Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  Uživatelé sociální sítě TikTok moc rádi propadají různým wellness trendům. Ať už jde o mocktail vylepšující spánek, nebo masku ze lněných semínek. Většina z podobně populárních metod je ovšem neškodná. To stejné ovšem nelze říct o v současnosti trendy #rawmilk. Syrové mléko se tak těší čím dál větší oblibě, a to navzdory varování odborníků.

  - Reklama -

  Když jsme v minulosti reportovali o TikTok wellness trendech, činili jsme tak s jistou nadsázkou. Vysvětlili jsme, jaká „tajemství“ se mají skrývat za zdánlivě zázračnými metodami, a proč vlastně neublíží je vyzkoušet. I když s největší pravděpodobností nefungují, nebo ne o moc víc než jiné, osvědčené a bezpečné produkty. Naposledy jsme reportovali například o populárním Sleepy Girl Mocktail.

  Stejně však nelze přistoupit k současnému trendu s názvem #rawmilk. Ano, klasická debata o syrovém versus pasterizovaném mléku je zpět. Tentokrát se však z on-line fór dostala až na sociální síť TikTok. Dává tedy smysl, že okamžitě nabrala obrovských rozměrů. Není tak divu, že #rawmilk získal na TikToku na 195 milionů zhlédnutí. Populární jsou především videa, ve kterých influenceři poukazují na výhody syrového mléka.

  Podle nich má totiž nabízet více proteinu a živin, na rozdíl od toho pasterizovaného. Někteří také tvrdí, že má být vhodnější pro lidi s intolerancí laktózy. Na druhou stranu se ovšem staví většina vědců a lékařů. Pasterizace totiž syrové mléko zbavuje nebezpečných bakterií a plísní. Také z toho důvodu je syrové mléko v některých státech ilegální. Rovněž ho nenajdete v obchodech, k zakoupení je pouze přímo u farmářů.

  - Reklama -

  Pasterizace mléka hodnotu živin, ani proteinu nesnižuje. Potlačuje ale riziko závažných zdravotních problémů

  Popularita #rawmilk pak souvisí s jiným v současnosti populárním trendem. Lidé si totiž začínají uvědomovat negativní dopady ultra zpracovaných potravin a snaží se jim vyhýbat. Za stejné nebezpečí pak považují také pasterizaci. Metoda vytvořená na konci 19. století ovšem znamená pouze zahřátí tekutin za účelem odstranění už zmíněných bakterií nebo plísní. Také z toho důvodu vědce a lékaře nejnovější trend syrového mléka tak děsí.

  @𝔟𝔩𝔬𝔬𝔡𝔣𝔩𝔬𝔴𝔢𝔯 #stitch with @Gabby🤍 a child’s life is NEVER worth the risk. drink whatever you want but you have a duty to protect your child. #science #stem #foodsafety #foodpoisoning #microbiology #rawmilk #rawmilktruth #hemolyticuremicsyndrome #kidneyfailure #medicine #healthandwellness #medlabscience ♬ original sound – morticia 🥀

  Není rovněž dokázáno, že by pasterizace snižovala nutriční hodnotu mléka, ani množství proteinu. Vysvětluje to například meta-analýza z vědeckého žurnálu Journal of Food Protection, která analyzovala na 40 studií. Stejný výsledek pak předložila také studie z American Journal of Food Technology nebo Jornal of Nutrition. Vědci také nenalezli žádný důkaz proto, že by mělo být syrové mléko lepší pro lidi s intolerancí laktózy.

  Naopak bylo v historii už několikrát dokázáno, že mléko obsahuje bakterie, které mohou vést k závažným infekcím. Mezi jejich dopady patří zvracení, průjem, dehydratace, bolest hlavy a žaludku, horečka nebo nevolnost. V některých případech pak mohou vést až k hospitalizaci. Samozřejmě se může stát, že se zrovna napijete syrového mléka, které žádné bakterie obsahovat nebude. Vědci však opakovaně zdůrazňují, že rizika spojená s #rawmilk za nejnovější trend opravdu nestojí.

  - Reklama -

  Zdroje: WWD, Esquire, The Guardian, X, TikTok

  Tenhle trend raději vynechejte. Co stojí za nejnovějším objevem TikToku #rawmilk

  Vkročte do druhé poloviny roku správnou nohou. Plánování usnadní papíroví pomocníci

  Spolu s červencem započala také druhá polovina letošního roku. S rychle ubíhajícími měsíci lze snadno ztratit přehled o tom, jaké plány jsme si v minulosti stanovili. Pozvěte si proto na pomoc deníky a diáře, které se nevážou na žádná data, a tak je můžete svými poznámkami, cíli a sny s klidem zaplnit i uprostřed léta.

  Péče po lenošení na pláži se vyplatí. Odměňte svou pleť i po vysněném odpočinku

  Letní dlouhé dny strávené na zářivé písečné pláži často lákají k tomu, abychom se poddali únavě a po příchodu do hotelového pokoje se rovnou zachumlali do postele. Vaše pleť má ovšem na podobný scénář jiný názor. I přes zdánlivý relax totiž po celém dnu na sluníčku i v moři vyžaduje potřebnou péči.

  Znáte nejpopulárnější psí plemeno roku 2024? Hladkosrstého jezevčíka vlastní i Porte Jacquemus

  Hladkosrstý jezevčík, dlouho podceňovaný a často přehlížený, se stal jedním z nejpopulárnějších psích plemen uplynulých měsíců. Malý, ale charismatický pes si získal srdce běžných pejskařů i módních ikon a celebrit. Mezi jeho slavné majitele patří také francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus, který svým jezevčíkem Toutou pravidelně okouzluje své fanoušky na sociálních sítích.

