Spekulace o tom, že Timothée Chalamet natáčí v New Yorku kampaň pro značku Chanel se potvrdily. Módní dům totiž v pondělí oznámil, že se herec stal ambasadorem pánské vůně Bleu de Chanel. Je to zároveň poprvé, co se hvězda filmu postaví do takové role.

Společnost Chanel považuje herce francouzsko-amerického původu Timothée Chalamet za dokonalou tvář zastupující její vůni. Parfém Bleu de Chanel má být totiž určený „pro muže, který jen nezůstává u obyčejných hranic života, ale dívá se i za ně“. Roli slavného herce jako ambasadora pak značka oznámila v pondělí. Zveřejnila také několik doprovodných fotografií zachycených fotografem Mario Sorrenti.

Na podzim má ovšem vyjít také kampaň natočená v New Yorku. Chalamet na krátkém filmu spolupracoval se slavným režisérem Martinem Scorsese. Herec se ke kampani prozatím nevyjádřil. Jedná se ovšem o jeho první zkušenost s podobně oficiálním zastupováním módní firmy. A to i přes to, že je dlouhodobým oblíbencem mnoha luxusních značek. Známý je totiž svým odvážným stylem bourajícím hranice mezi pánskou a dámskou módou.

I z toho důvodu se hodí k vůni určené pro muže, kteří „se odmítají podřídit zavedeným pravidlům“. Zástupci značky také prohlásili, že si herce vybrali kvůli jeho „odvážnému stylu a neomluvitelnému šarmu“. Kromě toho má vůně podle Chanel „představovat ducha muže, který si vybírá vlastní osud s nezávislostí a odhodlaností“. Tedy přesně tak, jak to podle společnosti dělá i Chalamet.

Chanel se ve svém beauty oddělení zaměřuje čím dál více na mladistvou energii

Také doprovodná kampaň má proto „vzdorovat předpokladům klasické pánské vůně“. Parfém Bleu de Chanel totiž zachycuje aromatickou dřevěnou vůni. Prolíná se také s citrusovým aroma citronové kůry a bergamotu. To zase dokreslují bohaté tóny cedru a santalového dřeva. Jedná se tedy o perfektní kombinaci svěžesti a smyslnosti. Vůně pak už jednou ambasadora měla. Byl jím herec Gaspard Ulliel, který loni tragicky zemřel při nehodě na lyžích.

Volba Timothée Chalamet jako ambasadora pak značí také snahu Chanel zaměřit se ve svém beauty oddělení na více mladistvou energii. V únoru totiž rovněž oznámila novou tvář dámské vůně Coco Mademoiselle. Stala se jí herečka Whitney Peak. Chalamet se pak proslavil především svou rolí ve filmu režiséra Luca Guadagnino s názvem Call Me by Your Name. Známý je také výkonem ve filmech Dune, Interstellar nebo The French Dispatch.

Zdroj: Fashion Network, Wallpaper, Fashion United, Instagram, YouTube

Timothée Chalamet si poprvé vyzkouší roli ambasadora. Ztvární esenci vůně Bleu de Chanel

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.