá tekutina tedy přestává být nepřítelem. Kuchyň vám také bude stále vonět. Kov oproti dřevu neabsorbuje výpary z vaření, tudíž vonné tyčinky i svíčky získají v kuchyni konečně smysl.

  Rovnováhu vytvoříte pomocí dřevěného nádobí a doplňků. Vybalancují chladnost kovových kousků

  Jako vynikající zdroj inspirace slouží web Eye Swoon, který kombinuje e-shop a blog provozovaný jednou z amerických influencerek. Objevíte tu širokou škálu vkusných a stylově variabilních kousků. Vše, co uvidíte na fotografiích, naleznete také v samotném obchodě. Aktuálně se však zaměřujeme zejména na dřevěné doplňky, jako jsou prkénka, vařečky a naběračky. 

  Zdroj: Eye Swoon

  Velmi stylový a nápomocný bude i kovový držák na kuchyňské náčiní. Neopracovaný vzhled zapadne také do čistě stříbrné kuchyně. Pokud se ale bojíte velké změny, můžete začít postupně. Stejně jako na druhé fotografii lze pořídit pouze metalickou troubu s varnou deskou, která v kuchyňském designu vytvoří podobný efekt.

  Zdroje: Instagram

  Vytvořte z kuchyně eklektickou oázu. V roce 2024 musí obsahovat metalické kousky i hřejivé dřevo

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.