Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kam se vydat, abyste si odpočinuli a přitom zažili něco skutečně nevšedního? Vybrali jsme nejkrásnější glamping útočiště pro váš božský klid v přírodě.

  Nic se nevyrovná pocitu, když člověk úhledně poskládá dřevo, zapálí oheň a rozjímá pod oblohou plnou hvězd. Časy „táboráků“ už jsou možná pryč, přesto je v tomto spojení s přírodou a jejími živly cosi magického, co nás přitahuje a uklidňuje zároveň. V moderním a technikou obklopeném světě je návrat ke kořenům čím dál více důležitý – pomáhá uchovat duševní pohodu a doplnit energii. Ať už se nacházíte u vody, na pláži nebo v deštném pralese, stojí za to odpoutat se od online zařízení, dýchat čerstvý vzduch a užívat si klidu.

  Glamping (neboli glamour & camping) si stále drží své vysoké místo v žebříčku top cestovatelských zážitků, spojených s dobrodružstvím a relaxací. Nových nápadů a realizací v tomto oboru přibývá. Vytipovali jsme nejzajímavější místa, která takové pobyty nabízejí a zaslouží si vaši pozornost.

  Capella Ubud – Bali, Indonésie

  Cenami ověnčený resort je zasazený v srdci deštného pralesa, v absolutní harmonii s přírodou. Autorem komfortních stanů je Bill Bensley, který stylem staveb vzdává hold původním osadníkům z 19. století za jejich dobrodružného ducha. Luxusní kemp zahrnuje dvaadvacet stanů, přičemž ke každému náleží ložnice s postelí s nebesy, nábytek z tmavého dřeva s indonéskou výzdobou, venkovní terasa a privátní bazén se slanou vodou.

  Podle charakteru dokonale vybaveného ubytování můžete vybírat mezi apartmány Keliki Valley, River, Rainforest, Terrace a The Lodge. Mezi ocenění pohádkového ráje na zemi patří Nejlepší hotel na světě (č. 7), Nejlepší letovisko v Asii (č. 3) a Nejlepší hotel v Indonésii (č. 1) – podle cestovatelského magazínu Travel + Leisure za rok 2022, nebo Nejromantičtější hotel roku 2021 udělený Kiwi Awards odborníky v prémiovém cestovním ruchu.

  Foto: Capella Ubud

  Four Seasons Naviva – Punta Mita, Mexiko

  Mezinárodní společnost Four Seasons Hotels and Resorts koncem roku 2022 rozšířila své portfolio o vůbec první glamping resort. Patnáct luxusních stanů ponořila do lesů mexického poloostrova Punta Mita s velkolepým výhledem na Tichý oceán a soukromou pláží. „Nespoutané přírodní prostředí organicky podporuje naše hosty, aby se vydali vlastní osobitou cestou,“ popisuje atmosféru místa Ronny Fernandez, manažer resortu.

  Každé do dřeva laděné obydlí má obývací pokoj a ložnici se vstupem do bazénu, terasu a venkovní sprchu. Pro umocnění zážitku z tohoto místa „na konci světa“ si dopřejte ochutnávku místního vína a mexické kávy, výlet s pozorováním východu slunce nebo dechové cvičení s certifikovanými průvodci. Restaurace Copal se postará o all inclusive stravování a nápoje po celý den. V ceně je také hodinová lázeňská procedura.

  Foto: Four Seasons Naviva

  Hidden Retreat – Lom Hranice, Lipnice nad Sázavou

  Představte si naprosté soukromí, ticho, borovice a žulové skály, objímající zatopený lom uprostřed lesů nedotčeného kraje Vysočiny. Naprosté pohodlí zajišťuje útulná chatka pro dva, s vybaveným kuchyňským koutem.

  Odplavit starosti můžete nechat v unikátní sauně s interiérem z čistého smrkového dřeva a s modřínovou fasádou, nacházející se přímo na vodní hladině. Navrhli ji architekti Ateliéru HRA.

  Úžasný relax nabídne také horká koupel v cedrovém sudu. Kochat se hvězdným nebem můžete na otevřené střešní terase.

  Foto: Hidden Retreat

  Zdroj: Capella, Four Seasons Naviva, Hidden Retreat, Amazing Places

  Úžasná glampingová místa, která rádi vyměníte za svůj oblíbený hotel

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.