Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Spojení dvou značek na kapsulové kolekci je v módním průmyslu obvyklé, ale začátkem prosince se spojily hned tři značky: Tod’s, Moncler a Palm Angels. Dámská a pánská podzimní kolekce se opírá o dvoje signature boty Tod’s, které Palm Angels reinterpretovali pro Moncler Genius. Tváří kampaně je topmodelka Naomi Campbell.

  Projekt Tod’s x 8 Moncler Palm Angels je součástí kreativní laboratoře Tod’s Factory, která byla spuštěna v roce 2018 s cílem vytvářet netradiční projekty s designéry a umělci ze světa luxusu a designu, představovat kolekce a limitované edice a reinterpretovat styl a dědictví značky Tod’s.

  „Zajímá mě kvalita produktu a vášeň, která za ním leží. Proto se při každé spolupráci obracím na ty nejlepší,“ řekl zakladatel a kreativní ředitel Palm Angels Francesco Ragazzi pro UPS Magazine. „Spolupráce je způsobem jak experimentovat, propojovat naší vizi a učit se díky spojení s takovými giganty, jako jsou Tod’s a Moncler.“

  Sám Ragazzi vyrůstal s botami Tod’s na nohou. I proto vyjádřil svůj obdiv k tomu, co samotná značka představuje: „Hodně mluvíme o Made in Italy, ale podle mého názoru toho není nikdy dost.” Vyzdvihl řemeslníky Tod’s a zmínil, že přistupoval k návrhu kolekce s respektem, přidal kontrastní prvky a přitom zachoval podstatu.

  Ragazzi spojil odkazy na americký sport a popkulturu s italským vkusem na charakteristických mokasínách Tod’s Gommino s motivem plamene. Ve stejném duchu jsou přepracovány prvky horského sportovního oblečení pro model W.G. Nová verze ikonických zimních bot Gommino má prvky horolezecké a detaily sněhové boty.

  Naomi Campbell fotografoval v Miami filadelfský fotograf Quil Lemons. Oblékla zlatou bundu Keon, kombinovanou se zlatými tepláky. Dále třpytivou černou kombinaci crop topu a kalhot pod péřovou vestou. Charakter snímků se nese v duchu vintage 90. let, s basketbalovým hřištěm, lehátky, skokanským prknem a mořským molem.

  Foto: Tod’s

  „Je to uvolněná hravá kolekce, což je podstatou Palm Angels,“ řekl Ragazzi a dodal: „Na tomto příběhu spolupracovaly tři značky, pocházející z různých světů. Spojily se, aby viděly produkt novým, převratným způsobem. To vytváří energii, která je v módě nezbytná.“

  Značka Tod’s Factory byla uvedena na trh v září 2018 s Alessandrem Dell’Acquou, v červenci 2019 ji následoval Alber Elbaz. V březnu 2020 přišla řada na Maiko Kurogouchi, návrhářku stojící za japonskou značkou Mame Kurogou.

  Zdroj: Tod’s, Instagram

  Foto:Tod's

  Tod’s Factory se spojuje s Moncler Genius a Palm Angels

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.