Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Letošní léto slibuje nejen módní extravaganci, ale také závan zajímavých vůní, které se stanou neopomenutelným doplňkem každého okamžiku. V oblasti parfémů, kde jsou trendy často obtížně definovatelné, jednoznačně vyniká nadšení pro intenzivní využití vanilky, jejíž široké spektrum tónů láká ke zkoumání. Od sladkých tónů po pikantní aroma, vanilka zve k objevování nových a rozmanitých dimenzí vůní, často evokujících luxusní požitek.

  V létě 2024 jsme obklopeni všudypřítomným hlasitým luxusem, podobně jako v sekci šperků a ready-to-wear se tento trend dostává i mezi parfémy. Neustále oblíbené osvěžující a „vodové“ vůně sice mohou lákat, nijak výrazně však nepřispívají k celkovému dojmu z outfitu. Jednoduše řečeno, v letních měsících by výběr esencí měl evokovat atmosféru luxusních středomořských destinací, kde se na přední místo dostávají zmíněná vanilka, citrusové vůně a subtilní náznaky kůže. Své umístění ale utvrzuje i med.

  Všechny trendy v oblasti parfémů spojuje Acne Studios. Flakon Frederic Malle ukrývá broskev, pomeranč a vanilku

  Je to v podstatě taková prvoplánová novinka, ale určitě je to perfektní volba pro všechny parfémové nadšence. Mimo neodolatelné vůně jde i pomyslný sběratelský kousek, o kterém nás přesvědčily sociální sítě. Flakon se totiž stává podobně ikonickým, jako produkty Tom Ford. Upřímně je ale proti nim Acne Studios mnohonásobně lepší. Parfémy jsme osobně vyzkoušeli a výdrž se diametrálně liší.

  Zdroj: Acne Studios

  Vůně doslova odráží eleganci a vyvolává pocit luxusu. Začíná krystalicky čistými aldehydy, které postupně propadají květinovým tónům růže, fialky a následně pomeranči. Kadidlo přidává hloubku a luxusní výraz. Silné aldehydy v kontrastu s ušlechtilou vanilkou tvoří jádro vůně, doplněné santalem a pižmem.

  Návykový zážitek pro milovníky slunce. Byredo Sundazded spojuje kalifornský citron s arabským jasmínem

  Kdyby se tento parfém měl popsat jedním slovním spojením, tak zní: opojení sluncem. Parfém je opět velmi variabilní. Lze ho vynést na rozpálenou pláž, na středomořskou večeři, k letním speciálním příležitostem i jako doprovod každodenních záležitostí. Sundazded je unisex a nevěřili byste, jak rozdílně voní na pánské i ženské kůži. Máme pocit, jakoby šlo o dva naprosto rozdílné parfémy, ovšem se stejným výsledným efektem.

  Zdroj: Byredo

  Jeho složení je jednoduché, ale účinné. Citron, mandarinka a arabský jasmín vytvářejí základ, který je zjemněn tóny kůže a sladkostí cukrové vaty. Buďte však obezřetní, pokud nejste fanoušky tabákového aroma. Ačkoliv není tabák uveden mezi složkami, jeho charakteristická vůně se lehce projevuje díky interakci s ostatními ingrediencemi.

  Vanilka v té nejčistější a nejpříjemnější podobě. Z Céline Black Tie číší luxus a vkus

  Tato vůně není jen tak ledajaká. Je jako orchestr, v němž cedr, kosatec a mech tvoří základní noty. Přestože jsou tyto složky významné, je vanilka právě tím prvkem, který ve vůni zaujme každého. Je tak jasná a výrazná, že přehluší vše ostatní, co byste možná chtěli cítit. Ale nehledejte v ní přílišnou sladkost, jakou znáte u komerčních parfémů.

  Zdroj: Céline

  Vanilka je tu čistá a lehká. Je silná, ale přitom nenásilná. Ve finále jde o hostitelku, která se nenápadně objeví a postupně se vám dostane pod kůži, aniž byste to zaznamenali. Z celé řady Céline parfémů je flakon Black Tie naším nejoblíbenějším. Nebojíme se ji označit i jako vhodný dárek, protože nemůže urazit nikoho.

  Něco mezi luxusním krémem na opalování a vodní dýmkou. Takový je Hermés Ambre Narguile

  Poslední tip v našem seznamu ponecháme vůni Ambre Narguile. Jde o nejvytříbenější esenci, kterou jsme do článků kdy použili. Nesedne jen tak někomu, je velmi a ještě jednou velmi specifická. Módní dům Hermés parfém líčí jako vzpomínku na Východ, kde se z nargilů šíří vůně ovocného tabáku, okořeněná o medový nádech.

  Zdroj: Céline

  Když jsme parfém vyzkoušeli, měli jsme pocit, že z přítomných dvaceti stupňů na teploměru je rázem třicet. Zkrátka jde o velice vytříbený hot parfém. Rozhodně nejde o vhodný dárek. Vůně je schopná upozadit váš celkový vzhled a stoupne si před vás jako pomyslný štít.

  Foto:Céline

  Svět parfémů holduje vanilce a citrusům. Podtrhněte svou osobnost pomocí neotřelých kombinací

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.