Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Loňský rok vyhrály na plné čáře sladké třešňové vůně. Nejvyšších příček trendů ve světě parfémů se proto drží i v roce 2024. Nově je ovšem doplnily další druhy ovoce. Letos tedy zazáříte s jakoukoli vůní, která bude obsahovat také stopy broskví, citrusů nebo exotického manga a kokosu.

  TikTok trend s názvem cherry girl make-up se pomalu přesunul také do světa parfémů. I z toho důvodu si uživatelé sociálních sítí v uplynulém roce oblíbili vůni Toma Forda s názvem Lost Cherry. Popularita třešní navíc souvisí také s obsesí internetu beauty trendy souvisejícími s jídlem. Mezi další takové patří například takzvaná strawberry nebo tomato girl, v překladu jahodová a rajčatová dívka.

  Dává tedy smysl, že se ovoce drží na nejvyšších příčkách trendy vůní i letos. Oblíbené však už dávno nejsou pouze třešně. Podle výzkumu platformy Spate zůstanou nadále prodávané, zároveň ovšem vzrostlo vyhledávání také ostatních ovocných vůní. Například poptávka po broskvích stoupla v posledním roce o více než 60 procent. O téměř 40 procent více byly vyhledávány také parfémy obsahující stopy citrusů.

  Na oblibě rovněž narůstají i vůně s mangem a kokosem. Trendy je ovšem téměř každé ovoce. Populární je proto i parfém značky By/Rosie Jane s názvem Missy. Kombinuje tóny mandarinky, opraženého kokosu a ananasu. Všechny v současnosti oblíbené ovocné vůně ovšem spojuje jejich jemnost. Oproti těm loňským jsou totiž o dost odlehčenější, zároveň ale zůstávají velice sexy.

  Do popředí nastoupily i citrusové vůně. Vyberte si z řady nestárnoucí klasiky

  Dalším příkladem skvělého skloubení ovocných tónů je parfém značky Nette s názvem Pear Jam. Jeho náladu zlepšující vůně navozuje pocit relaxace. Stejně jako ostatní ovocné produkty evokuje radost a štěstí. Právě tento jejich charakter totiž tolik přitahuje současné milovníky trendů. Parfém značky Phlur jménem Strawberry Letter v sobě pro změnu smíchal jahody, švestkový nektar a fazole tonka.

  Zdroj: Nette, Phlur

  Pokud hledáte trendy voňavku, ale nejste velkými fanoušky sladkých vůní, pak si můžete vybrat z široké nabídky citrusových parfémů. Stejně jako jejich o něco méně kyselé protějšky, jsou i ony poměrně lehké. Kromě toho se jedná o stálice, které nikdy nevyjdou z módy. V případě, že si nechcete vybrat z výše zmíněných variant, doporučujeme jednoznačně citrónovou, mandarinkovou nebo limetkovou volbu.

  Zdroj: Phlur, Zodica

  Zdroje: WWD, Refinery29, Byrdie, Instagram

  Svět parfémů pohltilo ovoce. Trendy diktují třešně, broskve i citrusy

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.