Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Nesmrtelný módní trend, nadčasovost, udržitelnost. Tak lze definovat minimalismus v módě, špercích, interiéru, i životním stylu. Pokud vás tento styl okouzlil, nechte se inspirovat, jak vytvořit minimalistický šatník i domov.

  Čisté linie, rovné střihy, absence ozdobných prvků a minimum barev. To jsou společné prvky minimalismu. Jeho vyznavači využívají minimum věcí, log a ornamentů, což je velké plus při kombinování jednotlivých kousků. V podstatě můžete poladit veškeré věci dohromady, aniž byste šlápli vedle.

  Módní minimalistické nezbytnosti

  Ptáte se, jak tedy minimalismus konkrétně uchopit? Pořiďte si rovně střižené džíny, kožený pásek, černý rolák, béžový trenchcoat a obout můžete klasické bílé tenisky. Zaměřte se také na minimalistické doplňky. Kabelky z kvalitního materiálu střídejte s plátěnými taškami. Vytvoříte tak nenuceně minimalistický look, se kterým můžete vyrazit kamkoliv. Důležitou nezbytností je bílá košile, nositelná na více způsobů. V zimním období je skvělá pod svetrem, ležérně vypadá s ohrnutými rukávy, v kombinaci s perlovým náhrdelníkem vytvoříte elegantní outfit.

  Kde nakoupit?

  Doporučujeme držet se osvědčených značek, jako je například Céline, Jil Sander nebo COS. Materiály a precizní provedení dohání kousky k minimalistické dokonalosti. Přírodní a čisté barvy jsou samozřejmostí, stejně jako klasické střihy. Butiky první a posledně jmenované značky najdete v Pařížské ulici v Praze. I když se minimalistická posedlost šíří rychlostí světla a mnoho značek má vždy něco z tohoto stylu ve své nabídce, vsaďte na pár must-have kousků, které vám nesmí chybět.

  Foto: Céline

  Foto: Jil Sander

  Foto: COS

  Minimalistické šperky

  Poohlédněte se mimo nejznámější šperkařské velikány, třeba u Sophie Brahe nebo Jennifer Fisher. Sophie je rodačka z Kodaně a severský životní styl se na její tvorbě jasně podepisuje. Američanka Jennifer preferuje klasické modely šperků. Najdete u ní typické zlaté kruhové náušnice i stříbrné prsteny, bez jakéhokoliv ornamentu či zdobného prvku.

  Minimalistický domov

  Jak vytvořit útulný a přitom minimalistický domov? Podobně jako u oblečení se zaměřte na čisté linie, přírodní barvy a kvalitní materiály. Jedno pravidlo je však nejdůležitější. Dbejte na dostatek volného prostoru. Vzdušnost je klíčovým prvkem ke krásnému žití v „minimalu“.

  Krásné dekorace, nábytek a potřeby do domácnosti pořídíte v online obchodech jako jsou Finnish Design Shop, Jenni Kayne nebo Menu. Inspirací z řad influencerů vám může být minimalistický domov Kim Kardashian s přírodním designem a tónováním od bílé po béžovou a hnědou.

  Zdroj: Tik Tok, Instagram

  V jednoduchosti je krása aneb V čem tkví kouzlo minimalismu

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.