More

  Společnost AZ Factory zdvojnásobuje svůj závazek podporovat začínající talenty. Během Paris Couture Weeku pořádá akci, na níž představí práci Tennessyho Thoresona, čerstvého absolventa školy módy, který dělá první krůčky v oboru.

  Po předčasné smrti svého zakladatele Alberta Elbaze v roce 2021 se AZ Factory zaměřila na spolupráci s hostujícími tvůrci neboli „amigos“ a 23. ledna uvede přehlídku, kterou označuje jako „divadelní představení“. K vidění bude dvanáct Thoresonových modelů inspirovaných konceptem „superhrdinek a jejich výjimečných schopností“, vyprávějící příběh o tom, kterak móda může být pro každého člověka způsobem, jak vyjádřit svou vlastní osobnost a cítit se oceněn,“ uvedla značka ve svém prohlášení.

  Výkonný ředitel společnosti Richemont Mauro Grimaldi se s francouzským návrhářem seznámil během jeho absolventské přehlídky na HEAD Genève v listopadu 2021, kde Thoreson se svými fantaskními modely získal ocenění Eyes on Talents i cenu Bachelor Bongédie.

  Grimaldi uvedl, že na něj udělaly dojem Thoresonovy technické dovednosti a osobitá estetika, jakož i jeho schopnost vyprávět příběhy, které mají kořeny v posílení postavení žen a queer lidí, inkluzivnosti a radosti. Společnost byla okamžitě svedena „jeho talentem, kreativitou, technickými dovednostmi, mimořádnou narativní silou i jeho emocionální schopností komunikovat“.

  Foto: HEAD Genève

  Společnost dává šanci začínajícím návrhářům

  Jak bylo oznámeno, AZ Factory plánuje šest prezentací ročně s hostujícími tvůrci. Zatímco Couture Week je vyhrazen začínajícím talentům, přehlídky ready-to-wear budou příležitostí k odhalení spolupráce se zavedenějšími návrháři.

  Grimaldi upřesnil důvody spolupráce s „absolutními začátečníky“, jako je právě Thoreson, a uvedl, že cílem je vytvořit síť talentů kolem mateřské společnosti Compagnie Financière Richemont.

  „Tyto projekty, které představujeme, nejsou bezprostředně zaměřeny na komerční potenciál, ale představují závazek společnosti podporovat novou generaci módních návrhářů,“ vysvětlil Grimaldi.

  „I když začínáme s jednorázovou spoluprací, hledáme lidi, kteří se potencionálně mohou stát naší součástí. Může to být přímo s AZ Factory, může to být s některým z našich dalších módních domů, může to být tak, že se v určitém momentě rozhodneme, že je podpoříme a investujeme do jejich vlastní značky. Určitě si nikdy nevybíráme návrháře, u kterých už od počátku víme, že nebude prostor pro další spolupráci,“ dodal.

  Zatímco ceny za módu v posledních letech nabývají na velikosti a významu, tato společnost vynáší čerstvé absolventy přímo do luxusní skupiny s plným přístupem ke kreativním týmům a týmům pro vývoj produktů, stejně jako ke zdrojům marketingu a komunikace.

  „To je ta pravá krása. Nabízíme talentovaným lidem příležitost ještě předtím, než jsou z hlediska struktury připraveni. Dáváme jim možnost realizovat jejich sny a zároveň se jim snažíme nabídnout schéma, jak tyto sny strukturovat do skutečné kolekce,“ vysvětluje Grimaldi.

  Zdroj: Women’s Wear Daily, Fashion Network, Instagram

  Tennessy Thoreson, nový „amigo“ společnosti AZ Factory

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.