Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pomalé pronikání tohoto troufalého účesu na přední a žádoucí příčky bylo možné pozorovat po celý rok. Nyní jej však Kim Kardashian svým instagramovým debutem pomyslně korunovala na vládce a zdá se, že není cesty zpět. Pokud i vám klepe na dveře příležitost udělat odvážnou vlasovou proměnu v znamení bob, můžete se inspirovat naším mini průvodcem, který vás provede světem chic krátkých sestřihů.

  Revoluce začala na počátku 20. století

  Popularizace účesu na úrovni veřejného mínění se objevila náhodně v roce 1915. Za vším hledej ženu, dokonce i za bobem. Tentokrát jí byla tanečnice Irene Castle, která si z praktických důvodů ostříhala vlasy před medicínským zákrokem. Stačilo málo a tento (v té době) příliš skandální účes se stal symbolem sociální, kulturní a finanční emancipace žen napříč generacemi. Dnes se však na něj díváme zcela jinou optikou.

  Popularita pramenící z praktičnosti

  Po více než sto letech bob opět významně dominuje, a to hned z několika důvodů. Jeho charakter je skutečně zakořeněn v účelnosti. V teoretické rovině funguje pro každý typ vlasové struktury a lichotivě se přizpůsobí různým tvarům obličeje. Je jako stvořený pro horké období, kdy potřebujeme, aby nám koruna krásy nepřekážela. Chytré využití však najde i po skončení léta. Je to vynikající způsob, jak napravit poškození, suchost a roztřepené konečky způsobené silným sluncem nebo slanou vodou. V první polovině roku na tento účes odvážně přesedlalo několik hvězd. O jeho dobré jméno se postarala Zendaya, Emily Ratajkowski a také Kim a Kourtney Kardashian.

  Italský bob

  Pojem francouzský bob je pro nás familiární, ale jak je to s tím italským? Zdá se, že ten je letos primárním zdrojem inspirace ve stylu Dolce far niente. Na rozdíl od francouzského je podstatně delší, má tendenci mít nadýchanější vlny a nejasně definovanou pěšinku. Jejím ztělesněním se stala Zendaya.

  Uhlazený bob

  Jasně definovaný uhlazený bob je rozhodně tím nejlepším statement účesem. Přináší závan nezávislosti a síly. Jeho hlavní zásadou je absence objemu, razantní rovný sestřih na konečcích a pěšinka na střed. Pochlubit se jím může Kourtney Kardashian nebo Hailey Bieber.

  @haileybieber

  💤💤🫶🏼

  ♬ original sound – spedupsongsnlyrics

  Zdroje: InStyle, Fashionista, Instagram

  Foto:Pexels

  Vládu nad oblíbenými účesy přebírá velkolepý bob na mnoho způsobů

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.