Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud jste se po svátcích rozhodli odměnit dovolenou v luxusních resortech na Maledivách, už tak vás čeká luxusní dovolená. Proměnit ji ovšem můžete v naprosto nezapomenutelný výlet, a to pomocí neobyčejných zážitků, které ostrovy skrývají. Vyzkoušejte průhlednou kánoi, večeři pod mořskou hladinou nebo oběd na vlastním ostrově.

  Hodujte za společnosti podmořského světa. Sestupte do luxusní restaurace pod hladinou

  Naprosto jedinečný zážitek nabízí na Maledivách například restaurace Ithaa Undersea Restaurant, která spadá pod resort Conrad Maldives Rangali Island. Vychutnejte si v ní špičkové menu, zatímco kolem vás proplouvá hejno barevných ryb nebo žraloků. Počet stolů je samozřejmě omezený, a tak budete mít pocit opravdového luxusu.

  Ochutnat můžete při speciálním hodování například lokální speciality, jako jsou calamarata těstoviny plněné útesovým humrem a rybou zvanou légine. První podvodní restaurace na světě je pak pro hosty otevřená také dopoledne, kdy nabízí ochlazující koktejly.

  Zdroj: Conrad Maldives Rangali Island

  Prozkoumejte hlubiny moře z pohodlí své kánoe. Výhled zaručí průhledné dno

  Maledivy lákají především na své dokonalé pláže, které obklopuje průzračné a třpytivé moře. Není tedy lepší způsob, jak přilehlé vody prozkoumat, než z průhledné skleněné kánoe. Potápění možná není pro každého, objevování podvodního světa ovšem ano.

  Svůj průzkum tak můžete zahájit také z pohodlí svého neobvyklého plavidla. Zapůjčit si ho můžete například v resortu Kagi Maldives Spa Island. Vyzkoušet ale můžete samozřejmě také řadu jiných vodních sportů, jako je více obvyklý paddle boarding nebo plachtění.

  Vychutnejte si hostinu uprostřed nekonečného moře. Večeřet můžete na „vlastním“ ostrůvku

  Pokud vás omrzí večeře v prostorách luxusních restaurací, můžete objevit kouzlo hodování pod širákem. Mnohé resorty nabízejí například večeření na vlastní terase nebo pod romantickým stanem. O něco více extravagantní je ovšem hostina na kusu odlehlé pláže, obklopené průzračnou vodou.

  Alespoň na chvíli tak budete mít pocit, že sedíte na vlastním kusu pláže, nebo dokonce malém písečném ostrůvku. Například resort Banyan Tree Vabbinfaru nabízí barbecue na pláži, které je perfektní pro večeři s rodinou nebo skupinou přátel. Takzvaný sandbank dining vás pak zavede na úplně odlehlý kus písečné pláže.

  Zdroj: Banyan Tree Vabbinfaru

  Zapomeňte na luxusní hotelový pokoj. Vyměňte ho za nezapomenutelnou noc pod hvězdami

  Hotelové pokoje na Maledivách jsou jistě jedinečným zážitkem samy o sobě. Pokud ovšem toužíte po něčem dobrodružnějším, vyzkoušejte místo „obyčejného“ spánku ten pod noční oblohou. Resort Amilla Maldives nabízí extra luxusní variantu takzvaného glampingu, tedy lepší verzi kempování.

  Noc tak můžete strávit obklopení džunglí, ale v pohodlí svého malého bungalovu. Jeho průhledné stěny ovšem zajistí dostatečný výhled na vše, co se děje okolo vás i nad vámi. Přístup budete mít navíc také do vlastního bazénu nebo soukromé parní sauny.

  Ponořte se do ohromujících hlubin oceánu. Zažijte blackwater diving

  Potápění můžete zažít skoro v každém druhém přímořském resortu. Pokud ovšem chcete zažít opravdu jedinečný zážitek, objevte světu utajené černé hlubiny. Takzvané blackwater diving nabízí pozorování vzácných a fascinujících stvoření, jako jsou například trpasličí olihně. O skvělou volbu právě pro vás se jedná, pokud chcete už vám známé potápění zažít trochu jinak.

  Podobný zážitek nabízí například resort Six Senses. Kromě nejčernějších vod můžete zažít také plavání s manta rejnoky nebo se potápět na otevřeném moři. Po náročném výletu se odeberte do jednoho z mnoha wellness koutků v tamních luxusních hotelech. Perfektní zakončení dne na vás bude čekat také v podobě soukromého letního kina na měsícem se třpytivé pláži.

  Zdroj: Six Senses

  Zdroje: Luxury Escapes, Signature Luxury Travel, Maldives Magazine, Instagram, YouTube

  Vychutnejte si Maledivy trochu jinak. Nasedněte do průhledné kánoe a povečeřte na vlastním ostrově

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.