Kam se vydat, abyste si odpočinuli a přitom zažili něco skutečně nevšedního? Vybrali jsme nejkrásnější glamping útočiště pro váš božský klid v přírodě.

Nic se nevyrovná pocitu, když člověk úhledně poskládá dřevo, zapálí oheň a rozjímá pod oblohou plnou hvězd. Časy „táboráků“ už jsou možná pryč, přesto je v tomto spojení s přírodou a jejími živly cosi magického, co nás přitahuje a uklidňuje zároveň. V moderním a technikou obklopeném světě je návrat ke kořenům čím dál více důležitý – pomáhá uchovat duševní pohodu a doplnit energii. Ať už se nacházíte u vody, na pláži nebo v deštném pralese, stojí za to odpoutat se od online zařízení, dýchat čerstvý vzduch a užívat si klidu.

Glamping (neboli glamour & camping) si stále drží své vysoké místo v žebříčku top cestovatelských zážitků, spojených s dobrodružstvím a relaxací. Nových nápadů a realizací v tomto oboru přibývá. Vytipovali jsme nejzajímavější místa, která takové pobyty nabízejí a zaslouží si vaši pozornost.

Capella Ubud – Bali, Indonésie

Cenami ověnčený resort je zasazený v srdci deštného pralesa, v absolutní harmonii s přírodou. Autorem komfortních stanů je Bill Bensley, který stylem staveb vzdává hold původním osadníkům z 19. století za jejich dobrodružného ducha. Luxusní kemp zahrnuje dvaadvacet stanů, přičemž ke každému náleží ložnice s postelí s nebesy, nábytek z tmavého dřeva s indonéskou výzdobou, venkovní terasa a privátní bazén se slanou vodou.

Podle charakteru dokonale vybaveného ubytování můžete vybírat mezi apartmány Keliki Valley, River, Rainforest, Terrace a The Lodge. Mezi ocenění pohádkového ráje na zemi patří Nejlepší hotel na světě (č. 7), Nejlepší letovisko v Asii (č. 3) a Nejlepší hotel v Indonésii (č. 1) – podle cestovatelského magazínu Travel + Leisure za rok 2022, nebo Nejromantičtější hotel roku 2021 udělený Kiwi Awards odborníky v prémiovém cestovním ruchu.

Foto: Capella Ubud

Four Seasons Naviva – Punta Mita, Mexiko

Mezinárodní společnost Four Seasons Hotels and Resorts koncem roku 2022 rozšířila své portfolio o vůbec první glamping resort. Patnáct luxusních stanů ponořila do lesů mexického poloostrova Punta Mita s velkolepým výhledem na Tichý oceán a soukromou pláží. „Nespoutané přírodní prostředí organicky podporuje naše hosty, aby se vydali vlastní osobitou cestou,“ popisuje atmosféru místa Ronny Fernandez, manažer resortu.

Každé do dřeva laděné obydlí má obývací pokoj a ložnici se vstupem do bazénu, terasu a venkovní sprchu. Pro umocnění zážitku z tohoto místa „na konci světa“ si dopřejte ochutnávku místního vína a mexické kávy, výlet s pozorováním východu slunce nebo dechové cvičení s certifikovanými průvodci. Restaurace Copal se postará o all inclusive stravování a nápoje po celý den. V ceně je také hodinová lázeňská procedura.

Foto: Four Seasons Naviva

Hidden Retreat – Lom Hranice, Lipnice nad Sázavou

Představte si naprosté soukromí, ticho, borovice a žulové skály, objímající zatopený lom uprostřed lesů nedotčeného kraje Vysočiny. Naprosté pohodlí zajišťuje útulná chatka pro dva, s vybaveným kuchyňským koutem.

Odplavit starosti můžete nechat v unikátní sauně s interiérem z čistého smrkového dřeva a s modřínovou fasádou, nacházející se přímo na vodní hladině. Navrhli ji architekti Ateliéru HRA.

Úžasný relax nabídne také horká koupel v cedrovém sudu. Kochat se hvězdným nebem můžete na otevřené střešní terase.

Foto: Hidden Retreat

Zdroj: Capella, Four Seasons Naviva, Hidden Retreat, Amazing Places

Úžasná glampingová místa, která rádi vyměníte za svůj oblíbený hotel

Kampaň Gucci Horsebit 1955 inovuje vlastní historii. Klasickou kabelku představí po svém tři známé tváře

V nejnovější kampani se společnost Gucci rozhodla propojit vlastní historii s osobnostmi třech hvězdných umělkyň. Různé varianty klasické kabelky Horsebit 1955 proto představí Halle Bailey, Hanni a Julia Garner. Každá ikonické tašce vnukla vlastní styl.

Jaro i léto v jednom flakonu. Přivítejte slunečné dny s novým parfémem

Jarní měsíce jsou tu a s nimi i teplé dny, plné slunce a zábavy. A co by mohlo být lepšího než si užít sezónu s dokonalou vůní? V tomto článku se podíváme na nejatraktivnější parfémy pro teplé dny. Od osvěžujících citrusových vůní až po květinové esence, které vám dodají potřebnou dávku svěžesti a energie. Ať už jste na pláži, v kanceláři nebo venku s přáteli, tyto parfémy vás budou provázet po celý den.