Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V neděli skončil druhý ročník týdne módy v Los Angeles konaného pod záštitou N4XT Experiences. Firma totiž odkoupila projekt loni a od té doby se mu snaží vybudovat lepší jméno. A také se jí to daří. Uplynulé módní přehlídky převážně začínajících nebo menších značek zaujaly svou jedinečností i různorodostí.

  Týden módy v Los Angeles neměl nikdy stejnou věhlasnou pověst jako ty tradičně pořádané v Paříži, Londýně nebo New Yorku. To se ale začíná pomalu měnit. I když událost i nadále nepřilákala známé celebrity nebo velká návrhářská jména, přesto módní svět zaujala. Letos na podzim nabídla pět dní plných nejen módních přehlídek, ale také diskuzních panelů, promítání filmů nebo luxusních party. Akce se konala v NYA Studios v Hollywoodu.

  Od ostatních týdnů módy se pak odlišuje především svým cílem oslavovat různorodost a jedinečnost. Návrháři proto odhalili kolekce reflektující různá náboženství, rasu, gender nebo velikosti. Kromě toho je módní událost více zaměřená na menší nebo začínající podniky. „Náš program zahrnuje talenty z celého světa a každému nabízí něco, co je mu blízké,“ okomentoval její program ředitel vztahů s návrháři týdne módy v Los Angeles Noah Kozlowski.

  Firma N4XT Experiences proto také tentokrát nabídla návrhářům asistenci s castingem, stylingem vlasů, make-upu i nehtů. Kromě toho jim pomáhala také s marketingem a produkcí. „Snažíme se náš týden módy zpřístupnit různým značkám mnohem více než když dříve,“ vysvětlil dále Kozlowski. Jeho společnost proto rovněž založila novou iniciativu zvanou LAFW Society. Za cíl má podporovat začínající talenty a návrháře.

  Diverzitu oslavila například značka Theophilio. Její návrhář zavzpomínal na rodnou Jamajku

  Mezi hlavní prvky uplynulého týdne módy v Los Angeles patřily futuristické kousky a sci-fi připomínající návrhy. Oblíbené byly také sportovní outfity, ale také hedvábné šaty v jemných odstínech reflektující trvající quite luxury trend. Na události své show poprvé představily návrháři jako Theophilio, Sergio Hudson, Luis de Javier, Tombogo, BruceGlen nebo Advisry. Módní společnosti jako Gypsy Sport nebo Demobaza se pak akce účastnily už dříve.

  Příkladem různorodosti je například přehlídka návrháře Edvina Thompson, stojícího v čele značky Theophilio. Pro její tvorbu totiž využil své zkušenosti ze života na Jamajce. Do kolekce zapojil také textury, kresby nebo látky připomínající mu dobu, kdy se poprvé přestěhoval do New Jersey. Jeho návrhy proto skládaly poctu jeho rodné zemi, a to pomocí pestrých žlutých, zelených, červených nebo oranžových odstínů. Časté byly také motivy hadí kůže.

  Zdroje: WWD, Fashionista, Forbes, Instagram, YouTube

  Týden módy v Los Angeles si pomalu buduje své jméno. Oslavuje různorodost i individualitu

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.