Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V pondělí večer se v newyorském Americkém muzeu přírodní historie setkaly slavné osobnosti módního světa. Sešly se při příležitosti letošního ročníku slavnostního předávání cen CFDA. Cenu americké návrhářky dámské módy roku si odnesla Catherine Holstein. Oceněný byl ale také návrhář Willy Chavarria, designerka Raychel Scott nebo tenistka Serena Williams.

  Výroční předávání cen CFDA není jen šancí podpořit současné úspěšné návrháře, ale také příležitostí předvést nejnovější luxusní róby. Na pondělní slavnostní večer tak upřel pozornost téměř celý módní svět. Dorazily na něj totiž také známé osobnosti. O moderování programu se postarala herečka Anne Hathaway. Na poslední chvíli zastoupila Sarah Jessica Parker, která měla uvedení na starost původně.

  Cenu americké návrhářky dámské módy roku získala už druhý rok po sobě Catherine Holstein. Její značka Khaite je známá především pro své smyslné a ženské kolekce propojující eleganci i streetwear. Soupeřila přitom se jmény jako Joseph Altuzarra, Christopher John Rogers, Raul Lopez nebo Tory Burch. Ocenění amerického návrháře pánské módy pak dostal Willy Chavarria. Proslul hlavně svým barevným a mladistvým stylem.

  Návrhář Chavarria pak o ocenění bojoval například s Mike Amiri, Colm Dillane, Teddy von Ranson nebo Thom Browne. Mezi další oceněné osobnosti patří například sestry Ashley a Mary-Kate Olsen. Uznána byla jejich tvorba doplňků pro jejich vlastní značku The Row. Cenu přitom získaly už v roce 2014, 2018 nebo 2019. Designerka Rachel Scott byla zase se svou společností Diotima jmenována objevem letošního roku.

  Účastnice slavnostního večera se nebály extravagance. Okouzlily velkými rukávy i romantickými vlečkami

  Speciální cenu pak získal také návrhář Jonathan Anderson, herečka Gwyneth Paltrow nebo tenistka Serena Williams. Ta se mimochodem stala první atletkou, která kdy získala CFDA ocenění za „módní ikonu“. Obdivuhodný tak byl i její outfit, ve kterém dorazila na samotné předávání. Odrážel ovšem také atmosféru ostatních elegantních rób. Většina celebrit se totiž tentokrát nebála luxusní extravagance.

  Zdroj: Reuters

  Také ostatní hvězdy jako Laura Linney, Demi Moore, Mary J. Blige, Naomi Watts, Ashley Graham nebo Kim Kardashian oblékly dech beroucí šaty. Zvolily dlouhé splývavé modely s vlečkami a neobvyklým střihem. Častým prvkem byly například velké balónové rukávy nebo po pas sahající výstřihy. Například kanadská modelka Coco Rocha ohromila návrhem Christian Siriano vzdávajícím hold klasickému New Look.

  Zdroje: WWD, Business of Fashion, USA Today, Instagram, Reuters

  Foto:Reuters

  Známe výherce módních ocenění CFDA. Patří mezi ně Catherine Holstein i Serena Williams

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.