Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Dostáváme se do období roku, kdy se můžete ponořit do módních predikcí na příští rok. A je oč stát, následující sezóny budou opravdu vyprávět různorodé příběhy. Ať už se bude jednat o officecore, návrat vykrojených pasů, nebo o květinový potisk, příští rok bude nezapomenutelný. Vycházíme z kolekcí na rok 2024 i trendy videí na sociálních sítích.

  Definujte pas. Dolce&Gabbana, Dior i Valentino obdivují ženskou siluetu

  Na přehlídkových molech předních módních návrhářů se stává výrazným trendem oslavovat křivky prostřednictvím vypasovaných kousků. Módní velikáni nešetří na vytříbených sakách, kabátech i dalších kouscích, které nejen, že zdůrazňují ženskou siluetu, vytvářejí také dojem extrémní elegance a sebejistoty. Většina designérů preferuje zdůraznění postavy pomocí pásku, který podobně a umně tvaruje linie těla. 

  Foto: Dior, Valentino, Dolce&Gabbana

  Smyslné odhalovaní. Od průhledných materiálů se posuneme ke krajce

  Nechme se unést čistotou a andělským půvabem šatů, které nám představily domy jako Gabriela Hearst, Dolce&Gabbana nebo Valentino. Tyto mistrovsky navržené kousky představují nejlepší tradice haute couture, ale také zhmotňují spojení elegance a něhy. Jsou to šaty, které se stanou nezbytnou letní položkou v šatníku každé moderní ženy, zářící čistotou a jednoduchostí.

  Foto: Valentino, Gabriela Hearst, Dolce&Gabbana

  Officecore nabírá na síle. Zdůrazněte s ním svou nezávislost

  Officecore se tentokrát vymaní z tradičních mantinelů a osloví jak v ležérním, tak nadmíru sofistikovaném provedení. Například Prada se vrací s oversized kousky, které doslova křičí styl, zatímco značka Bottega Veneta se odvážně pustila do vykrojených pasů a nabraných ramen. Vytvořila tím dokonalou rovnováhu mezi kancelářskou elegancí a seriózním vzhledem. Přesto se nám nejvíce líbí Fendi, officecore totiž předvádí ve skvělých barevných kombinacích.

  Foto: Prada, Fendi, Bottega Veneta

  Olympijskou módní medaili získává „metal“. Kousky s kovovým vzhledem budou trendy víc než kdy dříve

  Zlato a stříbro, dva kovové materiály, které můžeme kombinovat podle vlastní chuti a vkusu. O tom nás přesvědčily mnohé nedávné kolekce. Příští rok nám ale přinese doslova explozi těchto osobitých kovů. Módní návrháři se totiž pustili do tvorby s nebývalou vášní, přičemž ze zlata a stříbra učinili výrazné protagonisty, kteří jasně definují nadcházející sezóny příštího roku.

  Foto: Rabanne, The Attico, Alexander McQueen

  Co by na to řekla Miranda Priestly? Vše nasvědčuje tomu, že jaro ovládnou květiny

  Květiny a květinové vzory ožily na molech módních domů jako Balmain, Simon Rocha či Rolf Ekroth. Zda se v nadcházejícím období stane jejich triumfálním návratem, necháme prozatím nezodpovězené. Ačkoliv květiny byly v poslední době trochu opomíjené, stále v nich rezonuje určité kouzlo, a dle aktuálních prezentací můžeme potvrdit, že letošní interpretace květinových motivů dosáhla excelentní úrovně.

  Zdroj: Instagram

  Odhalte trendy následujících sezón. Nabízíme módní predikce na rok 2024

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.