Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Další z plných dnů Newyorského týdne módy přinesl dlouho očekávané přehlídky. Tory Burch okouzlila svou „poklidnou“ show, uspořádanou v nově otevřeném centru pro vědu, vzdělávání a inovace. Brandon Maxwell návštěvníkům zakázal telefony a přiměl je ponořit se do minimalistické a elegantní kolekce. Přehlídka Paula Andrew před Rockefellerovým centrem zase neunikla dešti.

    Kostice a krinolíny mohou být i pohodlné. Módnímu světu to dokázala Tory Burch

    Návrhářka Tory Burch zatoužila na své nejnovější přehlídce vytvořit dojem klidu. „V tomhle chaotickém světě jsem chtěla trochu ticha, ale ne minimalismu. Rozhodla jsem se tedy experimentovat,“ popsala. Show se proto rozhodla umístit do nově otevřeného Centra pro vědu, vzdělávání a inovace Richarda Gildera. Architektura budovy má napodobovat způsob, jakým vítr a voda utvářejí krajinu.

    Poklidná atmosféra přehlídky ovšem ani zdaleka neznamenala, že by show nenabídla nic nového. Naopak, Burch se rozhodla „zaměřit se na kousky, které tradičně ženu omezovaly, proměnit je a učinit z nich součást jejího těla“. Tímhle způsobem obnovila například dříve využívané kostice, krinolínu nebo síťky na vlasy. Kromě toho také výrazně zkrátila lemy šatů. Takový krok je pro známou návrhářku rovněž novinkou.

    Na přehlídku Brandon Maxwell jedině bez telefonu. Show usilovala o intimitu i balanc

    Podobně klidné atmosféry se snažil docílit také návrhář Brandon Maxwell. Návštěvníkům své show proto zakázal používat telefony. Pro svou přehlídku si navíc vybral prostory galerie Andrew Kreps, které jsou „schované“ na boční ulici Cortlandt Alley. Návštěvníkům nabídl řadu návrhů vytvořených z látek, jako je len, průsvitný úplet nebo kombinace vlny a hedvábí. Zformoval je do kápí nebo kolem ramen se ovíjejících šálů.

    „Je to stejné jako v životě. Neustálé přetahování mezi svobodou a omezením, ohleduplností a neúctou, tvorbou a ničením. Jedná se o neutichající potřebu vyrovnanosti,“ popsal svou kolekci Maxwell. Návrhy plné jemných a splývavých kousků proto propojil s výraznými „hardware“ doplňky. Velké pásky a oversized „hobo“ kabelky například doplňovala zlatá nebo stříbrná skoba v podobě zamotaného uzlu.

    Paul Andrew ohromil číslem na kolečkových bruslí. Show mu ovšem narušil déšť

    Známý návrhář bot Paul Andrew se tentokrát rozhodl umístit svou prezentaci na jednu z nejvíce ikonických lokací New Yorku. Před Rockefellerovo centrum proto kolem fontány Prometheus rozmístil své nejnovější návrhy. Návštěvníky ohromil také číslem taneční skupiny na kolečkových bruslí, kterou ovšem z „pódia“ vyhnal nečekaný déšť. Návštěvníci ovšem i tak stihli obdivovat nové verze espadrilek, lodiček nebo vysokých podpatků.

    Zdroje: Fashion Network, WWD, Fashionista, YouTube, Instagram

    Tory Burch okouzlila poklidnou kolekcí, Brandon Maxwell zakázal telefony a Paul Andrew neunikl dešti

    Přátelství existují i v módě a Hollywoodu. Zendaya a Law Roach společně válcují červené koberce

    Jestli někdo zná recept na vytvoření virálního popkulturního momentu, pak je to herečka Zendaya a její stylista Law Roach. Kromě jejich společné tvůrčí vize, kterou úspěšně proměňují v kouzelné a velkolepé módní momenty, je však spojuje také nebývale silné přátelství. Pojďme si připomenout několik ikonických looků z dílny vlivného dua.

    Šperkovnice jako výstava maximalistických objektů. Úpadek tichého luxusu potvrzuje Simone Rocha i Jil Sander

    Pokud řešíte otázku šperků na léto, máme pro vás odpověď. Světoví designéři se shodli na letní absenci tichého luxusu. Nejen v oblasti ready-to-wear, ale i v přihrádce se šperky. Maximalismus se nás bude držet několik sezón, nemusíte se tedy obávat přemrštěných investic. V kurzu jsou navíc alternativní materiály, jaké předvedla například Simone Rocha.

    Luxusní hotel Lowell vítá jaro čajovým dýchánkem. Na pomoc si přizval módní dům Dior

    Značka Dior je známá nejen svými dech beroucími návrhy, ale také jedinečnými sety špičkového nádobí. Ve svých jarních čajových dýcháncích je nyní hodlá využít luxusní newyorský hotel Lowell. Zaměří se na kolekci Lily of the Valley, odkazující na oblíbenou květinu Christiana Dior.

    Náboženství jako nesmrtelný zdroj inspirace. Návrhářům nedává spát křesťanství, ani starověká symbolika

    Ačkoliv byste se divili, móda a náboženství si jdou ruku v ruce. Bylo tomu tak ještě několik generací zpět. Církev a jiná náboženská centra určovaly "trendy" takřka ve všem, tedy i v dobovém odívání. V novodobých dějinách jsme ale náboženskou tematiku uchopili zcela jinak. Ukrýváme v ní symboliku, vyjadřujeme skrze ni kontroverzi a vyvoláváme ovace i rozepři.