Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Ačkoliv se to nezdá, zima s sebou v módním a designovém světě přináší nespočet výhod. S chladným počasím přichází například oblíbené vrstvení nebo možnost vynést zajímavé svršky. Podobně „zateplit“ pak můžete i svůj domov. Zaměříme se proto tentokrát na zútulnění vašich domácností. Šedé a sychravé zimní dny se rázem stanou zábavnějšími. 

  V roce 2023 jsme setrvali u trendů, jako je cottage core, obdivovali tichý luxus a zamilovali si nové technologie. Chytrá domácnost, jako by byla naprostá nezbytnost. Letošní rok ovšem vybízí k tomu, abychom svá vyladěná obydlí personalizovali jako nikdy před tím. Dejte svému domovu svůj vlastní jazyk a nalaďte se na stejnou vlnu trendů roku 2024. 

  Propadněte kouzlu skulpturálního umění. Osvěží prostor a vdechne domovu teplou energii

  Když se řekne spojení skulpturální umění, většina z vás si představí honosné antické sochy. Tento pojem ale letos získal nový význam. Začít můžeme například drobnými dekoračními objekty, jako jsou atypické designérské vázy, svícny nebo oblíbené sošky zvířat. Další úrovní jsou pak strukturované obrazy či nástěnné, na míru připravené instalace.

  Protože je domov tím nejdůležitějším místem ve vašem běžném životě, je nutné začít zlehka a opatrně. Pořiďte si proto nejdříve jemné a drobnější dekorace a postupně se přesouvejte k jejich většímu počtu i velikosti. Pokud se s nimi ihned neztotožníte, raději se přesuňte k jinému stylu. Není třeba ihned skákat do unáhlených rozhodnutí.

  Zdroj: Invisible Collection

  Přestože zní sklupturální umění velice tvrdě a absolutně surově, opak je pravdou. Letos čerpáme inspiraci například u designéra Pietro Franceschini, Newyorčana s italskými kořeny. Své interiérové doplňky a nábytek tvoří v atypických a modernistických liniích. Nakonec je ale vždy obohatí o teplem vyzařující materiály.

  Taková kombinace je také jedním z největších trendů letošního roku. Chcete se tedy dívat po objektech, které váš domov zkrátka prohřejí. U Pietra pořídíte také velice vkusné bytové doplňky, ozvláštněné o shearling materiály z přírodních zdrojů. Stylové taburety jsou zase vytvořené z kvalitního výběrového dřeva i kovu a jsou pokryté srstí mongolské kozy.

  Zdroj: Invisible Collection

  O zahřátí se postarají i metalická svítidla. Teplé podtóny umocní mosaz v podání Kelly Wearstler

  Dostáváme se k dalšímu interiérovému tipu, který rovněž podtrhne téma tohoto článku. Kov je sice zdánlivě studený materiál, pod taktovkou americké designérky Kelly Wearstler ale jako by udržoval teplo domova. Můžete si vybrat mezi mosazí, bronzem nebo cínem. Metalická obsese totiž pokračuje i letos, a proto máme štěstí, že si designéři vyhráli i s teplým efektem kovového materiálu.

  Zdroj: Kelly Wearstler

  Světla na pravé a levé straně pak slouží jako stojací lampy, prostřední lze zase připevnit na zeď. Obě verze jsou samozřejmě k dispozici v levé i pravé orientaci. Minulý rok jsme se setkali spíše se stříbrnými odstíny, letos se však přesouváme k jiným kovům, často v neopracovaném a nenaleštěném podání. Troufáme si říct, že s těmito světly pak nahradíte i krb, protože oranžové tóny žárovek vytváří příjemný efekt rozžhavenosti.

  Středem designérského dění je opět stěna posetá obrazy. Vlastní ji i modelka Winnie Harlow

  Stěna zaplněná obrazy není ve světě designu žádný nováček, avšak v posledních letech jsme se s ní tak často nepotkávali. Návratu se dočkala díky všudypřítomnému minimalismu. Je sice stále oblíbený, občas ale trochu nudný, a tak se designeři snaží najít zábavné prvky, kterými ho oživit. Jak jsme už zmínili, rok 2024 je rokem personalizace, proto můžete svému domovu dát nový rozměr i tímhle způsobem.

  Zdroj: Martyn Lawrence

  Podobnou stěnu si pak nechala vytvořit i modelka Winnie Harlow. Originální fotky pro ni sestavil designér Martyn Lawrence Bullard. Pokryl s nimi ve formě tapety celou koupelnu. Šatnu zase posázel trendy obálkami časopisů. Výsledkem je pestrobarevná paleta, která byt krásně prohřeje. Zapomeňte ale na obrazové rámy z běžných řetězců. Nic nevypadá hůř než slitina několika rámečků z prodejen s levnými domácími potřebami.

  Zainvestujte do kvalitního skla. Skvělým pomocníkem při zútulňování je směs rozdílných váz

  Ať už se do následujících dekorací rozhodnete vložit květiny, nebo velké svíčky, obě možnosti jsou perfektní. Pokud jste majiteli velkého jídelního stolu a umístíte jednu nebo více váz do jeho středu, vyčarujete z jídelny magické místo. Sklo na interiérové scéně pozorujeme už od minulého roku. Hojně jsme se setkali třeba s foukanými, ručně vyráběnými kousky.

  Zdroj: Westwing

  Letos se ale zaměřte na atypické moderní tvary. Lépe zapadnou a snáze se s nimi pracuje. Opěvované Murano glass je sice naprosto skvělé a mistrovské sklo, ne vždy budou ale jeho dostupné kousky korespondovat s vaším interiérem. V případě, že byste chtěli investovat do tradičního skla se proto doporučujeme poradit s interiérovým odborníkem.

  Zdroj: Westwing

  Sklo ovšem nemusíte vždy vyhledávat ve velkých velikostech. Stačí rozzářit interiér i drobnými detaily. V nabídce obchodu Westwing nás zaujaly například skleněné svícny na čajové svíčky. Stejně jako na fotce je můžete „navrstvit“ a rozložit je na jakékoliv prázdné ploše.

  DIY nápad pro každého. Vytvořte si konferenční stolek jako z designového studia

  Na sociálních sítích jsme také narazili na trendy video, jak vytvořit stylový dřevěný stolek. Situovat ho můžete k pohovce i kamkoliv jinam, kde na něj budete mít dostatečné místo. Jeho hnědé podtóny dodají potřebné teplo každé místnosti. Stačit vám bude jen pár „ingrediencí“ a konferenční stolek jako by vypadl z lookbooku interiérových studií. Není potřeba vysvětlovat nic dalšího, jednoduchost návodu posuďte sami.

  @lonefoxhome DIY Wooden Ball coffee table using #ikea serving bowls! #ikeahack #diy #diyproject #inteirordesign #homedecor #furniture ♬ Sunshine – WIRA

  Zdroje: TikTok

  Domov jako oáza tepla a radosti. Roztajte po příchodu domů díky horké frontě designových kousků

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.