More

  Pomalé pronikání tohoto troufalého účesu na přední a žádoucí příčky bylo možné pozorovat po celý rok. Nyní jej však Kim Kardashian svým instagramovým debutem pomyslně korunovala na vládce a zdá se, že není cesty zpět. Pokud i vám klepe na dveře příležitost udělat odvážnou vlasovou proměnu v znamení bob, můžete se inspirovat naším mini průvodcem, který vás provede světem chic krátkých sestřihů.

  Revoluce začala na počátku 20. století

  Popularizace účesu na úrovni veřejného mínění se objevila náhodně v roce 1915. Za vším hledej ženu, dokonce i za bobem. Tentokrát jí byla tanečnice Irene Castle, která si z praktických důvodů ostříhala vlasy před medicínským zákrokem. Stačilo málo a tento (v té době) příliš skandální účes se stal symbolem sociální, kulturní a finanční emancipace žen napříč generacemi. Dnes se však na něj díváme zcela jinou optikou.

  Popularita pramenící z praktičnosti

  Po více než sto letech bob opět významně dominuje, a to hned z několika důvodů. Jeho charakter je skutečně zakořeněn v účelnosti. V teoretické rovině funguje pro každý typ vlasové struktury a lichotivě se přizpůsobí různým tvarům obličeje. Je jako stvořený pro horké období, kdy potřebujeme, aby nám koruna krásy nepřekážela. Chytré využití však najde i po skončení léta. Je to vynikající způsob, jak napravit poškození, suchost a roztřepené konečky způsobené silným sluncem nebo slanou vodou. V první polovině roku na tento účes odvážně přesedlalo několik hvězd. O jeho dobré jméno se postarala Zendaya, Emily Ratajkowski a také Kim a Kourtney Kardashian.

  Italský bob

  Pojem francouzský bob je pro nás familiární, ale jak je to s tím italským? Zdá se, že ten je letos primárním zdrojem inspirace ve stylu Dolce far niente. Na rozdíl od francouzského je podstatně delší, má tendenci mít nadýchanější vlny a nejasně definovanou pěšinku. Jejím ztělesněním se stala Zendaya.

  Uhlazený bob

  Jasně definovaný uhlazený bob je rozhodně tím nejlepším statement účesem. Přináší závan nezávislosti a síly. Jeho hlavní zásadou je absence objemu, razantní rovný sestřih na konečcích a pěšinka na střed. Pochlubit se jím může Kourtney Kardashian nebo Hailey Bieber.

  Zdroje: InStyle, Fashionista, Instagram

  Foto:Pexels

  Vládu nad oblíbenými účesy přebírá velkolepý bob na mnoho způsobů

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.

  It bags jako investice: Které modely od Celine se vyplatí?

  Francouzský dům Celine je více než jen synonymem pro velmi specifickou a cool francouzskou eleganci. Od svého vzniku v roce 1945 ji totiž významně pomáhá definovat. Kabelky Celine možná nejsou tak komerčně a masově oblíbené, ale značka nabízí několik úspěšných modelů, které si vždy najdou věrnou klientelu. Pojďte se s námi podívat, po jakých kouscích byste se měli poohlédnout, pokud chcete do svého šatníku vnést pověstný pařížský chic.