More

  Čeho je moc, toho je příliš. Pravidlo, které platí takřka vždy a všude. Stejně jako v nejrůznějších lidských potěšeních a neřestech je nejdůležitější balanc, není tomu jinak ani v módě. Quiet Luxury sice všichni milujeme, ale nesmíme zapomenout na ty, jejichž osobnost a charakter vyžaduje odvážnější, výraznější nebo avantgardnější kousky. Vrtkavá dáma, která si říká móda, si najde cestu ke každému! 

  Iris Van Herpen opět v sedle

  3D tisk, laserové řezání, technická modelace i nádech přírodních vzorů a barev. To jsou klíčová slova k brandu holandské designérky Iris. Umělecká díla, která tvoří jsou hodna červených koberců, proto u ní rozhodně nečekejte vliv minimalismu. Extrémně avantgardní modely, které nedávno předvedla na týdnu módy, budou k dostání již tento podzim.

  Foto: Iris Van Herpen

  „Nafouklé“ Chenpeng Studio si zakládá na objemu

  Značka, která je na trhu vysoké módy nováčkem. Vznikla teprve před sedmi lety. Co ji ale přivedlo k takové oblíbenosti všech fashionistů? Celebrity! Značku si oblíbila Rihanna i Lady Gaga. Poslední zásadní moment ve své historii Chenpeng zaznamenal při letošním Met Gala. Extrémní porci extravagance naservíroval rapperce Cardi B. Šaty se vzorem květin jemně přetvořil k obrazu letošního tématu – Karlu Lagerfeldovi. Avšak velmi podobné šaty pořídíte i v buticích.

  Foto: Chenpeng Studio

  Kenzo se letos zaměřuje na detail

  Háčkování, klasické vzory a nádech reggae. Symboly letní kolekce značky Kenzo kladou důraz na detaily. Bezchybné švy a střihy vidíte i pouhým okem. Veškeré zdobné prvky i přes počáteční pocit asymetrie jsou vyrobeny tak, aby evokovaly přesnost a preciznost. Kenzo nikdy nevypadalo lépe. Pořídíte zde nejrůznější barevné i materiálové kombince. Vše ale stále zachovává klasiku. Nenajdete tu žádné atypické materiály.

  Julien Dossen pro Paco Rabbane elektrizuje pohledem

  Paco Rabbane jakoby se na léto vypravilo na vesmírnou misi. Od samých počátků značky byla vždy přítomna posedlost materiálností, radikálními texturami a neorganickými siluetami. Není tomu jinak ani u aktuální kolekce. Stříbrné řetězy a drsné potisky v kombinaci se zářivými barvami a smyslnou krajkou působí vesmírně majestátně.

  Foto: Paco Rabbane

  Sexappeal má nové jméno – Courregés

  Přiléhavou, barevně vyladěnou a primárně sexy kolekci letos představil módní dům Courregés. Výrazné a extravagantní modely, které jsou běžně nositelné a „lze se v nich hýbat“, oslavují takzvané ombré. Barevný přechod škály teplých barev křičí po letním večírkovém šílenství. S prvními šaty můžete být na párty smyslně sexy, aniž byste cokoliv odhalila. Všechny looky vyzařují luxusně a přitahují nejrůznější pohledy!

  Foto: Courregés

  Zdroj: Instagram

  Už vás přestává bavit všudypřítomný Quiet Luxury? Nevěšte hlavu, máme tu pár tipů i pro vás

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.