  Balenciaga a Prada odhalily nové hvězdné kampaně. Zazáří v nich Kim Kardashian i Hunter Schafer

  Slavné módní domy vydaly čerstvé kampaně, které se tradičně neobešly ani bez hvězdných účastníků. Balenciaga propaguje Rodeo Bag pomocí třech slavných ikon, včetně influencerky Kim Kardashian. Prada zase do své reklamy představující podzimní kolekci zapojila své ambasadory, nevyjímaje herečku Hunter Schafer.

  Vrchol luxusního nakupování v Evropě. Poznejte ikonické obchodní domy

  K vytouženému letnímu cestování patří bezpochyby také nakupování. Objevte proto na svých výletech nejvíce ikonické galerie a obchodní domy, ukrývající nejen luxusní módní kousky, ale také dech beroucí výzdobu nebo romantické kavárny. Svůj vlastní poklad totiž ukrývá každé hlavní město Evropy.

  Proč Tabi Shoes určují módní status? „Birkinku“ v oblasti obuvi má na kontě Maison Margiela

  Ve světě vysoké módy vyvolává jen málo věcí takovou reakci jako Tabi Shoes od Maison Margiela. Unikátní boty s rozdělenými prsty si od svého debutu získaly srdce módních nadšenců a staly se synonymem pro avantgardní styl i umělecký výraz. Najdete je proto v muzeích i šatnících módní smetánky nebo undergroundu.

  Moschino vydalo první kampaň Adriana Appiolaza. Zachytil v ní typické prvky Milána i slavné značky

  Italský módní dům Moschino zveřejnil první kampaň od doby, kdy se role kreativního ředitele začátkem letošního roku ujal Adrian Appiolaza. Na fotografiích a v krátkém videu z Milána tak představil kousky z jeho kolekce pro podzim a zimu 2024-25. Utvrdil tím dědictví značky i svůj vlastní hravý styl.

  Beauty svět přebírají tweens. Seznamte se s fenoménem Sephora kids

  Make-up a skincare značky cílí na čím dál mladší demografické skupiny. Zvyšuje se proto také počet dětí na hranici puberty, takzvaných tweens, které rozšiřují své beauty sbírky a ochotně stojí dlouhé fronty v kosmetických obchodech. Na internetu si proto vysloužily přezdívku Sephora kids.

  Oficiální barvou léta je jedovatě zelená. Trend má na kontě zpěvačka Charli XCX

  Vzpomínáte si na Barbie růžovou? S přehledem ovládla loňský rok. Letos se ale na scéně objevila barva, která má potenciál stát se jejím nepřátelským protějškem. Jde o odstín Brat Green, tedy neonovou a výraznou zelenou. Letním módním fenoménem se stala díky zpěvačce Charli XCX a jejímu albu Brat, hudebně i vizuálně narušujícímu zavedené estetické normy.

  Luxusní značky vítají nové ambasadory. Swarovski přijme Arianu Grande a Versace Channinga Tatum

  Známé značky oznámily hvězdná jména, která je budou od nynějška zastupovat. Luxusní šperkařský dům Swarovski do svých řad přijal slavnou zpěvačku Arianu Grande. Italská módní společnost Versace zase hodlá pro propagaci svého ikonického pánského parfému Eros využít herce Channinga Tatum.

  Beauty svět ovládá y2k éra. Vraťte se do minulosti se správným leskem

  Současné make-up trendy vyžadují bezchybný lesk na rty. Stal se totiž nedílnou součástí looků, jako je glass nebo pearl skin. Jejich rostoucí popularita však odráží také trvající návrat y2k éry. Vyzkoušejte proto top produkty, které si oblíbili beauty milovníci po celém světě.

  Ohlédnutí za přehlídkou Dolce&Gabbana Alta Moda 2024. Tentokrát ji přivítala romantická Sardinie

  Letošní kolekce Dolce & Gabbana Alta Moda 2024, která se odehrála v jižní Sardinii, byla velkolepou oslavou luxusu a elegance. Kolekce, inspirovaná historií a přírodou nádherného italského ostrova, předvedla mistrovskou práci módních návrhářů Domenica Dolce a Stefana Gabbana. Znovu tak potvrdili svou neotřesitelnou pozici ve světě vysoké módy.

  Nový TikTok trend demonizuje kortizol. Přiživujou se na něm i luxusní wellness značky

  Uživatelé známé sociální sítě TikTok našli novou obsesi. Tentokrát se zaměřili na hormon kortizol a jeho domnělé dopady na naše zdraví. Tvrdí totiž, že jeho vysoká hladina způsobuje otok obličeje, na internetu rovněž známý jako "moon face". Z nepodložených prohlášení influencerů těží také řada známých wellness společností.

  Móda kraluje letošním letním olympijským hrám. Oblečení sportovců je stylové i funkční

  Letošní letní olympijské hry se mohou pochlubit jednou zvláštností. Konají se v Paříži, hlavním městě módy. Národní týmy proto vytahují divoké karty a obracejí se na renomované módní domy, návrháře a značky, aby pro ně navrhli olympijské oděvy. Přinášíme výběr těch nejstylovějších a nejunikátnějších kolekcí, v nichž se předvedou sportovci z celého světa.

  Korejská kosmetika přebírá světový beauty trh. Objevte její top značky

  Takzvaná K-Wave přelila světovou pop kulturu už před několika lety. Od té doby ovšem nabírá na síle a jihokorejská hudba, filmy, seriály i móda se tak stávají čím dál populárnějšími. Sílící obsese pak neminula ani korejskou kosmetiku. Její značky tak na světovém beauty trhu s přehledem vítězí.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―