Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Další z plných dnů Newyorského týdne módy přinesl dlouho očekávané přehlídky. Tory Burch okouzlila svou „poklidnou“ show, uspořádanou v nově otevřeném centru pro vědu, vzdělávání a inovace. Brandon Maxwell návštěvníkům zakázal telefony a přiměl je ponořit se do minimalistické a elegantní kolekce. Přehlídka Paula Andrew před Rockefellerovým centrem zase neunikla dešti.

  Kostice a krinolíny mohou být i pohodlné. Módnímu světu to dokázala Tory Burch

  Návrhářka Tory Burch zatoužila na své nejnovější přehlídce vytvořit dojem klidu. „V tomhle chaotickém světě jsem chtěla trochu ticha, ale ne minimalismu. Rozhodla jsem se tedy experimentovat,“ popsala. Show se proto rozhodla umístit do nově otevřeného Centra pro vědu, vzdělávání a inovace Richarda Gildera. Architektura budovy má napodobovat způsob, jakým vítr a voda utvářejí krajinu.

  Poklidná atmosféra přehlídky ovšem ani zdaleka neznamenala, že by show nenabídla nic nového. Naopak, Burch se rozhodla „zaměřit se na kousky, které tradičně ženu omezovaly, proměnit je a učinit z nich součást jejího těla“. Tímhle způsobem obnovila například dříve využívané kostice, krinolínu nebo síťky na vlasy. Kromě toho také výrazně zkrátila lemy šatů. Takový krok je pro známou návrhářku rovněž novinkou.

  Na přehlídku Brandon Maxwell jedině bez telefonu. Show usilovala o intimitu i balanc

  Podobně klidné atmosféry se snažil docílit také návrhář Brandon Maxwell. Návštěvníkům své show proto zakázal používat telefony. Pro svou přehlídku si navíc vybral prostory galerie Andrew Kreps, které jsou „schované“ na boční ulici Cortlandt Alley. Návštěvníkům nabídl řadu návrhů vytvořených z látek, jako je len, průsvitný úplet nebo kombinace vlny a hedvábí. Zformoval je do kápí nebo kolem ramen se ovíjejících šálů.

  „Je to stejné jako v životě. Neustálé přetahování mezi svobodou a omezením, ohleduplností a neúctou, tvorbou a ničením. Jedná se o neutichající potřebu vyrovnanosti,“ popsal svou kolekci Maxwell. Návrhy plné jemných a splývavých kousků proto propojil s výraznými „hardware“ doplňky. Velké pásky a oversized „hobo“ kabelky například doplňovala zlatá nebo stříbrná skoba v podobě zamotaného uzlu.

  Paul Andrew ohromil číslem na kolečkových bruslí. Show mu ovšem narušil déšť

  Známý návrhář bot Paul Andrew se tentokrát rozhodl umístit svou prezentaci na jednu z nejvíce ikonických lokací New Yorku. Před Rockefellerovo centrum proto kolem fontány Prometheus rozmístil své nejnovější návrhy. Návštěvníky ohromil také číslem taneční skupiny na kolečkových bruslí, kterou ovšem z „pódia“ vyhnal nečekaný déšť. Návštěvníci ovšem i tak stihli obdivovat nové verze espadrilek, lodiček nebo vysokých podpatků.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Fashionista, YouTube, Instagram

  Tory Burch okouzlila poklidnou kolekcí, Brandon Maxwell zakázal telefony a Paul Andrew neunikl dešti

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.