Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost AZ Factory zdvojnásobuje svůj závazek podporovat začínající talenty. Během Paris Couture Weeku pořádá akci, na níž představí práci Tennessyho Thoresona, čerstvého absolventa školy módy, který dělá první krůčky v oboru.

  Po předčasné smrti svého zakladatele Alberta Elbaze v roce 2021 se AZ Factory zaměřila na spolupráci s hostujícími tvůrci neboli „amigos“ a 23. ledna uvede přehlídku, kterou označuje jako „divadelní představení“. K vidění bude dvanáct Thoresonových modelů inspirovaných konceptem „superhrdinek a jejich výjimečných schopností“, vyprávějící příběh o tom, kterak móda může být pro každého člověka způsobem, jak vyjádřit svou vlastní osobnost a cítit se oceněn,“ uvedla značka ve svém prohlášení.

  Výkonný ředitel společnosti Richemont Mauro Grimaldi se s francouzským návrhářem seznámil během jeho absolventské přehlídky na HEAD Genève v listopadu 2021, kde Thoreson se svými fantaskními modely získal ocenění Eyes on Talents i cenu Bachelor Bongédie.

  Grimaldi uvedl, že na něj udělaly dojem Thoresonovy technické dovednosti a osobitá estetika, jakož i jeho schopnost vyprávět příběhy, které mají kořeny v posílení postavení žen a queer lidí, inkluzivnosti a radosti. Společnost byla okamžitě svedena „jeho talentem, kreativitou, technickými dovednostmi, mimořádnou narativní silou i jeho emocionální schopností komunikovat“.

  Foto: HEAD Genève

  Společnost dává šanci začínajícím návrhářům

  Jak bylo oznámeno, AZ Factory plánuje šest prezentací ročně s hostujícími tvůrci. Zatímco Couture Week je vyhrazen začínajícím talentům, přehlídky ready-to-wear budou příležitostí k odhalení spolupráce se zavedenějšími návrháři.

  Grimaldi upřesnil důvody spolupráce s „absolutními začátečníky“, jako je právě Thoreson, a uvedl, že cílem je vytvořit síť talentů kolem mateřské společnosti Compagnie Financière Richemont.

  „Tyto projekty, které představujeme, nejsou bezprostředně zaměřeny na komerční potenciál, ale představují závazek společnosti podporovat novou generaci módních návrhářů,“ vysvětlil Grimaldi.

  „I když začínáme s jednorázovou spoluprací, hledáme lidi, kteří se potencionálně mohou stát naší součástí. Může to být přímo s AZ Factory, může to být s některým z našich dalších módních domů, může to být tak, že se v určitém momentě rozhodneme, že je podpoříme a investujeme do jejich vlastní značky. Určitě si nikdy nevybíráme návrháře, u kterých už od počátku víme, že nebude prostor pro další spolupráci,“ dodal.

  Zatímco ceny za módu v posledních letech nabývají na velikosti a významu, tato společnost vynáší čerstvé absolventy přímo do luxusní skupiny s plným přístupem ke kreativním týmům a týmům pro vývoj produktů, stejně jako ke zdrojům marketingu a komunikace.

  „To je ta pravá krása. Nabízíme talentovaným lidem příležitost ještě předtím, než jsou z hlediska struktury připraveni. Dáváme jim možnost realizovat jejich sny a zároveň se jim snažíme nabídnout schéma, jak tyto sny strukturovat do skutečné kolekce,“ vysvětluje Grimaldi.

  Zdroj: Women’s Wear Daily, Fashion Network, Instagram

  Tennessy Thoreson, nový „amigo“ společnosti AZ Factory

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.