More

  Před pár dny, v evropských módních metropolích, skončil pánský fashion week s kolekcemi podzim / zima 23. Ulice Milána a Paříže zaplnily davy módních nadšenců a zajímavými kousky se to všude jen hemžilo. Které trendové záležitosti streetstyle hunteři zachytili? Jaké kabelky v ulicích nejvíce zářily? To vše jsou otázky, které vám dnes zodpovíme.

  Pařížský streetstyle

  Oproti Milánu se ve městě lásky nosily spíše elegantnější a honosnější outfity. Návštěvníci krásně zrdcadlili francouzskou osobitost. Hojně jste mohli zaregistrovat různé druhy blazerů, kabátů i šatů. Jedny z nejzajímavějších oblékla například Jenna Ortega, hlavní hrdinka z netflixového seriálu Wednesday. Jsou od značky Saint Laurent a jsou doslova #glamorous.

  Za zmínku stojí i herec Lucien Laviscount. Na Louis Vuitton show oblékl světle modrou sukni s pleteným a „cropnutým“ tričkem.

  Oblíbené jsou i jakékoliv kukly. Kdysi pomůcka pro zloděje, dnes nezbytný módní trend. S takovou pokrývkou hlavy nemusíte řešit vlasy ani makeup, proto se zdá být velmi praktická.

  @outpump Alcuni degli outfit fuori dalla location in cui si è tenuta la sfilata di #louisvuitton 🔥 #perte #fashionweek #parisfashionweek ♬ Originalton – simon.ochmann

  Velkým trendem na následující sezónu bude opět tyl. Mylně jsme se domnívali, že „tylové časy“ jsou pryč. Je tomu právě naopak. Přesvědčila nás o tom Kylie Jenner, kterou na svou přehlídku oblékl módní dům Maison Margiela.

  @dazed Oh hi @Kylie Jenner 👋 #DazedFashionTV #PFW #MaisonMargiela #KylieJenner #fyp #fashionweek ♬ original sound – dazed

  Milánský streetstyle

  Návštěvníci fashion week opět předvedli zdánlivě nemožné. Úžasné kombinace střihů, velikostí i značek. I když je mixování různých brandů malinko nebezpečné, trendsetteři každoročně překvapí, co vše se dá vymyslet. Pojďte se s námi mrknout, jaké dokonalosti jste v ulicích Milána mohli spatřit.

  @nssmagazine

  Milan Fashion Week has just ended. Take a look at the best outfits spotted on the streets of Italy’s fashion capital. #fashionweek #streetstyle #streetwear #outfitideas #outfitinspo #milanfashionweek #mfw2023 #mfw #prada #gucci #fendi #dietrolequinte #model #fashiontiktok

  ♬ 4real – Steve Lacy

  Podle videí na sociálních sítí soudíme, že velmi oblíbená je kolaborace značek Gucci a Adidas. Kabelky, košile nebo mikiny nechybí snad v žádném streetstyle videu.

  U mužů nás primárně oslovilo, jakým stylem jednotlivé části looku vrství. Potvrdilo to pravidlo ohledně kombinování oversized věcí. Platí, že na jednu oversized věc musíte obléknout dvě věci „na tělo“. Outfit potom vypadá více vyváženě a nepůsobí levně.

  Nejoblíbenější trendy kabelky

  Teď už ale k jednotlivým kouskům. Vše nasvědčuje tomu, že Prada Cleo je jednoznačným výhercem v kategorii nejoblíbenějších kabelek. A není divu. Je totiž prostorná a velmi dobře kombinovatelná. Neuděláte s ní chybu k jakémukoliv outfitu. Prada vytvořila doslova celou „armádu“ těchto krásek. Ceny se pohybují kolem 60 tisíc korun a v buticích jsou dostupné.

  Foto: Prada

  Další libůstka si nese jméno Herbag. Hermès nás s tímto skvostem velmi překvapil. S nákupem ale doporučujeme neotálet. Je velmi pravděpodobné, že brzy budou vyprodané. Fashion influenceři ji označují za obdobu ikonické Kelly bag. Co ale z kabelky dělá tak neodolatelnou investici? Právě její cena! Aktuálně stojí 55 tisíc korun.

  Foto: Hermés

  U Saint Laurent se zaměřte na propojení plexiskla a kovu. Narazíte pak na Tuxedo box bag. Její cena je právě 70 tisíc korun a opravdu za tu částku stojí. S praktičností je na tom sice hůř, ale parády nadělá opravdu moc. Jen pozor na kombinace s oblečením. Hodí se spíše jako večerní kabelka.

  Foto: Saint Laurent

  Zdroj: YouTube, Instagram, TikTok

  Streetstyle z Milána i Paříže. Naberte inspiraci z největších módních událostí roku

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.