Spojení dvou značek na kapsulové kolekci je v módním průmyslu obvyklé, ale začátkem prosince se spojily hned tři značky: Tod’s, Moncler a Palm Angels. Dámská a pánská podzimní kolekce se opírá o dvoje signature boty Tod’s, které Palm Angels reinterpretovali pro Moncler Genius. Tváří kampaně je topmodelka Naomi Campbell.

Projekt Tod’s x 8 Moncler Palm Angels je součástí kreativní laboratoře Tod’s Factory, která byla spuštěna v roce 2018 s cílem vytvářet netradiční projekty s designéry a umělci ze světa luxusu a designu, představovat kolekce a limitované edice a reinterpretovat styl a dědictví značky Tod’s.

„Zajímá mě kvalita produktu a vášeň, která za ním leží. Proto se při každé spolupráci obracím na ty nejlepší,“ řekl zakladatel a kreativní ředitel Palm Angels Francesco Ragazzi pro UPS Magazine. „Spolupráce je způsobem jak experimentovat, propojovat naší vizi a učit se díky spojení s takovými giganty, jako jsou Tod’s a Moncler.“

Sám Ragazzi vyrůstal s botami Tod’s na nohou. I proto vyjádřil svůj obdiv k tomu, co samotná značka představuje: „Hodně mluvíme o Made in Italy, ale podle mého názoru toho není nikdy dost.” Vyzdvihl řemeslníky Tod’s a zmínil, že přistupoval k návrhu kolekce s respektem, přidal kontrastní prvky a přitom zachoval podstatu.

Ragazzi spojil odkazy na americký sport a popkulturu s italským vkusem na charakteristických mokasínách Tod’s Gommino s motivem plamene. Ve stejném duchu jsou přepracovány prvky horského sportovního oblečení pro model W.G. Nová verze ikonických zimních bot Gommino má prvky horolezecké a detaily sněhové boty.

Naomi Campbell fotografoval v Miami filadelfský fotograf Quil Lemons. Oblékla zlatou bundu Keon, kombinovanou se zlatými tepláky. Dále třpytivou černou kombinaci crop topu a kalhot pod péřovou vestou. Charakter snímků se nese v duchu vintage 90. let, s basketbalovým hřištěm, lehátky, skokanským prknem a mořským molem.

Foto: Tod’s

„Je to uvolněná hravá kolekce, což je podstatou Palm Angels,“ řekl Ragazzi a dodal: „Na tomto příběhu spolupracovaly tři značky, pocházející z různých světů. Spojily se, aby viděly produkt novým, převratným způsobem. To vytváří energii, která je v módě nezbytná.“

Značka Tod’s Factory byla uvedena na trh v září 2018 s Alessandrem Dell’Acquou, v červenci 2019 ji následoval Alber Elbaz. V březnu 2020 přišla řada na Maiko Kurogouchi, návrhářku stojící za japonskou značkou Mame Kurogou.

Zdroj: Tod’s, Instagram

Foto:Tod's

Tod’s Factory se spojuje s Moncler Genius a Palm Angels

Kampaň Gucci Horsebit 1955 inovuje vlastní historii. Klasickou kabelku představí po svém tři známé tváře

V nejnovější kampani se společnost Gucci rozhodla propojit vlastní historii s osobnostmi třech hvězdných umělkyň. Různé varianty klasické kabelky Horsebit 1955 proto představí Halle Bailey, Hanni a Julia Garner. Každá ikonické tašce vnukla vlastní styl.

Jaro i léto v jednom flakonu. Přivítejte slunečné dny s novým parfémem

Jarní měsíce jsou tu a s nimi i teplé dny, plné slunce a zábavy. A co by mohlo být lepšího než si užít sezónu s dokonalou vůní? V tomto článku se podíváme na nejatraktivnější parfémy pro teplé dny. Od osvěžujících citrusových vůní až po květinové esence, které vám dodají potřebnou dávku svěžesti a energie. Ať už jste na pláži, v kanceláři nebo venku s přáteli, tyto parfémy vás budou provázet po celý den.

Neviditelné šaty nebo látka co mění barvy. Futuristické materiály mění pravidla oděvu

Začínáme si uvědomovat, že naše planeta už dlouho nedokáže udržet tempo s rychlostí módního průmyslu a současná situace není dlouhodobě udržitelná. Bude ještě chvíli trvat, než dokážeme ve většině nahradit materiály jako bavlna nebo polyester, ale už teď v laboratořích vznikají textilie, které nabízí víc než jen řešení. Nabízí budoucnost.