Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pomalé pronikání tohoto troufalého účesu na přední a žádoucí příčky bylo možné pozorovat po celý rok. Nyní jej však Kim Kardashian svým instagramovým debutem pomyslně korunovala na vládce a zdá se, že není cesty zpět. Pokud i vám klepe na dveře příležitost udělat odvážnou vlasovou proměnu v znamení bob, můžete se inspirovat naším mini průvodcem, který vás provede světem chic krátkých sestřihů.

  Revoluce začala na počátku 20. století

  Popularizace účesu na úrovni veřejného mínění se objevila náhodně v roce 1915. Za vším hledej ženu, dokonce i za bobem. Tentokrát jí byla tanečnice Irene Castle, která si z praktických důvodů ostříhala vlasy před medicínským zákrokem. Stačilo málo a tento (v té době) příliš skandální účes se stal symbolem sociální, kulturní a finanční emancipace žen napříč generacemi. Dnes se však na něj díváme zcela jinou optikou.

  Popularita pramenící z praktičnosti

  Po více než sto letech bob opět významně dominuje, a to hned z několika důvodů. Jeho charakter je skutečně zakořeněn v účelnosti. V teoretické rovině funguje pro každý typ vlasové struktury a lichotivě se přizpůsobí různým tvarům obličeje. Je jako stvořený pro horké období, kdy potřebujeme, aby nám koruna krásy nepřekážela. Chytré využití však najde i po skončení léta. Je to vynikající způsob, jak napravit poškození, suchost a roztřepené konečky způsobené silným sluncem nebo slanou vodou. V první polovině roku na tento účes odvážně přesedlalo několik hvězd. O jeho dobré jméno se postarala Zendaya, Emily Ratajkowski a také Kim a Kourtney Kardashian.

  Italský bob

  Pojem francouzský bob je pro nás familiární, ale jak je to s tím italským? Zdá se, že ten je letos primárním zdrojem inspirace ve stylu Dolce far niente. Na rozdíl od francouzského je podstatně delší, má tendenci mít nadýchanější vlny a nejasně definovanou pěšinku. Jejím ztělesněním se stala Zendaya.

  Uhlazený bob

  Jasně definovaný uhlazený bob je rozhodně tím nejlepším statement účesem. Přináší závan nezávislosti a síly. Jeho hlavní zásadou je absence objemu, razantní rovný sestřih na konečcích a pěšinka na střed. Pochlubit se jím může Kourtney Kardashian nebo Hailey Bieber.

  @haileybieber

  💤💤🫶🏼

  ♬ original sound – spedupsongsnlyrics

  Zdroje: InStyle, Fashionista, Instagram

  Foto:Pexels

  Vládu nad oblíbenými účesy přebírá velkolepý bob na mnoho způsobů

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.