Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  V neděli skončil druhý ročník týdne módy v Los Angeles konaného pod záštitou N4XT Experiences. Firma totiž odkoupila projekt loni a od té doby se mu snaží vybudovat lepší jméno. A také se jí to daří. Uplynulé módní přehlídky převážně začínajících nebo menších značek zaujaly svou jedinečností i různorodostí.

  Týden módy v Los Angeles neměl nikdy stejnou věhlasnou pověst jako ty tradičně pořádané v Paříži, Londýně nebo New Yorku. To se ale začíná pomalu měnit. I když událost i nadále nepřilákala známé celebrity nebo velká návrhářská jména, přesto módní svět zaujala. Letos na podzim nabídla pět dní plných nejen módních přehlídek, ale také diskuzních panelů, promítání filmů nebo luxusních party. Akce se konala v NYA Studios v Hollywoodu.

  Od ostatních týdnů módy se pak odlišuje především svým cílem oslavovat různorodost a jedinečnost. Návrháři proto odhalili kolekce reflektující různá náboženství, rasu, gender nebo velikosti. Kromě toho je módní událost více zaměřená na menší nebo začínající podniky. „Náš program zahrnuje talenty z celého světa a každému nabízí něco, co je mu blízké,“ okomentoval její program ředitel vztahů s návrháři týdne módy v Los Angeles Noah Kozlowski.

  Firma N4XT Experiences proto také tentokrát nabídla návrhářům asistenci s castingem, stylingem vlasů, make-upu i nehtů. Kromě toho jim pomáhala také s marketingem a produkcí. „Snažíme se náš týden módy zpřístupnit různým značkám mnohem více než když dříve,“ vysvětlil dále Kozlowski. Jeho společnost proto rovněž založila novou iniciativu zvanou LAFW Society. Za cíl má podporovat začínající talenty a návrháře.

  Diverzitu oslavila například značka Theophilio. Její návrhář zavzpomínal na rodnou Jamajku

  Mezi hlavní prvky uplynulého týdne módy v Los Angeles patřily futuristické kousky a sci-fi připomínající návrhy. Oblíbené byly také sportovní outfity, ale také hedvábné šaty v jemných odstínech reflektující trvající quite luxury trend. Na události své show poprvé představily návrháři jako Theophilio, Sergio Hudson, Luis de Javier, Tombogo, BruceGlen nebo Advisry. Módní společnosti jako Gypsy Sport nebo Demobaza se pak akce účastnily už dříve.

  Příkladem různorodosti je například přehlídka návrháře Edvina Thompson, stojícího v čele značky Theophilio. Pro její tvorbu totiž využil své zkušenosti ze života na Jamajce. Do kolekce zapojil také textury, kresby nebo látky připomínající mu dobu, kdy se poprvé přestěhoval do New Jersey. Jeho návrhy proto skládaly poctu jeho rodné zemi, a to pomocí pestrých žlutých, zelených, červených nebo oranžových odstínů. Časté byly také motivy hadí kůže.

  Zdroje: WWD, Fashionista, Forbes, Instagram, YouTube

  Týden módy v Los Angeles si pomalu buduje své jméno. Oslavuje různorodost i individualitu

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.