More

  Ve středu večer uspořádala značka Victoria’s Secret party, která měla uvítat její novou éru. Představila svou obnovenou přehlídku. Tu ale prozatím vydá koncem září jako dokument, a to pod názvem The Tour. Známá společnost se tím snaží napravit své přešlapy z minulosti.

  Známá značka spodního prádla Victoria’s Secret se vrací do módního světa. Tentokrát mu ovšem hodlá ukázat, že prošla zásadní změnou. Poslední přehlídku svých „andílků“ totiž uspořádala v roce 2018. Od té doby ovšem čelila kritice kvůli tomu, jakým způsobem propagovala vzhled „dokonalé ženy“. Do svých kampaní totiž zařazovala pouze modelky odpovídající stereotypním představám krásy.

  K pádu slavné společnosti přispěla také tehdejší medializace #MeToo. Kritika proto vedení Victoria’s Secret způsobila obrovské ztráty. Firma se proto rozhodla podobu značky zásadně změnit. Přeměnu pak světu odhalila středeční party uspořádaná v Manhattan Center. Představila totiž také její nejnovější přehlídku, která je prozatím k vidění ve speciálním dokumentu s názvem The Tour. Dostupný bude na Amazon Prime od 26. září.

  Jeho cílem je představit „novou generaci tvůrkyň“ ze čtyř různých měst, a to Lagosu, Londýna, Bogoty a Tokia. Jedná se o dokumentaci 20 žen, tedy pěti zástupkyň každého města. Jedna z nich je vždy návrhářka, druhá zase režisérka. Mezi další zastoupené profese patří malířky, básnířky nebo hudebnice. „Nezapomněli jsme naši minulost, ale mluvíme o přítomnosti, ve které máme jiný příběh,“ vzkázal pak kreativní ředitel značky Raul Martinez.

  Victoria’s Secret ztrácí přehled v tom, co chce světu říct, míní kritici

  Cílem Victoria’s Secret je tedy ukázat, že rozumí současnému chápání ženské krásy a ideálu. Snaží se tedy zároveň odrážet různorodost. Značka proto do svých řad přijala modelky různé barvy pleti, plus size modelky nebo trans ženy. Kritické hlasy ovšem poukazují na to, že je nová message společnosti poněkud chaotická. Ve své snaze napravit si svou pověst totiž ztratila přehled o tom, co chce vlastně říct.

  Vysloužilí andílci a supermodelky přítomné na středeční party ovšem proměnu Victoria’s Secret prozatím chválí. Zúčastnila se jí například Gigi Hadid, Naomi Campbell, Taylor Hill, Lily Aldridge nebo Candice Swanepoel. „Byl čas, kdy značka lidem říkala, jak mají ženy vypadat. Myslím ale, že nyní se snaží oslavovat to, že každý může být, kým chce,“ okomentovala například velkou událost Priyanka Chopra.

  Zdroje: WWD, New York Times, Today, YouTube, Instagram

  Victoria’s Secret vstupuje do nové éry. Snaží se napravit chyby minulosti

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.