Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Spekulace o tom, že Timothée Chalamet natáčí v New Yorku kampaň pro značku Chanel se potvrdily. Módní dům totiž v pondělí oznámil, že se herec stal ambasadorem pánské vůně Bleu de Chanel. Je to zároveň poprvé, co se hvězda filmu postaví do takové role.

  Společnost Chanel považuje herce francouzsko-amerického původu Timothée Chalamet za dokonalou tvář zastupující její vůni. Parfém Bleu de Chanel má být totiž určený „pro muže, který jen nezůstává u obyčejných hranic života, ale dívá se i za ně“. Roli slavného herce jako ambasadora pak značka oznámila v pondělí. Zveřejnila také několik doprovodných fotografií zachycených fotografem Mario Sorrenti.

  Na podzim má ovšem vyjít také kampaň natočená v New Yorku. Chalamet na krátkém filmu spolupracoval se slavným režisérem Martinem Scorsese. Herec se ke kampani prozatím nevyjádřil. Jedná se ovšem o jeho první zkušenost s podobně oficiálním zastupováním módní firmy. A to i přes to, že je dlouhodobým oblíbencem mnoha luxusních značek. Známý je totiž svým odvážným stylem bourajícím hranice mezi pánskou a dámskou módou.

  I z toho důvodu se hodí k vůni určené pro muže, kteří „se odmítají podřídit zavedeným pravidlům“. Zástupci značky také prohlásili, že si herce vybrali kvůli jeho „odvážnému stylu a neomluvitelnému šarmu“. Kromě toho má vůně podle Chanel „představovat ducha muže, který si vybírá vlastní osud s nezávislostí a odhodlaností“. Tedy přesně tak, jak to podle společnosti dělá i Chalamet.

  Chanel se ve svém beauty oddělení zaměřuje čím dál více na mladistvou energii

  Také doprovodná kampaň má proto „vzdorovat předpokladům klasické pánské vůně“. Parfém Bleu de Chanel totiž zachycuje aromatickou dřevěnou vůni. Prolíná se také s citrusovým aroma citronové kůry a bergamotu. To zase dokreslují bohaté tóny cedru a santalového dřeva. Jedná se tedy o perfektní kombinaci svěžesti a smyslnosti. Vůně pak už jednou ambasadora měla. Byl jím herec Gaspard Ulliel, který loni tragicky zemřel při nehodě na lyžích.

  Volba Timothée Chalamet jako ambasadora pak značí také snahu Chanel zaměřit se ve svém beauty oddělení na více mladistvou energii. V únoru totiž rovněž oznámila novou tvář dámské vůně Coco Mademoiselle. Stala se jí herečka Whitney Peak. Chalamet se pak proslavil především svou rolí ve filmu režiséra Luca Guadagnino s názvem Call Me by Your Name. Známý je také výkonem ve filmech Dune, Interstellar nebo The French Dispatch.

  Zdroj: Fashion Network, Wallpaper, Fashion United, Instagram, YouTube

  Timothée Chalamet si poprvé vyzkouší roli ambasadora. Ztvární esenci vůně Bleu de Chanel

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.