More

  Cindy, Linda, Naomi, Christy, to jsou jména a tváře poznatelné bez nutnosti doplnit příjmení. Zlatá éra supermodelek 90. let, nad kterou si obvykle všichni nostalgicky povzdechnou, se nyní vrací zpět, alespoň na televizní obrazovce. Nový dokument z dílny Apple TV mapuje cestu a kariéru těchto legendárních osobností v úplně nové a osobní rovině. Oficiálně spatří světlo světa 20. září.

  Ženskost, přátelství a mateřství očima supermodelek

  Dokumentární seriál z produkce EP a oscarové režisérky Barbary Kopple byl vytvořen pro platformu Apple TV a servíruje příběh čtyř slavných modelek, které se poprvé setkaly v 80. letech v New Yorku. Naomi Campbell, Cindy Crawford, Christy Turlington a Linda Evangelista kompletně přepsaly historii i tehdejší definici toho, co znamená být modelkou. Nyní se toto kvarteto znovu spojilo, aby vyprávělo příběhy dotýkající se jejich profesního i osobního života z první ruky. Vyprávění je zároveň protkáno potřebou vyzdvihnout roli žen v módě, mateřství a přátelství přetavené v sesterské vztahy. Supermodelky nejenže v křeslech před kamerou reflektují svou minulost, ale podílejí se i na přípravě samotného pořadu jako výkonné producentky.

  Zlaté časy…no přece 90. léta!

  Mnozí módní veteráni vzpomínají na období těsně před začátkem nového milénia jako na staré dobré časy. Oděvní průmysl byl do značné míry uzavřeným elitním kruhem, který se sebou nesl auru exkluzivity a mystičnosti. V Paříži vrcholily přehlídky haute couture od Mugler nebo Chanel a vzduch byl nabitý nezapomenutelnou energií. Na přehlídky se nedostal jen tak kdokoli, často byly přístupné pouze redaktorům časopisů, módním kritikům a několika vybraným hostům. V době bez sociálních sítí si veřejnost musela počkat na profesionální fotografie.

  Zdroj: Mugler

  „Nevstáváme z postele za méně než 10 tisíc dolarů na den.“

  Vše to nabralo legendární momentum během přehlídky Versace podzim/zima 1991-1992. Naomi, Cindy, Christy a Linda byly čerstvými tvářemi nového singlu Freedom! od Georgea Michael. Při finále Gianniho přehlídky se vydaly po molu ruku v ruce zpívajíc slova nejnovější písně. Nemohla chybět nezkrotná svůdnost a sebevědomí vepsané do tváří a chůze těchto čtyř žen. Od tohoto okamžiku se modelky staly něčím víc než jen často skloňovanými věšáky na šaty. Byly to osobnosti, celebrity. Každý chtěl být v jejich přítomnosti, mít je na obálce, na své párty. Staly se stejně prominentními jako samotní návrháři, reprezentovali svou vlastní značku. Po více než třech dekádách od jejich hvězdné slávy se neustále ozývají úvahy o tom, zda se někdo ještě vyrovná definici skutečné supermodelky 90. let, nebo zda je to jen pouhý melancholický závan z módní minulosti.

  Zdroje: Apple, Youtube, WWD, Variety

  The Super Models: na obrazovky přichází příběh čtyř žen, které změnily módní průmysl

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.