Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud jste se po svátcích rozhodli odměnit dovolenou v luxusních resortech na Maledivách, už tak vás čeká luxusní dovolená. Proměnit ji ovšem můžete v naprosto nezapomenutelný výlet, a to pomocí neobyčejných zážitků, které ostrovy skrývají. Vyzkoušejte průhlednou kánoi, večeři pod mořskou hladinou nebo oběd na vlastním ostrově.

  Hodujte za společnosti podmořského světa. Sestupte do luxusní restaurace pod hladinou

  Naprosto jedinečný zážitek nabízí na Maledivách například restaurace Ithaa Undersea Restaurant, která spadá pod resort Conrad Maldives Rangali Island. Vychutnejte si v ní špičkové menu, zatímco kolem vás proplouvá hejno barevných ryb nebo žraloků. Počet stolů je samozřejmě omezený, a tak budete mít pocit opravdového luxusu.

  Ochutnat můžete při speciálním hodování například lokální speciality, jako jsou calamarata těstoviny plněné útesovým humrem a rybou zvanou légine. První podvodní restaurace na světě je pak pro hosty otevřená také dopoledne, kdy nabízí ochlazující koktejly.

  Zdroj: Conrad Maldives Rangali Island

  Prozkoumejte hlubiny moře z pohodlí své kánoe. Výhled zaručí průhledné dno

  Maledivy lákají především na své dokonalé pláže, které obklopuje průzračné a třpytivé moře. Není tedy lepší způsob, jak přilehlé vody prozkoumat, než z průhledné skleněné kánoe. Potápění možná není pro každého, objevování podvodního světa ovšem ano.

  Svůj průzkum tak můžete zahájit také z pohodlí svého neobvyklého plavidla. Zapůjčit si ho můžete například v resortu Kagi Maldives Spa Island. Vyzkoušet ale můžete samozřejmě také řadu jiných vodních sportů, jako je více obvyklý paddle boarding nebo plachtění.

  Vychutnejte si hostinu uprostřed nekonečného moře. Večeřet můžete na „vlastním“ ostrůvku

  Pokud vás omrzí večeře v prostorách luxusních restaurací, můžete objevit kouzlo hodování pod širákem. Mnohé resorty nabízejí například večeření na vlastní terase nebo pod romantickým stanem. O něco více extravagantní je ovšem hostina na kusu odlehlé pláže, obklopené průzračnou vodou.

  Alespoň na chvíli tak budete mít pocit, že sedíte na vlastním kusu pláže, nebo dokonce malém písečném ostrůvku. Například resort Banyan Tree Vabbinfaru nabízí barbecue na pláži, které je perfektní pro večeři s rodinou nebo skupinou přátel. Takzvaný sandbank dining vás pak zavede na úplně odlehlý kus písečné pláže.

  Zdroj: Banyan Tree Vabbinfaru

  Zapomeňte na luxusní hotelový pokoj. Vyměňte ho za nezapomenutelnou noc pod hvězdami

  Hotelové pokoje na Maledivách jsou jistě jedinečným zážitkem samy o sobě. Pokud ovšem toužíte po něčem dobrodružnějším, vyzkoušejte místo „obyčejného“ spánku ten pod noční oblohou. Resort Amilla Maldives nabízí extra luxusní variantu takzvaného glampingu, tedy lepší verzi kempování.

  Noc tak můžete strávit obklopení džunglí, ale v pohodlí svého malého bungalovu. Jeho průhledné stěny ovšem zajistí dostatečný výhled na vše, co se děje okolo vás i nad vámi. Přístup budete mít navíc také do vlastního bazénu nebo soukromé parní sauny.

  Ponořte se do ohromujících hlubin oceánu. Zažijte blackwater diving

  Potápění můžete zažít skoro v každém druhém přímořském resortu. Pokud ovšem chcete zažít opravdu jedinečný zážitek, objevte světu utajené černé hlubiny. Takzvané blackwater diving nabízí pozorování vzácných a fascinujících stvoření, jako jsou například trpasličí olihně. O skvělou volbu právě pro vás se jedná, pokud chcete už vám známé potápění zažít trochu jinak.

  Podobný zážitek nabízí například resort Six Senses. Kromě nejčernějších vod můžete zažít také plavání s manta rejnoky nebo se potápět na otevřeném moři. Po náročném výletu se odeberte do jednoho z mnoha wellness koutků v tamních luxusních hotelech. Perfektní zakončení dne na vás bude čekat také v podobě soukromého letního kina na měsícem se třpytivé pláži.

  Zdroj: Six Senses

  Zdroje: Luxury Escapes, Signature Luxury Travel, Maldives Magazine, Instagram, YouTube

  Vychutnejte si Maledivy trochu jinak. Nasedněte do průhledné kánoe a povečeřte na vlastním ostrově

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.