Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S trendem quiet luxury se loni seznámil snad každý. Jeho cílem je projevovat luxus tichým a nenápadným způsobem. Od začátku roku se však do opozice staví nové styly, jako Mob Wife nebo Eclectic Grandpa. Jeho místo zaujal i nový koncept ve světě TikToku. Jeho uživatelé totiž upřednostňují takzvaný loud budgeting.

  Začíná se čím dál více ukazovat, že quiet luxury je trendem loňského roku. Staví se proti němu nejen nedávné módní přehlídky, ale i nové estetické styly populární na sociálních sítích. Pomyslný hřebík do rakve pak trendu uštědřil influencer a komik Lukas Battle. Vytvořil totiž nový koncept s názvem loud budgeting. I když ho původně zamýšlel jako vtip, uživatelé TikToku si ho okamžitě zamilovali.

  Stal se tak z něj nový populární způsob, jak přistupovat k financím. Influencer ho poprvé popsal ve svém seznamu „ins and outs“ pro rok 2024 na konci loňského roku. Sám ho pak vysvětlil jako protiklad quiet luxury. „Jedná se o novou terminologii, kterou by měli lidé používat, když nechtějí utrácet. Konverzace o penězích tak přestanou být trapné,“ dodal v prvním videu o loud budgeting Lukas Battle.

  Aplikovat pak můžete finanční strategii především ve chvílích, kdy komunikujete s ostatními. Například pokud vás přátelé pozvou na akci, kterou si nemůžete, nebo nechcete, dovolit. „Řeknete jim, že si nepřejete utrácet peníze za benzín jen proto, abyste za nimi dojeli a poslouchali, jak tři hodiny mluví o jejich ex,“ prohlásil s nadsázkou Battle. Jeho koncept pak získal na TikToku na 1,5 milionu zhlédnutí.

  Mluvit o financích je současný trend. Loud budgeting pomůže vám i vašemu okolí

  Z původního vtipu se tak stala užitečná finanční rada. Loud budgeting totiž zlepšuje konverzace o financích a pomáhá lidem pochopit jejich vztah k penězům. Kromě toho je pro ty, kteří se snaží utrácet pouze do výše určitého rozpočtu, mnohem snazší ho dodržet. Přátelé a rodina kolem nich mají navíc možnost pochopit, jaké si jejich blízcí stanovili finanční plány. Umožňuje jim to například plánovat aktivity, které si mohou dovolit všichni.

  @lukasbattle Replying to @operelly ♬ original sound – Lukas Battle

  Zároveň loud budgeting činí z šetření a neutrácení peněz v době ekonomické krize něco „cool“ a přijatelného. Umožňuje také lidem, aby o penězích přemýšleli trochu jinak. „Nejde o to, že na něco nemáte. Ale že peníze za danou věc dát zkrátka nechcete,“ popsal Battle. Nový trend pak zapadá i do období začátku roku, kdy se lidé snaží co nejvíce ušetřit po finančně náročných Vánocích. Vypadá to ovšem, že loud budgeting zůstane populární po celý rok.

  Zdroje: CNN Business, Forbes, CNET, X, TikTok

  Foto:Pexels

  Trend quiet luxury ustoupil do pozadí. Na jeho místě kraluje loud budgeting

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.