Společnost AZ Factory zdvojnásobuje svůj závazek podporovat začínající talenty. Během Paris Couture Weeku pořádá akci, na níž představí práci Tennessyho Thoresona, čerstvého absolventa školy módy, který dělá první krůčky v oboru.

Po předčasné smrti svého zakladatele Alberta Elbaze v roce 2021 se AZ Factory zaměřila na spolupráci s hostujícími tvůrci neboli „amigos“ a 23. ledna uvede přehlídku, kterou označuje jako „divadelní představení“. K vidění bude dvanáct Thoresonových modelů inspirovaných konceptem „superhrdinek a jejich výjimečných schopností“, vyprávějící příběh o tom, kterak móda může být pro každého člověka způsobem, jak vyjádřit svou vlastní osobnost a cítit se oceněn,“ uvedla značka ve svém prohlášení.

Výkonný ředitel společnosti Richemont Mauro Grimaldi se s francouzským návrhářem seznámil během jeho absolventské přehlídky na HEAD Genève v listopadu 2021, kde Thoreson se svými fantaskními modely získal ocenění Eyes on Talents i cenu Bachelor Bongédie.

Grimaldi uvedl, že na něj udělaly dojem Thoresonovy technické dovednosti a osobitá estetika, jakož i jeho schopnost vyprávět příběhy, které mají kořeny v posílení postavení žen a queer lidí, inkluzivnosti a radosti. Společnost byla okamžitě svedena „jeho talentem, kreativitou, technickými dovednostmi, mimořádnou narativní silou i jeho emocionální schopností komunikovat“.

Foto: HEAD Genève

Společnost dává šanci začínajícím návrhářům

Jak bylo oznámeno, AZ Factory plánuje šest prezentací ročně s hostujícími tvůrci. Zatímco Couture Week je vyhrazen začínajícím talentům, přehlídky ready-to-wear budou příležitostí k odhalení spolupráce se zavedenějšími návrháři.

Grimaldi upřesnil důvody spolupráce s „absolutními začátečníky“, jako je právě Thoreson, a uvedl, že cílem je vytvořit síť talentů kolem mateřské společnosti Compagnie Financière Richemont.

„Tyto projekty, které představujeme, nejsou bezprostředně zaměřeny na komerční potenciál, ale představují závazek společnosti podporovat novou generaci módních návrhářů,“ vysvětlil Grimaldi.

„I když začínáme s jednorázovou spoluprací, hledáme lidi, kteří se potencionálně mohou stát naší součástí. Může to být přímo s AZ Factory, může to být s některým z našich dalších módních domů, může to být tak, že se v určitém momentě rozhodneme, že je podpoříme a investujeme do jejich vlastní značky. Určitě si nikdy nevybíráme návrháře, u kterých už od počátku víme, že nebude prostor pro další spolupráci,“ dodal.

Zatímco ceny za módu v posledních letech nabývají na velikosti a významu, tato společnost vynáší čerstvé absolventy přímo do luxusní skupiny s plným přístupem ke kreativním týmům a týmům pro vývoj produktů, stejně jako ke zdrojům marketingu a komunikace.

„To je ta pravá krása. Nabízíme talentovaným lidem příležitost ještě předtím, než jsou z hlediska struktury připraveni. Dáváme jim možnost realizovat jejich sny a zároveň se jim snažíme nabídnout schéma, jak tyto sny strukturovat do skutečné kolekce,“ vysvětluje Grimaldi.

Zdroj: Women’s Wear Daily, Fashion Network, Instagram

Tennessy Thoreson, nový „amigo“ společnosti AZ Factory

Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.