Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jedná se o první projekt londýnského návrháře Stephena Jonese se značkou G-Star Raw, která je držitelem certifikátu Cradle-to-Cradle. Vytvořil pro ně pět couture návrhů a dva komerční. Hlavním materiálem je džínovina.

  Sám Jones uvedl, že jeho cílem bylo přenést džínovinu do světa couture a donutit se přemýšlet jak s tímto materiálem zacházet.

  Foto: G-Star Raw

  Chtěl jsem džínovinu pozvednout,“ řekl Jones v rozhovoru pro online magazín WWD.com. „Jsem si vědom tradice džínoviny, toho, co je a co znamená a chtěl jsem udělat pravý opak. Vytáhl jsem denim z jeho komfortní zóny a udělal z něj to, čím nebyl.

  Výzva na mnoha úrovních

  Stephen Jones je považován za jednoho z nejradikálnějších a nejvýznamnějších návrhářů klobouků našeho století. Pracuje pro značky jako je Dior či Vivienne Westwood. Za vstup do světa módy mu můžeme určit rok 1982, kdy si ho Diana, princezna z Walesu, vybrala jako svého dodavatele a návrháře klobouků.

  Jones již dříve hodně pracoval s tuhými a lehkými látkami, jako je sláma nebo plsť. Naproti tomu nepraný denim od G-Star je velmi těžký. Přesto úkol zvládl na jedničku a zejména couture kousky vypadají jako z pohádky.

  Podívejme se například na klobouk obřích rozměrů, který se mění v dokonalý plášť s vlečkou, která měří dva a půl metru. Má poutka na opasek a obří kapsy s písmeny S a J.

  Foto: G-Star Raw

  Samotný Jones je přesvědčený, že tento model může být ideální třeba na pódium pro některou z jeho slavných klientek, mezi které patří Rihanna, Lady Gaga nebo Mick Jagger.

  Další úžasný módní výtvor vypadá, jako by vypadl ze stránek knihy Dr. Seusse. Je to věž ve tvaru stromu z kbelíkových klobouků, které se postupně zmenšují.

  Foto: G-Star Raw

  Velmi zajímavým stylem i pro běžné nošení je baseballová čepice s malými křídly místo klapek na uši. „V téhle se dá rozhodně jet rychleji,“ komentuje vtipně Jones.

  Foto: G-Star Raw

  Prostě mi zavolali. Udržitelnost byla zásadní pro mé rozhodnutí

  Kolekce vznikla poté, co ho společnost G-Star Raw oslovila s nabídkou spolupráce a on se této výzvy chopil.

  Prostě mi zavolali – normálně by to byl telefonát z velkého domu v Paříži nebo od celebrity, která by chtěla klobouk na své další turné. Džínovina je od couture na hony vzdálená, je na úplně opačném konci spektra než to, co dělám,“ řekl Jones.

  Foto: G-Star Raw (Stephen Jones)

  Jedním z hlavních důvodů, proč se rozhodl říci „ano“ tomuto partnerství, byly závazky společnosti G-Star v oblasti udržitelnosti. Džínovina G-Star, kterou zde použil, má certifikát Cradle-to-Cradle, což je standard kvality, který se vztahuje na výrobu v uzavřeném cyklu. Dodržuje přísné požadavky týkající se hospodaření s vodou, sociální spravedlnosti, opětovného použití materiálu a udržitelné energie. Výrobky se také nevyrábějí ve východní Asii ale v Itálii, aby se snížil počet přepravních kilometrů.

  Couture kousky budou uvedeny na trh v úterý, zatímco dvě limitované edice ready to wear modelů budou k dostání od 1. prosince.

  Zdroj: WWD.com

  Stephen Jones popustil uzdu své fantazii ve spolupráci s firmou G-Star Raw

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.