Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Dostáváme se do období roku, kdy se můžete ponořit do módních predikcí na příští rok. A je oč stát, následující sezóny budou opravdu vyprávět různorodé příběhy. Ať už se bude jednat o officecore, návrat vykrojených pasů, nebo o květinový potisk, příští rok bude nezapomenutelný. Vycházíme z kolekcí na rok 2024 i trendy videí na sociálních sítích.

  Definujte pas. Dolce&Gabbana, Dior i Valentino obdivují ženskou siluetu

  Na přehlídkových molech předních módních návrhářů se stává výrazným trendem oslavovat křivky prostřednictvím vypasovaných kousků. Módní velikáni nešetří na vytříbených sakách, kabátech i dalších kouscích, které nejen, že zdůrazňují ženskou siluetu, vytvářejí také dojem extrémní elegance a sebejistoty. Většina designérů preferuje zdůraznění postavy pomocí pásku, který podobně a umně tvaruje linie těla. 

  Foto: Dior, Valentino, Dolce&Gabbana

  Smyslné odhalovaní. Od průhledných materiálů se posuneme ke krajce

  Nechme se unést čistotou a andělským půvabem šatů, které nám představily domy jako Gabriela Hearst, Dolce&Gabbana nebo Valentino. Tyto mistrovsky navržené kousky představují nejlepší tradice haute couture, ale také zhmotňují spojení elegance a něhy. Jsou to šaty, které se stanou nezbytnou letní položkou v šatníku každé moderní ženy, zářící čistotou a jednoduchostí.

  Foto: Valentino, Gabriela Hearst, Dolce&Gabbana

  Officecore nabírá na síle. Zdůrazněte s ním svou nezávislost

  Officecore se tentokrát vymaní z tradičních mantinelů a osloví jak v ležérním, tak nadmíru sofistikovaném provedení. Například Prada se vrací s oversized kousky, které doslova křičí styl, zatímco značka Bottega Veneta se odvážně pustila do vykrojených pasů a nabraných ramen. Vytvořila tím dokonalou rovnováhu mezi kancelářskou elegancí a seriózním vzhledem. Přesto se nám nejvíce líbí Fendi, officecore totiž předvádí ve skvělých barevných kombinacích.

  Foto: Prada, Fendi, Bottega Veneta

  Olympijskou módní medaili získává „metal“. Kousky s kovovým vzhledem budou trendy víc než kdy dříve

  Zlato a stříbro, dva kovové materiály, které můžeme kombinovat podle vlastní chuti a vkusu. O tom nás přesvědčily mnohé nedávné kolekce. Příští rok nám ale přinese doslova explozi těchto osobitých kovů. Módní návrháři se totiž pustili do tvorby s nebývalou vášní, přičemž ze zlata a stříbra učinili výrazné protagonisty, kteří jasně definují nadcházející sezóny příštího roku.

  Foto: Rabanne, The Attico, Alexander McQueen

  Co by na to řekla Miranda Priestly? Vše nasvědčuje tomu, že jaro ovládnou květiny

  Květiny a květinové vzory ožily na molech módních domů jako Balmain, Simon Rocha či Rolf Ekroth. Zda se v nadcházejícím období stane jejich triumfálním návratem, necháme prozatím nezodpovězené. Ačkoliv květiny byly v poslední době trochu opomíjené, stále v nich rezonuje určité kouzlo, a dle aktuálních prezentací můžeme potvrdit, že letošní interpretace květinových motivů dosáhla excelentní úrovně.

  Zdroj: Instagram

  Odhalte trendy následujících sezón. Nabízíme módní predikce na rok 2024

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.

  Růst prodejů LVMH v prvním čtvrtletí zpomalil. Odráží stav světové ekonomiky

  Luxusní skupina LVMH odhalila výsledky z uplynulého čtvrtletí, poukazující na zpomalení růstu jejích prodejů. Klesnout měly o tři procenta. Jelikož je firma sdružující slavné značky považována za největší v módním průmyslu, jedná se o důležitý ukazatel. Reflektuje totiž stav světové ekonomiky.

  Swinging Sixties ožívají. Současné trendy si opět pohrávají s módou 60. let

  V éře bleskově se měnících trendů, které se už nerodí jen na přehlídkových molech, může být občas obtížné naladit se na vlnu jakéhokoli módního hitu. Zdá se však, že v kurzu jsou opět také kousky charakteristické pro rebelská 60. léta. Kromě pouštění si písniček od Beatles je tedy na čase vytáhnout minisukně a barevné punčocháče.