Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Čím dál častěji můžeme v luxusních kampaních známých módních značek spatřit také hvězdy ze světa sportu. Do svého marketingu je totiž zapojují společnosti jako Dior, Louis Vuitton nebo Fendi. Z čeho taková posedlost sportem plyne? Sportovci a sportovkyně mají o nejnovější módní trendy často sami zájem. Zároveň za nimi ale stojí silná skupina fanoušků, a tedy potenciálních zákazníků.

  Nedá se tvrdit, že by módní společnosti neměly o sportovce nikdy v historii módy zájem. Propojení módního a sportovního světa je ovšem v současnosti mnohem viditelnější než kdy dříve. Posedlost luxusních značek sportem pramení nejen z blížících se letních Olympijských her 2024, ale také úspěšného marketingu. Sportovní hvězdy totiž skvěle zvládají také roli influencerů. Stojí za nimi navíc velká skupina fanoušků.

  Sportovní nadšenci tak slouží jako nová skupina zákazníků, která byla předtím značkám jako Dior, Louis Vuitton nebo Fendi nedostupná. Například podle výzkumu organizace PwC má letos sportovní sponzorský trh dosáhnout hodnoty 109 miliard dolarů. Průzkum firmy Deloitte zase ukázal, že na 80 procent fanoušků z generace Z sleduje profily profesionálních atletů. Na sportovce a sportovkyně je tak zároveň vytvářen tlak, aby vypadali stylově.

  Často jsou tak viděni v luxusních outfitech po cestě na trénink nebo klíčový zápas. Takový návyk zase vytváří skvělou příležitost pro módní společnosti. Jedná se tedy o skvělou symbiózu. Značky si vylepší svůj marketing a sportovní hvězdy si zase zaručí příjem mimo jejich sportovní kariéru, vyznačující se tím, že netrvá věčně. Příklad sportovců propojených se světem módy je závodník Lewis Hamilton nebo lyžařka Eileen Gu.

  Módu a sport perfektně propojuje především Serena Williams. Získala ocenění CFDA Fashion Icon

  Skvělým příkladem je ale také tenista Jannik Sinner, který na Wimbledonu zazářil svou taškou Gucci. Jednalo se totiž o první případ, kdy se na hřišti objevila podobně luxusní značka. Módu a sport pak dokonale propojuje také tenistka Serena Williams. Nedávno proto také získala cenu CFDA, označující ji za letošní Fashion Icon. Jedná se o první sportovkyni v historii, která takový titul od komise ocenění dostala.

  Ohromný vliv na čím dál častější spolupráce mezi sportovci a módními značkami mají také chystané letní Olympijské hry 2024. Jejich sponzorem se totiž stal největší módní konglomerát LVMH. Značky jako Dior nebo Louis Vuitton proto okamžitě do svých řad ambasadorů přijaly slavné sportovce a sportovkyně. Vše prozatím ovšem naznačuje tomu, že symbióza obou světů přežije i vysoce očekávanou sportovní událost.

  Zdroje: Business of Fashion, The Guardian, Grazia Magazine, Instagram, YouTube

  Svět módy propadl sportu. Sportovní hvězdy vylepšují značkám marketing

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.