Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Výzkumný tým organizace Klarna zveřejnil výzkum poukazující na letošní nákupní trendy vánoční sezóny. Jeho výsledky poukazují na to, že zákazníci budou kvůli trvající špatné ekonomické situaci opatrnější. Nákupy si tak mnohem lépe rozmyslí. Využívat budou také nejrůznější slevy nebo službu „nakup nyní, zaplať později“. Část z nich si na pomoc přizve i umělou inteligenci.

  Zákazníci budou při svých letošních vánočních nákupech více obezřetní. Donutí je k tomu především vědomí o trvale nejistých vyhlídkách světové ekonomiky. Alespoň takový závěr nabídl nejnovější výzkum organizace Klarna, která do něj zapojila více než 15 tisíc účastníků z různých států. Podle ní pak asi 60 procent z nich prohlásilo, že jejich sváteční nakupovací zvyky ovlivnily rostoucí ceny.

  Zákazníci z USA hodlají ovšem utrácet za dárky více než ti z Velké Británie, Německa nebo Francie. Objem nakupování se bude lišit také podle generací. Takové rozdíly totiž odráží i rozpočty, které mají rozdílné věkové skupiny k dispozici. Například u mileniálů je nejméně pravděpodobné, že sníží své výdaje za „nepotřebné“ produkty. Většina nakupujících bude ale obecně hledat způsoby, jak utrácet co nejméně.

  Čím dál více z nich proto využívá speciální možnosti plateb, jako je funkce „nakup nyní, zaplať později“ (buy now, pay later). Takové služby jsou často bez úroků, a proto zákazníky tolik lákají. „Více než polovina spotřebitelů v USA je obezřetná ohledně svých dluhů. Téměř každý druhý pochybuje o tom, že dokáže své účty z vánočních nákupů zcela splatit,“ popsala dále ředitelka sekce Severní Amerika organizace Klarna Kristina Elkhazin.

  K chytrým nákupům využívají zákazníci umělou inteligenci. Porovnávají ceny i samotné značky

  Podobné výsledky potvrdili i dotázaní z Velké Británie. Na 52 procent tamních zákazníků proto plánuje letos dodržet svůj vánoční rozpočet. Dalším trendem sahajícím napříč kontinenty je touha nakupujících využívat nástroje umělé inteligence (AI). Pomohou jim najít nejlepší nabídky nebo slevy platící při mnohými očekávané akci Black Friday. Asi 50 procent z účastníků nakloněných AI by ji použilo také pro srovnání cen.

  Ve Velké Británii zase 35 procent dotázaných táhne k AI to, že jim podobné funkce ušetří čas. Více než 20 procent z nich navíc díky takovým nástrojům objeví produkty, které by jinak nenašli. Trend zpomalujících nákupů pak pozorují také další firmy a organizace. Například americká Národní maloobchodní federace oznámila, že prodeje vzrostou v listopadu a prosinci o tři až čtyři procenta. Loni přitom dosáhly na 5,4 procenta.

  Zdroje: WWD, Retail Times, The Washington Post, YouTube, X

  Vysoké ceny mění nakupovací trendy. Letošní Vánoce budou zákazníci opatrní

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.