More

  Kam se vydat, abyste si odpočinuli a přitom zažili něco skutečně nevšedního? Vybrali jsme nejkrásnější glamping útočiště pro váš božský klid v přírodě.

  Nic se nevyrovná pocitu, když člověk úhledně poskládá dřevo, zapálí oheň a rozjímá pod oblohou plnou hvězd. Časy „táboráků“ už jsou možná pryč, přesto je v tomto spojení s přírodou a jejími živly cosi magického, co nás přitahuje a uklidňuje zároveň. V moderním a technikou obklopeném světě je návrat ke kořenům čím dál více důležitý – pomáhá uchovat duševní pohodu a doplnit energii. Ať už se nacházíte u vody, na pláži nebo v deštném pralese, stojí za to odpoutat se od online zařízení, dýchat čerstvý vzduch a užívat si klidu.

  Glamping (neboli glamour & camping) si stále drží své vysoké místo v žebříčku top cestovatelských zážitků, spojených s dobrodružstvím a relaxací. Nových nápadů a realizací v tomto oboru přibývá. Vytipovali jsme nejzajímavější místa, která takové pobyty nabízejí a zaslouží si vaši pozornost.

  Capella Ubud – Bali, Indonésie

  Cenami ověnčený resort je zasazený v srdci deštného pralesa, v absolutní harmonii s přírodou. Autorem komfortních stanů je Bill Bensley, který stylem staveb vzdává hold původním osadníkům z 19. století za jejich dobrodružného ducha. Luxusní kemp zahrnuje dvaadvacet stanů, přičemž ke každému náleží ložnice s postelí s nebesy, nábytek z tmavého dřeva s indonéskou výzdobou, venkovní terasa a privátní bazén se slanou vodou.

  Podle charakteru dokonale vybaveného ubytování můžete vybírat mezi apartmány Keliki Valley, River, Rainforest, Terrace a The Lodge. Mezi ocenění pohádkového ráje na zemi patří Nejlepší hotel na světě (č. 7), Nejlepší letovisko v Asii (č. 3) a Nejlepší hotel v Indonésii (č. 1) – podle cestovatelského magazínu Travel + Leisure za rok 2022, nebo Nejromantičtější hotel roku 2021 udělený Kiwi Awards odborníky v prémiovém cestovním ruchu.

  Foto: Capella Ubud

  Four Seasons Naviva – Punta Mita, Mexiko

  Mezinárodní společnost Four Seasons Hotels and Resorts koncem roku 2022 rozšířila své portfolio o vůbec první glamping resort. Patnáct luxusních stanů ponořila do lesů mexického poloostrova Punta Mita s velkolepým výhledem na Tichý oceán a soukromou pláží. „Nespoutané přírodní prostředí organicky podporuje naše hosty, aby se vydali vlastní osobitou cestou,“ popisuje atmosféru místa Ronny Fernandez, manažer resortu.

  Každé do dřeva laděné obydlí má obývací pokoj a ložnici se vstupem do bazénu, terasu a venkovní sprchu. Pro umocnění zážitku z tohoto místa „na konci světa“ si dopřejte ochutnávku místního vína a mexické kávy, výlet s pozorováním východu slunce nebo dechové cvičení s certifikovanými průvodci. Restaurace Copal se postará o all inclusive stravování a nápoje po celý den. V ceně je také hodinová lázeňská procedura.

  Foto: Four Seasons Naviva

  Hidden Retreat – Lom Hranice, Lipnice nad Sázavou

  Představte si naprosté soukromí, ticho, borovice a žulové skály, objímající zatopený lom uprostřed lesů nedotčeného kraje Vysočiny. Naprosté pohodlí zajišťuje útulná chatka pro dva, s vybaveným kuchyňským koutem.

  Odplavit starosti můžete nechat v unikátní sauně s interiérem z čistého smrkového dřeva a s modřínovou fasádou, nacházející se přímo na vodní hladině. Navrhli ji architekti Ateliéru HRA.

  Úžasný relax nabídne také horká koupel v cedrovém sudu. Kochat se hvězdným nebem můžete na otevřené střešní terase.

  Foto: Hidden Retreat

  Zdroj: Capella, Four Seasons Naviva, Hidden Retreat, Amazing Places

  Úžasná glampingová místa, která rádi vyměníte za svůj oblíbený hotel

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.