Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Cindy, Linda, Naomi, Christy, to jsou jména a tváře poznatelné bez nutnosti doplnit příjmení. Zlatá éra supermodelek 90. let, nad kterou si obvykle všichni nostalgicky povzdechnou, se nyní vrací zpět, alespoň na televizní obrazovce. Nový dokument z dílny Apple TV mapuje cestu a kariéru těchto legendárních osobností v úplně nové a osobní rovině. Oficiálně spatří světlo světa 20. září.

  Ženskost, přátelství a mateřství očima supermodelek

  Dokumentární seriál z produkce EP a oscarové režisérky Barbary Kopple byl vytvořen pro platformu Apple TV a servíruje příběh čtyř slavných modelek, které se poprvé setkaly v 80. letech v New Yorku. Naomi Campbell, Cindy Crawford, Christy Turlington a Linda Evangelista kompletně přepsaly historii i tehdejší definici toho, co znamená být modelkou. Nyní se toto kvarteto znovu spojilo, aby vyprávělo příběhy dotýkající se jejich profesního i osobního života z první ruky. Vyprávění je zároveň protkáno potřebou vyzdvihnout roli žen v módě, mateřství a přátelství přetavené v sesterské vztahy. Supermodelky nejenže v křeslech před kamerou reflektují svou minulost, ale podílejí se i na přípravě samotného pořadu jako výkonné producentky.

  Zlaté časy…no přece 90. léta!

  Mnozí módní veteráni vzpomínají na období těsně před začátkem nového milénia jako na staré dobré časy. Oděvní průmysl byl do značné míry uzavřeným elitním kruhem, který se sebou nesl auru exkluzivity a mystičnosti. V Paříži vrcholily přehlídky haute couture od Mugler nebo Chanel a vzduch byl nabitý nezapomenutelnou energií. Na přehlídky se nedostal jen tak kdokoli, často byly přístupné pouze redaktorům časopisů, módním kritikům a několika vybraným hostům. V době bez sociálních sítí si veřejnost musela počkat na profesionální fotografie.

  Zdroj: Mugler

  „Nevstáváme z postele za méně než 10 tisíc dolarů na den.“

  Vše to nabralo legendární momentum během přehlídky Versace podzim/zima 1991-1992. Naomi, Cindy, Christy a Linda byly čerstvými tvářemi nového singlu Freedom! od Georgea Michael. Při finále Gianniho přehlídky se vydaly po molu ruku v ruce zpívajíc slova nejnovější písně. Nemohla chybět nezkrotná svůdnost a sebevědomí vepsané do tváří a chůze těchto čtyř žen. Od tohoto okamžiku se modelky staly něčím víc než jen často skloňovanými věšáky na šaty. Byly to osobnosti, celebrity. Každý chtěl být v jejich přítomnosti, mít je na obálce, na své párty. Staly se stejně prominentními jako samotní návrháři, reprezentovali svou vlastní značku. Po více než třech dekádách od jejich hvězdné slávy se neustále ozývají úvahy o tom, zda se někdo ještě vyrovná definici skutečné supermodelky 90. let, nebo zda je to jen pouhý melancholický závan z módní minulosti.

  Zdroje: Apple, Youtube, WWD, Variety

  The Super Models: na obrazovky přichází příběh čtyř žen, které změnily módní průmysl

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.