Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Rafie je materiál, který si zamilujete díky jeho přirozené eleganci. Využít se dá nejen pro letní šaty, sandálky a pásky, ale také zajímavé doplňky nebo kabelky. Jeho měkká a lehká textura vám pomůže vytvořit ideální look pro luxusní letní dovolenou.

  Poddajnost a variabilitu rafie oceňují lidé už po celá staletí. V módě se ovšem materiál proslavil především v 60. a 70. letech minulého století. Zpopularizovaly ho především celebrity, které ho zapojily do svých outfitů na letních dovolených na Francouzské riviéře. Jeho přední vlastností je především lehkost a poddajnost, která návrhářům umožňuje vytvářet z něj nejen kabelky, boty a doplňky, ale také dokonalé letní šaty.

  Rafie v posledních letech narůstá na oblibě také proto, že ji do svých kolekcí návrháři zapojují čím dál častěji. Populární je především v podobě velkých klobouků, pletených tašek a košíků nebo espadrilek. Kombinovat se dá navíc i s dalšími materiály jako slámou nebo proutím. Mezi značky, které se do materiálu zamilovaly nejvíce, pak patří například Loewe nebo Prada. Obě ho totiž využily pro trendy letní tašky, často dostupné také v různých hravých barvách.

  Mezi další fanoušky rafie patří také Chanel, Bottega Veneta, Chloé, Oscar de la Renta nebo Dior. Největší poctu ovšem materiálu vzdala módní společnost Jacquemus ve své poslední kolekci La Raphia. Využila ho pro většinu z představovaných outfitů, a navíc ho na módní přehlídce nechala doslova „pršet“ na procházející modelky. V minulosti pak rafii zpracovala také Simone Rocha pro lehké, romantické šaty s balónovými rukávy. Materiál si zamiloval i Balmain, Alberta Ferretti nebo Marni.

  Rafie se z afrických plantáží postupně vypracovala až na nejluxusnější přehlídková mola

  Mezi první návrháře s láskou pro rafii ovšem patří Yves Saint Laurent. Materiál totiž na runway přinesl už v roce 1967. V takzvané „africké kolekci“ představil šaty vytvořené nejen z rafie, ale také dalších podobně vypadajících materiálů, jako je sláma, zlatá nit nebo dřevěné korálky. Rafie se získává z palmy typické pro tropické a subtropické regiony východní Afriky. Z tamních plantáží se tak materiál postupně propracoval až do nejluxusnějších butiků nejznámějších módních značek.

  Díky své popularitě se ovšem rafie dostala také do více konfekčních obchodů. Najít ji proto můžete také v kolekcích značek jako Zara, COS nebo H&M. Vybrat si můžete nejen ze zmíněných šatů a tašek, ale také například různě stylizovaných sandálků. Populární jsou také čelenky z rafie, které navíc už tak letos patří mezi nejoblíbenější typ doplňků. Vyzkoušet ale můžete také náušnice vyráběné ve tvaru drobných kuliček i visacích „řetízků“.

  Zdroj: NSS G-Club, Who What Wear, Glam, Instagram, YouTube

  Trendům letošního léta vévodí rafie. Objevte materiál jako stvořený pro luxusní dovolenou

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.