Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Společnost Tiffany & Co. neplánuje opravou světově proslulého obchodu v New Yorku pouze zpříjemnit zážitek svých zákazníků, ale také vyzdvihnout důležitost známé pobočky. Jako jediná totiž od svého slavnostního otevření ponese název „The Landmark“. Ostatní velké prodejny ve velkoměstech hodlá firma označovat jako „vlajkové“. Dlouho očekávané odhalení interiéru pobočky na rohu 57. ulice a Páté Avenue naplánovala na 27. dubna.

Módní značka na ten den naplánovala speciální večerní akci, na kterou se podívají pouze pozvaní. Veřejnosti se opravené prostory otevřou den poté. Navštěvované jsou totiž nejen zákazníky toužícími po novém šperku, ale také fanoušky filmové klasiky Snídaně u Tiffanyho. Právě u výlohy této pobočky si totiž Audrey Hepburn kdysi pochutnávala na své snídani, tedy kávě a croissantu.

Renovaci přitom společnost zahájila už roku 2019. Od té doby ji ovšem řídilo několik různých manažerských týmů. Roku 2021 totiž firmu Tiffany & Co. odkoupila společnost LVMH, tedy Louis Vuitton Moët Hennessy. Obnova oblíbené pobočky se proto označuje za největší maloobchodní investici vedení LVMH. Nový design prodejny má pak podtrhnout její budoucnost „globální destinace“. Všechny ostatní obchody budou následovat už dříve představený společný koncept interiéru.

Na vrcholu původní budovy stojí skleněná konstrukce. Se starou částí ji propojí terasa

Čtyři roky trvajícího projektu se ujalo designerské duo OMA, tedy Shohei Shigematsu a Jake Forster. O interiéry se zase postarala firma Peter Marino Architects. Návrh zahrnuje postavení skleněné třípatrové konstrukce na střeše původní 72 let staré budovy. Mezi starou a novou částí bude umístěná terasa obepínající celý dům. Ta má sloužit nejen jako speciální místo pro klienty, ale také lokace plánovaných výstav nebo luxusních akcí.

Zdroj: Official Website Tiffany & Co.

Zatímco se proslulý obchod opravuje, zve Tiffany & Co. své zákazníky do své druhé pobočky na Manhattanu. Ta se nachází hned za rohem od té renovované, společnost ji proto nazvala Flagship Next Door. Co se týče impozantnosti, nemá ovšem hlavní lokaci co závidět. V několikapatrové prodejně můžete totiž najít také Tiffany Blue® Empire State Building. Tedy obrovský model newyorské dominanty provedený v modré barvě. Jeho vyhotovení mělo trvat více než 1500 hodin.

Zdroj: WWD, Tiffany Official, New York Yimby, Instagram

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.