Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  Podle studií a vědeckých výzkumů nás světlo ovlivňuje více, než si myslíme. Teplejší barvy světla, například žluté a oranžové tóny, jsou spojovány s pohodlím a relaxací. Studenější barvy, jako jsou modrá a bílá, mohou na druhou stranu působit osvěžujícím a stimulujícím dojmem.

  Ve Feng-šuej, tradiční čínské filozofii o harmonickém uspořádání prostoru, má osvětlení důležitou roli při vytváření pozitivní energie a rovnováhy v domě. Správné umístění a typy osvětlení se používají k posílení různých oblastí života, jako je prosperita, zdraví nebo dokonce vztahy.

  Metalické odstíny jsou v kurzu jako nikdy dříve. Designér Tom Dixon má jasno

  Už loni jsme se setkali s velkou oblibou kovových a metalických odstínů, a to jak v módě, tak v domácím interiéru. S klidem lze říct, že tento trend stále trvá a jen tak z popředí nezmizí. Pokud právě uvažujete nad novou investicí do svého domova, pak byste měli lesklé materiály rozhodně zvážit.

  Zdroj: Tom Dixon

  Designér Tom Dixon předvedl metalickou obsesi v hned několika variantách . Buď se u něj setkáte s klasickými svítidly z kovu, většinou vyrobených z mosazi, nebo se skleněnou verzí, ovšem překrytou vrstvou kovového vzhledu.

  Bát se nemusíte ani okázalé zlaté barvy, při správné stylizaci totiž působí příjemně a útulně. Doporučujeme však zachovat pouze jednu či dvě lampičky. Čeho je moc, toho je příliš. Vyzkoušet můžete i kombinaci zlata a stříbra.

  Nejpopulárnější industriální vizi předvádí Lambert&Fils. Kanadský výrobce mixující minimalismus s tradicí

  Lambert&Fils je předním kanadským studiem, zabývajícím se osvětlením. V aktuální kolekci spojuje hyper oblíbený industriální styl s tradičními tvary. Oproti studiu Tom Dixon u něj najdete zcela rozdílnou estetiku. Avšak jeho materiálový vzhled je naprosto stejný. Metalické a kovové produkty zkrátka zabírají první příčky všech studií.

  Zdroj: Lambert&Fils

  Na vrchol se dostávají i nástěnná svítidla. Italský brand Luceplan jim věnoval celou kolekci

  Dekorace a lampa v jednom. Značka Luceplan se zaměřila na spojení právě těchto dvou prvků. Dala tak vzniknout nástěnné lampě, která odpovídá všem designovým požadavkům. Původní myšlenka si kladla za cíl vytvořit osvětlení zapadající do jakéhokoliv interiéru. Variabilní lampa vytváří neoslňující světlenou plochu, která díky své studené barvě imituje denní světlo.

  Zdroj: Luceplan

  S podobně příjemným denním světlem si pohrává i společnost Louis Pulsen, která se s identickou barvou světla snaží rozsvítit pastelové odstíny. Jeho nejnovější řadu lamp doporučujeme umístit například do dětských pokojů. Imitace denního světla minimálně zatěžuje vyvíjející se dětské smysly a minimálně ovlivňuje jejich náladu. Navíc jemné pastelové barvy skvěle doladí dětský interiér.

  Zdroj: Louis Poulsen

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.