Nesmrtelný módní trend, nadčasovost, udržitelnost. Tak lze definovat minimalismus v módě, špercích, interiéru, i životním stylu. Pokud vás tento styl okouzlil, nechte se inspirovat, jak vytvořit minimalistický šatník i domov.

Čisté linie, rovné střihy, absence ozdobných prvků a minimum barev. To jsou společné prvky minimalismu. Jeho vyznavači využívají minimum věcí, log a ornamentů, což je velké plus při kombinování jednotlivých kousků. V podstatě můžete poladit veškeré věci dohromady, aniž byste šlápli vedle.

Módní minimalistické nezbytnosti

Ptáte se, jak tedy minimalismus konkrétně uchopit? Pořiďte si rovně střižené džíny, kožený pásek, černý rolák, béžový trenchcoat a obout můžete klasické bílé tenisky. Zaměřte se také na minimalistické doplňky. Kabelky z kvalitního materiálu střídejte s plátěnými taškami. Vytvoříte tak nenuceně minimalistický look, se kterým můžete vyrazit kamkoliv. Důležitou nezbytností je bílá košile, nositelná na více způsobů. V zimním období je skvělá pod svetrem, ležérně vypadá s ohrnutými rukávy, v kombinaci s perlovým náhrdelníkem vytvoříte elegantní outfit.

Kde nakoupit?

Doporučujeme držet se osvědčených značek, jako je například Céline, Jil Sander nebo COS. Materiály a precizní provedení dohání kousky k minimalistické dokonalosti. Přírodní a čisté barvy jsou samozřejmostí, stejně jako klasické střihy. Butiky první a posledně jmenované značky najdete v Pařížské ulici v Praze. I když se minimalistická posedlost šíří rychlostí světla a mnoho značek má vždy něco z tohoto stylu ve své nabídce, vsaďte na pár must-have kousků, které vám nesmí chybět.

Foto: Céline

Foto: Jil Sander

Foto: COS

Minimalistické šperky

Poohlédněte se mimo nejznámější šperkařské velikány, třeba u Sophie Brahe nebo Jennifer Fisher. Sophie je rodačka z Kodaně a severský životní styl se na její tvorbě jasně podepisuje. Američanka Jennifer preferuje klasické modely šperků. Najdete u ní typické zlaté kruhové náušnice i stříbrné prsteny, bez jakéhokoliv ornamentu či zdobného prvku.

Minimalistický domov

Jak vytvořit útulný a přitom minimalistický domov? Podobně jako u oblečení se zaměřte na čisté linie, přírodní barvy a kvalitní materiály. Jedno pravidlo je však nejdůležitější. Dbejte na dostatek volného prostoru. Vzdušnost je klíčovým prvkem ke krásnému žití v „minimalu“.

Krásné dekorace, nábytek a potřeby do domácnosti pořídíte v online obchodech jako jsou Finnish Design Shop, Jenni Kayne nebo Menu. Inspirací z řad influencerů vám může být minimalistický domov Kim Kardashian s přírodním designem a tónováním od bílé po béžovou a hnědou.

Zdroj: Tik Tok, Instagram

V jednoduchosti je krása aneb V čem tkví kouzlo minimalismu