More

  Rafie je materiál, který si zamilujete díky jeho přirozené eleganci. Využít se dá nejen pro letní šaty, sandálky a pásky, ale také zajímavé doplňky nebo kabelky. Jeho měkká a lehká textura vám pomůže vytvořit ideální look pro luxusní letní dovolenou.

  Poddajnost a variabilitu rafie oceňují lidé už po celá staletí. V módě se ovšem materiál proslavil především v 60. a 70. letech minulého století. Zpopularizovaly ho především celebrity, které ho zapojily do svých outfitů na letních dovolených na Francouzské riviéře. Jeho přední vlastností je především lehkost a poddajnost, která návrhářům umožňuje vytvářet z něj nejen kabelky, boty a doplňky, ale také dokonalé letní šaty.

  Rafie v posledních letech narůstá na oblibě také proto, že ji do svých kolekcí návrháři zapojují čím dál častěji. Populární je především v podobě velkých klobouků, pletených tašek a košíků nebo espadrilek. Kombinovat se dá navíc i s dalšími materiály jako slámou nebo proutím. Mezi značky, které se do materiálu zamilovaly nejvíce, pak patří například Loewe nebo Prada. Obě ho totiž využily pro trendy letní tašky, často dostupné také v různých hravých barvách.

  Mezi další fanoušky rafie patří také Chanel, Bottega Veneta, Chloé, Oscar de la Renta nebo Dior. Největší poctu ovšem materiálu vzdala módní společnost Jacquemus ve své poslední kolekci La Raphia. Využila ho pro většinu z představovaných outfitů, a navíc ho na módní přehlídce nechala doslova „pršet“ na procházející modelky. V minulosti pak rafii zpracovala také Simone Rocha pro lehké, romantické šaty s balónovými rukávy. Materiál si zamiloval i Balmain, Alberta Ferretti nebo Marni.

  Rafie se z afrických plantáží postupně vypracovala až na nejluxusnější přehlídková mola

  Mezi první návrháře s láskou pro rafii ovšem patří Yves Saint Laurent. Materiál totiž na runway přinesl už v roce 1967. V takzvané „africké kolekci“ představil šaty vytvořené nejen z rafie, ale také dalších podobně vypadajících materiálů, jako je sláma, zlatá nit nebo dřevěné korálky. Rafie se získává z palmy typické pro tropické a subtropické regiony východní Afriky. Z tamních plantáží se tak materiál postupně propracoval až do nejluxusnějších butiků nejznámějších módních značek.

  Díky své popularitě se ovšem rafie dostala také do více konfekčních obchodů. Najít ji proto můžete také v kolekcích značek jako Zara, COS nebo H&M. Vybrat si můžete nejen ze zmíněných šatů a tašek, ale také například různě stylizovaných sandálků. Populární jsou také čelenky z rafie, které navíc už tak letos patří mezi nejoblíbenější typ doplňků. Vyzkoušet ale můžete také náušnice vyráběné ve tvaru drobných kuliček i visacích „řetízků“.

  Zdroj: NSS G-Club, Who What Wear, Glam, Instagram, YouTube

  Trendům letošního léta vévodí rafie. Objevte materiál jako stvořený pro luxusní dovolenou

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.